Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

moninka1
23. apr 2011

@latvia dakujem za info

bobocka
23. apr 2011

@kamajka joooj,take doktorky by som preplieskala najradsej 😠 jasne,ze to ma vyznam.kojenie je velmi dolezite pre dieta .ja nevidim logiku v tom ked maminky nemaju jediny problem s kojenim,no aj tak v roku odstavuju a pritom to mliecko tam stale je a aj dietatko ho stel chce a potom tie matky kupuju prasok a rozrabaju ho s vodou.nacoooo???ked to uz raz mam doma ,zadarmo a hotove,tak to nebudem predsa umelo prerusovat a kupovat v obchode.ja to nikdy nepochopim.ak ma maminka zdravotne problemy,tak to chapem ,ale dovod,ze dieta bude na verejnosti matku vyzliekat a mliecko si pytat-kurnik vsak ta doktorka nemoze mat vyssie ako dvojciferne iq 😠 😠 😠 mna vzdy zaskoci ked sa ma maleho pediatricka opyta,ze ci este kojim (ma rok a pol) a ja ked poviem,ze ano,tak malemu povie-ty mas ale dobru maminku,ta je ale OBETAVA.no a mne hned tlak stupa.ja to absolutne nepovazujem za obetu.mna kojenie bavi.je to nieco co je len moje a miskovo.flasu moze dat dietatku aj sused,ale odkoji ho len maminka 🙂 ja si to nedam vziat,kym bude maly chciet,tak bude kojeny.nasilu mu nebudem prso do ust pchat,ale pokial bude mat o mliecko zaujem,tak bude kojeny.samozrejme,ze nie do puberty 😀 ,ale aspon do tych 2 rokov by som chcela urcite potiahnut 😉 a mozno sa raz dockam aj tandemoveho kojenia.chceme sa na jesen snazit a ak bude misko stale chciet,tak sa budu potom detvaky o mliecko delit 🙂
si uplne uzasna,ze kojis aj ked mas zdravotne problemy.nik ti nebude zazlievat ak by si preto teda prestala,no myslim,ze tvoj drobec to tvoje snazenie a pokracovanie najviac oceni 😉

uankab
23. apr 2011

@strapco13 @stvura , baby vdaka!

zuzanockamt
23. apr 2011

@bobocka no nas Jurko by asi velmi nepil, keby mu chcel dat flasu niekto cudzi ... takze nie je to celkom tak, ze flasou nakrmi ktokolvek ... aj tam je vytvoreny vztah ... pretoze vztah matka a dieta tvori nieco ine a nie prsnik a ani flaska

bobocka
23. apr 2011

@zuzanockamt joooj zas doslova som to nemyslela, 😀 😀 😀 😀 to mal byt priklad toho,ze kojenie je naozaj len medzi matkou a dietatom a nik iny to dieta neodkoji 😉

denisse
23. apr 2011

Ahojte baby ... zase sa sem vraciam pre radu ...
malu stale dojcim - cez den dva az trikrat popri prikrmoch, vecer pred spanim a v noci podla potreby ...
to je vsetko v poriadku az na moje popraskane bradavky ... a tym padom bolestive dojcenie (asi by to bolelo tak ci tak, ale mala ma uz davno 8 zubov a mam pocit ze jej idu dalsie, vtedy vzdy saje tak nejak silnejsie akoby si masirovala dasna - takze to boli dost)

natierala som si to par dni bactrobanom, zlepsilo sa to, ale po par dnoch bez natierania sa mi to vratilo ... a to sa mi stalo uz trikrat ... a kedze mam atopicky ekzem, tak neviem, ci toto je tiez ten ekzem (a teda si to mam natierat nejakym kortikoidovym kremom) alebo je to mykoza (a teda canesten) alebo je to nieco, na co treba antibiotikovu masticku (teda ten bactroban) ... alebo staci premastovat bepanthenom??? mam prasklinky (niektore az do krvi) okolo bradavky a potom este cast dvorca cervenya a suchy az supinaty ... poradite mi, alebo musim ku koznej? byvam v prahe a teraz som u nasich na slovensku, takze sa ku svojej koznej dostanem najskor za dva tyzdne ... dakujeeem a prajem pekne velkonocne sviatky ... 🙂

bobocka
23. apr 2011

@zuzanockamt inak teraz ked som si dala mys na tvoju foto,tak mi ukazalo,ze si pred tyzdnom dala na stenu,ze nekojis a nehanbis sa za to.vsak sa niet za co hanbit 😉 to nie je hanba ze das dietatu flasku.to je uuuplne tvoja vec.ked chce zena kojit,nech koji ako dlho chce,ked chce dat flasu,nech da.ziadna nedojciaca mamina by sa nemala citit zle za to ze nekoji,no ani ziadna kojaca by sa nemala bat do sveta povedat,ze stale koji. 😉

zuzanockamt
23. apr 2011

@bobocka no ano, ja nedojcim uz dlho 🙂

bobocka
23. apr 2011

@denisse http://www.alfamedica.sk/balm.php jednoznacne najuzasnejsia aku som kedy skusila.stoji okolo 17euri,no vyplati sa 🙂 vrelo odporucam 🙂

tothova5a
23. apr 2011

@zuzanockamt - suhlasim s Tebou, nasa Nella tiez nechce papat z flase od nikoho ineho ako odo mna. My mame urcite vytvoreny "kojaci" vztah aj bez prsnika 🙂 a z flasky ju mojim mlieckom krmim od jedneho mesiaca.

njonja
23. apr 2011

@kamajka ja som kojila do 13 mesiacov, potom som maleho odstavila. Ale ak mas zdravotne problemy, neviem, ci by som enpouvazovala nad tym , ci ho neodstavim. potrebuje ta vsetky tri deti, aby si bola fit. osem mesiacov je lepsie ako nic. A s tm vyzliekanim je to pravda🙂 som odstavila posledne kojenie (vecerne) pred cca mesiacom a maly ale stale potrebuje citit moju pokozku, takze ak ma boliestku alebo skratka potrebu, tak priskoci ku mne, strhne tricko, prisaje sa do vystrihu, dvakrat potiahne nasuch kozu a ide prec 🙂 Je to zlate, aj ked niekedy ozaj neprijemne, ked mi to robi pred cudzimi ludi a stiahne tricko az po podprsenku!
Ci ma vyznam kojit aj po roku, to neviem, nie som expert, ale je to urcite prijemne spojenie dietatka a maminky🙂

olifcek
24. apr 2011

@kamajka kojenie ma samozrejme vyznam po roku, i po dvoch, troch, VZDY. Ked naucis dietatko znak na mm, vyzliekat Ta nebude. Ak mas zdrav.probs., porad sa este s laktacnymi poradkynami a potom sa rozhodni, hm?

olifcek
24. apr 2011

@zuzanockamt ak dietatko krmia flasou i druhi, zvykne si na to casom...vraj teda. @bobocka krasne napisane, plny suhlas s tym kojenim i rozhodnutim sa nekojit. Ja tiez kojim a chcem do troch rockov, min.este 14mes., verim, ze to pojde 😵

kamajka
24. apr 2011

dakujem vsetkym za odpovede🙂

@olifcek nepotrebujem sa radiť ja dojčiť budem koľko sa bude dať a koľko budem vládať🙂. Čo je znak na mm? A poraďte mi prosím ešte, čo s hryzením. Včera som to zažila prvýkrát,no všetky hviezdy som videla 😀. Dúfam že to malý už nikdy neurobí 🙂.

olifcek
24. apr 2011

@kamajka nemyslela som radit dojcit, ale zhodnotit, ci Ta to fakt moc neunavuje, ale super, aka si odhodlana, klobuk dolu, fakt 😵 znak na mm je
http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

Oliv ma schvalne nikdy nehryzla.. no vlastne, joo, skusala, ale povedala som no no, ked nepomohlo, vzala som prso a pochopila 😀 😀 niektore mamicky vravia, ze pomoze, ked das frcku do nosteka a povies nono, len sa nesmies usmievat, ale to je jasne myslim 😉

kamajka
24. apr 2011

@olifcek kto by sa usmieval pri tej bolesti? 😀
tak- odhodlana som aj ked niekedy ma premkne taka chvila ze uz dost ze uz nevladzem...ale ked on bez didi ani spat nejde...niezeby zaspaval na prsniku len proste musi ma asi citit. Bez toho nezaspi 😝

olifcek
24. apr 2011

@kamajka to poznam, my sme takto dudlikovali do cca 13m, paq sa to postupne upravovalo a zacala sa mi v noci budit len 1-2x na cucnutnie, nie na prazdno, za noc 😵 😵 no my sme boli ako siamske dvojicky, vkuse bola na prsnikyu... cumel nepozname, tak dudlikovala mna, no... ale uz to cez den takmer nerobi, a v noci uz len, ked sa chystame ist haji, no to vlastne pomalicky taha mliecko, ked sa napapa, otoci sa mi chrbtom a hajinka 😀 dokonca rano musim odist z postele, lebo jej zavadziam a mrnci len 😀 drzana 😵 😵 😵

olifcek
24. apr 2011

cez den to robi v manduce, kym zaspi, teda dudlikuje, ale to niekedy trva minutku, zalezi, aka je unavena, chi... a na nocny spanok, ked ideme, tak do cca 10minut sa mi otaca chrbtom... no ked ideme spolu haji poobede, tak vie byt i vkuse pricucnuta vtedy, ale nevadi, zvykla som si 😉 viem, ze vsetko sa postupne upravi a este mi smutno bude, ked uz nebude taky maznacik 😉

latvia
24. apr 2011

kopirujem

lulu19
ahojte .potrebovala by som poradit moj syncek 4 tyznovy asi uz 3 den odmita vecerne kojenie v noci a cey den krasne kojime ale ako sa okupkame a ma sa kojit tak ked sa prisaje pusti taky krik plac ostrkuje sa .aj som mu skusala dat druhy prsnik ,zmenila som polohu ba aj miestnost a nic nepomaha .ani ked odsajem a chcem mu dat z flasky.nechce . tak nakoniec som nutena zarobit mu nutrion poradte ak viete budem rada za kazdu radu dakujem

michaela80
24. apr 2011

@lulu19 toto mi tiez robila mala a pomohlo mi ju najskor uspat a v potom v spanku nakojit...urcite by som mu nedavala flasu a uz vobec nie umele mliecko, ked cez den sa koji v pohode..

strapco13
24. apr 2011

@lulu19 podla mna je po kupkani prilis unavena a chce spinkat..skus posunut kupkanie skor, mala je prestimulovana, moze to pomoct. Kupkat sa nemusi vecer..moze poobede, doobeda..vyskusaj.
Flaska je asi to najhorsie riesenie...jednak riskujes ze si zvykne na flasu a odstavi sa ti, moze sa pokazit prisatie a jednak tym ze das UM tak tebe sa znizi tvorba mliecka, lebo telo nedostane signal, ze ma tvorit mliecko.

lucinka02
26. apr 2011

@kamajka podla mna koj do kedy budes moct a mat mliecko, samozrejme nie do puberty :D s rozumom 🙂 ja by som tiez kojila, ale ja som bohuzial nemala mlieko, ale zase som nasla adekvatnu nahradu BEBU HA, lebo sme alergici 🙂 a nedojcila som len do roka, to urcite nie 🙂 nam tak zachutila, ze nie a nie prestat :D

amigaa22
27. apr 2011

ahojte, je tu niekto kto zacal kojit neskor? napriklad v 4 mesiaci. niekde som tu uz natrafila na taku maminu, ale neviem ju najst. strasne by som chcela maleho dojcit, bolo vela okolnosti, kvoli ktorym som nemohla, ale teraz by sa dalo. hoci neviem, ci to este pojde, mlieko po stlaceni bradaviek ake take je, ale teba ho roztahat. ale co je asi dost zle, je to, ze je slane. skusala som maleho prilozit a ten sa skoro pogrckal. dakujem za vsetky rady.

zahrika
27. apr 2011

@amigaa22 tak toto je aj moj pripad... kojeny bol do 2.mes. a od vtedy je na UM a ma uz 4.5mes a ked doberiem antibiotika, ktore beriem uz vyse 2 mesiacov, tak by som chcela skusit, ja viem ze je dost stary a vsetci vravia ze na co uz...ale ja po tom nenormalne tuzim od jeho narodenia bolo prioritou pre mna kojit.... kupila som si homeopatika a len cakam kedy na ne nabehnem, zistila som ze maly by prsko este tahal... aj keby som mu ho dala 2x za den iba, bola by som stastna...a pre neho by to bolo super..z prska mi idu len kvapky, verim ze sa to da.

amigaa22
27. apr 2011

@zahrika , jeeee, tak mi zablikalo svetielko nadeje🙂 mne uz idu tiez len take kvapky a este k tomu je to slane, neviem preco. ja som kojila asi len 2 tyzdne aj to len doobeda, poobede uz mu to nestacilo. u nas bol taky problem, ze pri odchode z porodnice bolo zistene, ze malemu nefunguje jedna oblicka. a mne sa zrovna v ten den pustilo mlieko, som bola nenormalne stastna, no a ked som sa dozvedela toto, tak som tyzdne v kuse prerevala. maly nemal este ani mesiac a uz bol po tazkej operacii a od vtedy ma stale zvysene teploty a este mesiac po operacii mal zaplavu bakterii v moci, co ho bolelo pri cikani, takze som to skusala, ale nemohla som ho trapit lebo mu stupali teploty a hrozila znovu nemocnica. teraz ma moc negativny, klop,klop,klop a tie teploty, zatial nevedia preco ich ma, ale zda sa byt stabilozovany, tak by som to tiez hrozne chcela skusit. uz som sa aj ja trochu ukludnila, tak velmi po tom tuzim. daj mi prosim ta vediet, ako sa ti dari a ci to riesis s poradkynou. ja som tu jednu mala, ale este pred mesiacom, ale moc mi nepomohla. teraz sa obavam toho slaneho mlieka. neviem, ci to uz nie je predzvest konca.

weverka11
28. apr 2011

dobre ranko, baby chcela by som vas poprosiť o radu... Mam 5 mesačneho synčeka, super aktívneho synčeka, ktory stvornozkuje, prevaluje sa a chvilku nevydrzi lezat.... doteraz sme nemavali vačšie problemy s kojenim, iba večer, to bolo od druheho mesiaca, posledne večerne kojenie sa vzdy jedoval, ale nejak sme to vzdy zladli.... uz tri tyzdne bol maly nevrly a stale sa cez den jedoval, zle spaval a zacal sa jedovat pri cecku, najprv to bolo len poobedia... zacala som mu davat pomaly prikrmy, lebo som usudila, ze je hladny a zabralo to, maly sa moc polepšil, papame zeleninku, obcas kašu... moj hlavny problem je, ze doteraz sme kojili v priečnej polohe, ale teraz to uz neni mozne, lebo akonahle ho položim tak rev a dvíha sa na sedenie.. tak sme zacali kojit po leziacky v posteli, to by sa aj celkom dalo, horsie je ze doteraz sme sa kojili hocikde, ci na kavičke, v reštike, v parku.... s tym uz su problemy, lebo mi v tej polohe kedy ja sedim a on lezi absolutnen nevydrzi.... nemate nejaku fintu na prckov, ked zacinaju sediet a nechcu vydrzat v polohe ležmo??? inak celkovo to kojenie sa mi jaksi prestava lubit, teda mne sa lubi, ale on sa stále toči, mrví, zaujíma ho vsetko ine, len cecek nie, 100 krat ho preruší, niekolko krát sa prevali na brucho, on vobec nechce byt na chrbte....to sme doteraz nepoznali.... Vlastne ked to tak vezmem, tak riadne mi vytiahne prsko iba 2x v noci, rano o siestej a mozno este maximalne tak raz za den, ostatne kojenia, to je boj....

hobit
28. apr 2011

@weverka11 ja mam doma take iste sidlo 🙂...snazim sa urobit program tak, aby sme sa kojili doma, poleziacky na zemi alebo v posteli, vonku si niekedy cucne, niekedy nie, treba najst nejaky tichy, kludny kutik, kde je co najmenej podnetov, ktore by ho rozptylovali (ja uz som kojila ja na zachode 😀 )

kamka17
28. apr 2011

pekný deň prajem, chcela by som poprosiť o radu...mám totiž pocit, že sa mi zapálili bradavky asi z nesprávneho prisaita malej, i keď doteraz som žiadny problém nemala...je to možno aj tým, že jej asi idú zúbky, tak si aj ten prsník možno chytí inak...neviem, len ma trápia tie bradavky, lebo sú začervenané a tak akoby štípu pri prisatí...používam len mastičku z dm drogerie, doteraz super fungovala, len mám strach, že na toto už nebude stačiť, preto budem rada, ak mi poradíte, nech sa nemusím stresovať...veľmi pekne ďakujem

julienka
28. apr 2011

@kamka17 calciova mast pomaha na 100 %

julienka
28. apr 2011

@weverka11 a nebude to jedovanie maleho sposobene tym, ze ma v cicikoch menej mliecka? a preto sa stale zlosti? prisava, pusta, prisava, pusta... my sme mali to iste.. najprv sa mala zlostila len vecer, potom uz aj cez den a nakoniec sme zistili, ze je to tym, ze sa hneva, ze jej ide malo mliecka... 😒