Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

muskam
8. apr 2011

Inak moja predstava bola taka, ze do dvoch rokov ho budem kojit a potom uz by som mala nastupit do prace a zacala by som mu davat kravske mlieko...rozmyslam spravne?

gabika7706
8. apr 2011

@muskam nekupuj hned ochutene 😉 preco neskusis biele? jogurty tiez jedol hned ochutene? Moj ma doteraz najradsej cisty biely jogurt a ani s kyslym mliekom nema problem. Keby som bola na Tvojom mieste a musela by som ist do prace, alebo by som musela prestat s kojenim, kravske mlieko klasicke by som dietatu nedavala. Ak to chces robit kvoli obsahu vapnika, tak je to zbytocne, lebo toho vapnika tam je zalostne malo a vacsiu sluzbu urobi napr. brokolica...Pokial to teda nie je mlieko z automatu. Ale nechcem,aby sa to tu zvrhlo na debatu o kravskom mlieku, toto je len moj nazor.

muskam
8. apr 2011

@gabika7706 ja len preto takto rozmyslam lebo sa obavam ze umele mliecko do neho nedostanem...poznam take pripady, co po odstaveni nechcelo dieta ziadne ine mlieko...tak do neho ladovali jogurty a pod.
Donedavna som aj ja davala malemu biely jogurt s cerstvym ovocickom, ale teraz mu kupujem mnam duo a to je navrchu smotanovy jogurt a premiesam mu len tak trosku, nie cely, aby to nebolo moc sladke...

muskam
8. apr 2011

@gabika7706 kazda rada ma potesi...som zabudla podotknut 😉

bobocka
8. apr 2011

@muskam mlieko mzoes dat,ale len prevarene.do 3 rokov sa odporuca davat len ako pridavok do jedla. ja davam minimalne, len do grisky 🙂 @gabika7706 a odkedy sa acidko moze? a ktore je vhodne pre deticky? ja som acidko nikdy nepila,nelaka ma vobec,tak neviem o nom vlastne nic 😅

bobocka
8. apr 2011

@muskam ja davam biely selciansky a je senzacny chutovo.vobec nie je kysly,fakt super yogurt.je lahodny a fajn tucny pre deti.ma 10%tuku myslim.a cenovo je veeelmi prijatelny 🙂ochutene jogurty vobec nedavam.pokial mi zje biely,tak nebudem do neho ine davat.sem tam dostane lipanek smotanovy (ten je bez konzervantov) 😉

gabika7706
8. apr 2011

@bobocka dcera nebola kojena, tak ta pila acidofilne mlieko od 10.mesiaca, syna kojim doteraz, kysle mlieko ochutnal uz ako rocny, ci je to spravne, neviem, ale tazko tomu zabranit, ked sestra pije, tak aj on chce... My nekupujeme Acidko Rajo, nechuti nam, sme zvyknuti na Sabi vyrobky http://www2.milkagro.sk/kyslomliecne-napoje alebo Zvolensky http://static.zlacnene.sk/foto/vyrobky/547500/5...

K tomu mlieku - to, co sa predava v obchodoch uz prevarat netreba.

bobocka
8. apr 2011

@gabika7706 ja viem,ze pasterizovane je uz v podstate ok,ale ja aj tak prevaram.clovek nikdy nevie. a zo stroja urcite nedam.tomu mlieku ja vooobec neverim 🙄 moj maly ma rok a pol,opytam sa doktorky co povie na to acidko 🙂 mozno by sme uz skusili,.ale hovorim,ja k tomu nemam vobec vztah,moj muz tiez nemusi,takze na dennom poriadku to asi nebude 😀

kosta123
8. apr 2011

Ahojte,ako sa najpríjemnejšie odstavuje pomaly dieťa ??

iinuska
8. apr 2011

@kosta123 no asi najprijemnejsie je to vtedy, ked sa odstavi same 😉

gabika7706
8. apr 2011

@bobocka my nekupujeme vobec sladke mlieko na pitie, takze toto neriesim 🙂
@kosta123 zdielam nazor s @iinuska sama som zvedava, ako to bude prebiehat raz u nas 🙂

kosta123
8. apr 2011

@iinuska - no to viem že keby sa odstaví sama je to naj,ale keď to človek potrebujem momentálne teraz tak ako nato aby to nebolo nepríjemné.

bubelko
8. apr 2011

@kosta123 najprijemnejsie je postupne odstavovanie. najskor vynechas jednu davku, po par dnoch ci tyzdni dalsiu, atd. ja som odstavovala tak, ze som postupne nahradila MM prikrmom a v roku, ked uz sa kojil len rano a vecer, tak sme odstavili uplne. bez placu, na prsia si ani nespomenul. kamaratka teraz odstavila v 9 mesiaci podobnym sposobom v priebehu 2 tyzdnov. 😉

muskam
9. apr 2011

pri tak malom babu je to este asi v pohode, ale moj uz ma presny ciel...mamina cica 😵 😵 😵 inak je zlyyyyy 😠

kosta123
9. apr 2011

@bubelko
@gabika7706 - ďakujem za rady 😉

kosta123
9. apr 2011

@bubelko - ja kojím ráno, na desiatu,večer a asi 4 krát v noci.........len ide o to že ona aj dosť spapá normálne,myslím príkrmy a odomňa si len cucne, skôr ma používa ako cumel a to sa mi nepáči dosť ma bolia s toho bradavky,a ked sa odsuňem,keď si myslím že už spí tak prd,hneď je hore a hladá 😵 teraz nás čakáju 3 svadby a ešte nejaké akcie tak sa obávam ako to babka zvládne.

bobocka
9. apr 2011

zdravim damy.moj muzik akurat spravil superfajne masko a pokrajal tam hubky-hlivu ustricovu.mozem to jest ked dojcim?dakujem za kazdu odpoved.dufamz,e len pozitivne budu,lebo mi cely byt tym rozvoniava 🙂

estterka
9. apr 2011

@bobocka ahoj,no hlivu som nejedla,ale ja uz jem uplne vsetko,len pikantnemu sa vyhybam. teda hriby som jedla aj v kapustnici a sampinony bezne jedavam.

luly13
9. apr 2011

@bobocka ja robievam hlivovy gulas. a to je cela polievka postavena na hlive. nemyslim, ze by mohli byt nejake komplikacie. a u nas teda neboli. 😉

latvia
9. apr 2011

@bobocka hliva je vyborna aj pre deti, velmi zdrava, mozes ju kludne zjest 🙂

bobocka
9. apr 2011

@latvia
@luly13 tak ja teda trosku skusim.dam si trosku a uvidime co to s malym spravi .@estterka ja som tiez doteraz len sampiony jedla,tak preto sa pytam. 🙂

louisiana
9. apr 2011

@elinka27 to poznam, aj Šimi si uz vsetko pcha do pusy, okrem ruciciek aj deku, ktorou je prikryty, a proste na co dociahne 😉 to je uz potom s tou hygienou trosku tazsie. ale urcite aj cumle su zdrojom bakterii, ja mu ich casto sterilizujem a hlavne menim, aj preto aby si nezvykol len na jeden

bubelko
9. apr 2011

@kosta123 babka to zvladne lepsie ako si myslis. neboj sa 😉

elinka27
9. apr 2011

@louisiana aj ja sterilizujem.A mozem sa opytat ked pouzivas dudlik, prisatie mate dobre?nam sa zhorsilo a bolia ma bradavky 😠

shira_
9. apr 2011

@bobocka ja som hlivu jedla aj počas tehu aj teraz v pohode. mnam

shira_
9. apr 2011

@estterka kapustnica dopadla dobre? to je jediné čo som ešte neskúšala.

estterka
9. apr 2011

@shira_ uplne,ale to mala 4 a pol mesiaca ked som skusila.ja som bola najprv velmi opatrna a tak po tom 4tom mesiaci som zacala skusat a zistila,ze nic nam nerobi problem. teda co sa nafukovania tyka.

shira_
10. apr 2011

@estterka dakujem, skúsim, už sa teším,🙂

louisiana
10. apr 2011

@elinka27 prisatie ma dobre, ale v jednej polohe sa prisat dobre nevie. to moc neotvara pusu. takze taku polohu nepouzivame. zase on velmi silno saje, niekedy mu potom robi problemy rychly tok mlieka, teda hlavne ked je unaveny - po kupeli, tak to musim riesit bud odsatim alebo mu dam to iste prso ako napr 2x pred tym.