• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Všetko o dojčení

24. mája 2017 
@janka108 mne pomohli aj kapustne listy prikladat
20. jan 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hviezdickamaria atb treba dobrat, prsnik aj ked boli sa musi vyprazdnovat, ak mas aj hrcku v prsniku tak koj tak aby ta hrcka smerovala k brade babatka, tam je sacia sila intenzivnejsia a hrcku ti roztaha, ja som kojila tak,ze som si malu polozila na postel klakla som si nad nu na styroch a tak som si ten prsnik naasmerovala kam bolo treba.Velmi mi pomohli kapustne listy, dala som ich do chladnicky naklepala s tlcikom aby pustili stavu a tak robila obklady na bolavy prsnik,kym sa list neotepil potom som si dala dalsi az kym sa mi neulavilo, ale hlavne vyprazdnuj prsnik, aby nebol abces
20. jan 2011 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, rodinné povinnosti mi neumožnili pár týždňov odpovedať na otázky :pensive: , ktorých sa za ten čas veľmi veľa nazbieralo a teraz už nie som schopná na to množstvo odpovedať, navyše sa už zrejme i kadečo medzitým zmenilo. Preto Vás prosím, ak máte problém, prepošlite mi otázku s aktuálnym stavom . Ďakujem za porozumenie, už by som tu mala opäť fungovať naplno :slight_smile:
20. jan 2011 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka83 cize malinkemu si pusu doteraz nevytierala?...no tocite si to medzi sebou..ty zintenzivni natieranie univ. mastou, malemu vytieraj pusinku sodou bikarbonou..namotaj na prst gazu, namoc do vody a vyvaklaj v sode bikarbone a tak vytri pusinku..hlavne licka, pery, ale aj jazyk, plus mozes nejake probiotika
mykoza je svina..ona sa rada vracia :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
20. jan 2011 o 14:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka83 Určite pokračuj univerzálnou masťou a môžeš skúsiť 1% roztok genciánovej violete raz denne potrieť. Malého treba tiež preliečiť, lebo sa to bude stále vracať. Na bolesti spojené s Raynaudovým fenoménom pomáha suché teplo po nadojčení ( napr. fén ) a dobré prisatie dieťaťa. Ak odstrániš mykózu, malo by sa to zlepšiť. Odporučila by som ti vyhľadať pomoc.
20. jan 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@norikk Ako vidím, malý ma tri mesiace. Je to odobie, kedy potrebuje vyšší príjem. Často ho prikladaj, nechaj vypiť prsník do dna.Ak nemôžeš kvôli skúškam, odsávaj si v čase, kedy by asi mal papať. Stres tiež nepomáha k tvorbe mlieka, tak sa snaž upokojiť.
20. jan 2011 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elinka27 @bubelko dakujem za rady, a slivkovy lekvar??? :confused: kapustne listy???? to su mi novinky :confused: :slight_smile:
inak, ja mam poci, ze v tom chorom prsniku ani mlieko nemam :confused: :confused: :confused: skusala som odsavat a odsala som iba par kvapiek, aj som masirovala predtym a nic nepomohlo, ani ked si rucne odstriekavam tak nic nejde!!!
20. jan 2011 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este, ako sa prejavuje žabka??? moja mala ma biely jazycek, ale ziadne pupence, ani nic, ani na dasnaj ani nikde... iba biely jazycek, akoby taky mliecny povlak... treba s tym nieco robit???
20. jan 2011 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 a ako sa jej zbavit raz a navzdy? u mna je to tiez stale dookola. ale maly ma pusinku cistu. len ma strasne vyhadzanu ritku. podla toho vlastne viem, ze zas je tu. potom sa pozriem na prsia a uz su az cervene flaky okolo bradaviek (mna totiz mykoza neboli). zazracna trojzlozkava masticka na 100% zaberie, ale uz ma to nebavi. toto iste som mala pred tehu gynekologicky. tam mi zabralo uzivanie candivacu a problem vymizol. ale ten sa pocas dojcenia neodporuca. dokonca som bola aj na imuno testoch a vsetko OK. tak neviem, kde sa to stale berie.
a este som dostala radu, uzivat citrovital 2kapsule denne a po vymiznuti priznakov 1denne. a natierat prsia olejom citrovitalovym(ak to maly znesie). a ze sodou nemusim vytierat, lebo malemu sa masticka dostane aj pocas kojenia...
20. jan 2011 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hviezdickamaria nemas za co. a este pomaha aj tvarohovy obklad, ale musim ta varovat, ze to potom doma smrdi ako v syrarni :wink:
20. jan 2011 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 musis liecit aj seba aj maleho..inak to trva dlho...ako dlho si uzivala bez prestavky tu inuverzalnu /3-zlozkovu/ masticku?..lebo ju treba /a vlastne vsetko na mykozu/ uzivat min este 2 tyzdne úpo odozneni vsetkych priznakov
plus probiotika
kedze si mala problem aj pred tehu s mykozami..zrejme mas niekde v tele zapal, ktory ti sposobuje, ze mykoza sa vracia opakovane...krcne mandle, zuby, prinosove dutiny, mocove cesty, koza, nechty?...nemas s niecim problem? zapaleny neche t na nohe?..niekedy aj mala malickost, ktoru si inak nevsimnes, urobi velku sarapatu :frowning2:
Candivac sa pocas tehu a kojenia moze iba na dopr. lekara...cize teoreticky by si ho mohla..ale skus radsej probiotika, nejest sladke /mykoza priam nuti cloveka jest sladke...ja som zrala vsetko co sa len obtrelo o cukor/, skor jogurty, acidka a pod..miesto keksu, cokolady
20. jan 2011 o 15:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 uzivavala som to dva tyzdne po odzneni priznakov(az som ju celu minula). cca dva mesiace boli OK a teraz znova. inak na sebe nepozorujem ziadne problemy... teda okrem zubov, ktore som si znicila prevracanym tehotenstvom. ale tie uz riesi velmi intenzivne zubar.
a s tym sladkym mas pravdu. ked nic doma nie je, tak som si bola schopna pomaly granko nasypat do ust :sweat_smile: ale uz dlhsiu dobu sa snazim kontrolovat. i ked je to tazke...
20. jan 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbora87 bolest v dolnej casti prsnika, uz to trvalo dlhsiu dobu , vyse mesiaca, nic extremne. ale potom mi to nedalo, isla som sa dat pozriet.
20. jan 2011 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 ahoj diki za odpoved...mala som bolesti cez vikend ale som si myslela ze zas sa len zle prichytila....v pondelok rano to preslo a poobede som si vsimla tu bielu bodku, a teraz ziadne priznaky nic akurat stale ta bodka tam je...uvidim zajtra sa chystam do lekara, tak hadam bude vediet co s tym
20. jan 2011 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 dakujem za radu, ako casto a ako dlho vytierat tou sodou bikarbonou, je lepsia ako gencianka?
20. jan 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co s hrackami, mam ich vyvarit, lebo ked ich zuzle, nevracia sa mu ta mykoza aj tak?
20. jan 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskap lakt. krizu v troch mesiacoh sme uz prekonali.....toto je zo stresu, na tie skusky som sa vybodla, ale mlieka furt malo,snad sa to napravi :frowning2:
@lucinka83 hmm mne sestra moja, robi na detskom, povedala,ze gencianku uz dnes nepouzivaaju, pretoze je moc silne a moze podrazdit
20. jan 2011 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka83 podla niektorych pediatrov (aj moja k nim patri) sa sliznice nemaju potierat genciankou pre potencionalne karcinogenne ucinky...takze radsej soda bikarbona..
a hracky treba drzat ciste, co sa da, treba sterilizovat, ale zas ani prehanat nic netreba, ved zdrava spina podporuje vyvoj imunitneho systemu
20. jan 2011 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, zas mi zatvrdol prsník , ale tentoraz na takom blbom mieste - takmer pod pazuchou, normálne cítim celú zdurenú zľazu :frowning2: normálne mám paniku, ide noc a malá mi to nevysaje...čo mi tak najrýchlejšie pomôže? Minule mi to malá v pohode behom dňa vysala, ale teraz....ale moja chyba, konečne sme prespali celú noc bez papania, ale ja som s prsníkmi nič nerobila a je to tu :confounded:
20. jan 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky aha, a ako casto tu sodu bikarbonu?
20. jan 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai daj si co najteplejsiu sprchu ako znesies a jemne postihnute miesto masiruj, pri bolestiach mozes dat ibuprofen...pripadne vychladeny rozdrveny kapustovy list prikladat

@lucinka83 zo 2x denne
20. jan 2011 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka83 a tak, ze navlhcis gazu namotanu na prste, vyvalas v sode bikarbone a vytries celu pusinu (nielen jazyk, ale aj licka a pery zvnutornej strany)
20. jan 2011 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 takze ja mavam nonstop zapal dutin vyplachy si uz za chvilu budem robit aj sama :grinning: staci zohnat naradie, pozicias? :wink: tak z toho teda ta mykoza sa moze prejavovat?cize neni teda lepsie liecit aj ten zapal ?
20. jan 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky nahriala som si to takou masážnou infralampou, aj sprchu som hodila...asi mám aj v noci pekne krásne vstať a poctivo odsávať/odstriekavať, však? a kapusta príde na rad zajtra,bo ju nemám :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja som si tak myslela, že keď nechám prsia tak, tak "pochopia", že v noci netreba veľa mliečka :grinning:
20. jan 2011 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky a ešte ten tvaroh, čo som tu niekde čítala, ako dlho si ho mám priložiť? vopred ďakujem
20. jan 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai odsavaj len tak, aby sa uvolnil najvacsi tlak, lebo ak budes odsavat uplne, tak sa produkcia neupravi podla potreby babatka a hlavne sa nevyspis :wink: ale bolo by fajn, ak by sa dcerka v noci dojcila aspon 1-2x, este je moc malicka na to, aby prespala bez mliecka celu noc
20. jan 2011 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai no pouzivaju sa kapustne listy (rozdrvene a chladene), tvaroh, octanovy zabal, vinny zabal..a mozes to kludne nechat posobit od jedneho dojcenia k druhemu...okrem kapustnych listov ale myslim vsetko tak trochu smrdi :sweat_smile:
20. jan 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky no, väčšinou dojčím v noci 1-2x, aj keď iba z 1 prska, to druhé musí vydržať :grinning: odkedy vlastne detičky prespia celú noc?inak prsník mám mäkký, tá žľaza je stále zdurená, ale to asi chvíľu potrvá :confounded:
20. jan 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem sa spytat ako dlho moze byt rozmrazene mlieko v chladnicke?
20. jan 2011 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbora87 - čím skôr by sa malo podať, ale tak ako čerstvé - do tých cca 24 hodín sa ho snaž minúť - no pri 3 týždňovom bábätku by sa to nemalo stávať , malo by byť výlučne dojčené - máš problém?
20. jan 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok