Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzkat1
8. júl 2011

@natas4 no ja som mala vtedy tiez uz k veceru menej mlieka tak som robila to ze som jej ponukla to odsate...ja som odsavala aj pocas dna...a a mko pisem mne islo len 10-30ml a davala som do jednej flase (to by sa nemalo ale mojej malej to nevadilo😅) naozaj neviem skus teda nejake homeo, ale budit by som nebudila kopa deti prespi noc a mnohe maminy koja len rano a vecre aj tri roky, mliecko by sa malo prisposobit dopytu.... ja som po takom tretom mesiaci nemala uz s mliekom problem dokonca jedneho dna hanka odmietla uz flasku vecer a stacilo len z prsnika... ono cez den som nazbierala aj 80ml (pocas celeho dna) a vecer stiahla prsniky a aj flasu (ty davaj lyzickou alebo cievkou🙂) a postupne vypila z flase uz len 60...potom 50,40 a nakoniec nic🙂 a odvtedy stacil len prsnik...ale to som cez den odsavala po kazdom jednom kojeni

natas4
8. júl 2011

@zuzkat1 no u nas flaska nema sancu...dcerka mi ju odmieta (2 x som jej tak chcela dat odsate) aj dudel odmieta, ona chce len cici 😀

zuzkat1
8. júl 2011

@natas4 tak skus lyzickou alebo ja neviem...alebo teda nedavaj len stale odsavaj🙂 mne to vtedy pomohlo ...trvalo to asi mesiac a uz som bola uplne unavena a nervozna z toho ze nestiham nic, lebo bud som kojila alebo odsavala ale pomohlo to...potom som uz mala nadprodukciu😀

euphoria
8. júl 2011

@prsky stlacanie nepomaha, skor naopak.Myslim, ze tok mliecka je silny. Skusala som volat laktacnym poradkyniam asi styrom, no nikto nema najblizsie dni cas na osobne stretnutie.No hroza.

aaddeell
8. júl 2011

ako zistim, ze maly ma uz dost mliecka? ked kojim tak sa stane ze zadrieme,ked mu potukam odspodu brady tak netaha ale ked chcem vytiahnut bradavku tak zacne cucat mam ho nechat?

zuzkat1
9. júl 2011

@aaddeell nechaj cucat, deticky casto aj naprazdno dudkaju🙂 zaspinkaju tak alebo sa len upokojuju... inak ci ma dost mlieka zistis podla pocikanych plienok...malo by ich byt aspon 6 tazkych za den (24hodin) ak ti vadi uspavanie na prsniku tak najdi iny sposob...ale osobne nepoznam nic pohodlnejsie🙂 a ja este kojim a moja sa od toho uz sama oducila - od toho zaspavania kojenim🙂 uz asi od roku zaspi cez den aj sama a asi 2 mesiace aj vecer zaspi aj sama... takze pokojne nechaj dudkat on tak zaspinka a ver tomu ze pre neho je to najkrajsia uspavanka 😉

olifcek
9. júl 2011

@aaddeell my stale zaspavame na prsniku.. no prvych par mesiacov bola oliv na prsniku snad i 23hodin vkuse... chi... od cca 13 mesiaca sa nam vsetko krasne upravilo... ked zaspinka na prsniku, co je do cca 15minut tak ma pusti, a mozem odist... niekedy na par minut, paq sa musime opat spojit, no inokedy i na hodku a aj viac... v noci sa mi do 13 mesiacov pricucla i kazdu hodku, teraz raz, dvakrat, ak ju trapia zubky, i vkuse vie byt na mne... niekedy je to fakt vycerpavajuce, no nestazujem si to.. ved to tulkanie je super.. a kym mam len jedno baby... 😵 😵 😵

katkaajurko
12. júl 2011

@annag

dobry den, chcela by som sa poradit-nakolko uz zacinam byt zufala...maleho dojcim na poziadanie-ma len dva tyzdne - pribera celkom pekne (klop klop klop) ale pred 2 dnami som zacala mat strasne stipanie bradaviek-najma prava-tam pripustam sa nam tazsie hlada poloha na dojcenie -ale maly sa vie podla mna pekne prisat-taha a papa - ale robi taku vec-ze pri konci kojenia ako zaspava sa znenazdajky dasnami viac zakusne a to nepomoze ani vlozit malicek do kutika-ked drzi bradavku dasnami a asi z toho ich mam cele cervene...neviem ci mam ragady v pravom slova zmysle-lebo ziadne chrasty - len cervene bradavky a stipu ....aj pri dojceni a vo fazach aj mimo kojenia.... skusila som calciovu mast,bepanthen,potierat mlieckom aj mast z DM-ky-teraz skusam "hojivy zazrak" z Oriflamu....ale nic nezabera-ako keby skor boli tym neustalym sanim unavene a zapalene.... skusala som kojit len z menej bolaveho a ten druhy odsat - odsavackou nejde nic a rucne velmi malo-len 20ml...to ked dam malemu zhltne jak malina a budem musiet bud pozit znova bolavy prsnik alebo nutrilon-comu sa chcem vyhnut-ale uz som bezradna.... ☹ a este jedna vec-maly saje hocijako-niekedy 10MIN a zaspi...niekedy len 7 a niekedy - sem tam aj 17.... cez den potom spi take dve a pol tri hodinky ale poobede-navecer zacne pytat kazdu hodinu - prestane po par minut-akoze zaspi na chvilu-to ho necham pri sebe-bud odgrgnut alebo len tak lezat v lone 15 minut-no potom oci dokoran a za pol hodinu zas -a toto ked urobi 3x po sebe-bradavky mam uplne kaput - nestihaju si oddychnut

este upresnim-ze mliecka mam asi dost-lebo ked kojim- z druheho kvapka az von.... ale odsat ide malo.... 😒

zfidorka
12. júl 2011

@katkaajurko annag aj dalsie laktacne najdes tu
http://forum.dojcenie.eu/index.php

katkaajurko
12. júl 2011

@zfidorka aha dakujem, tam sa musim zaregistrovat?

zfidorka
12. júl 2011

@katkaajurko ked sa chces pytat, tak ano

ivv
12. júl 2011

@katkaajurko ahoj, podla toho co pises to skor vyzera na mykozu, a tie masticky ti moc nepomahaju, skor naopak ☹ skus canesten, bradavky vetrat, dat pozor aby si nenosila mokru podprsenku, radsej len volne tricko. canesten nemusis pred kojenim umyvat. malicky by mohol mat v puse tiez mykozu, cize aj to treba poriesit vytretim pusiny sodou bicarbonou - ale v tomto nemam prax, to ti isto napisu ine skusenejsie baby tu vo fore..
co sa tyka odsavania, tak odsat nemusis vela ale mliecka pre maleho je dost. neboj 🙂 dolezite je spravne prilozenie a vyprazdnovanie prsnikov, aby sa malicky dostal aj k zadnemu mliecku, aby bol psnik dobre vyprazdneny. ta stranka co ti dala @zfidorka je super 🙂
to spravanie ohladom dojcenia na vecer je normalne,maly si este hlada rezim, cuckanie ho ukludnuje 🙂
napis aj annag, uvidis co ti poradi

katkaajurko
12. júl 2011

@ivv no mozne to je s tou mykozou - fakt nemusim canesten umyvat? 😕 malemu zostava v pusine biely povlak na jazyku-zacalo to bielymi bodkami-ale doktorka mi nakazala to vytierat len cistou gazou namocenou v cistej vode-to sice mu zotrie vpredu ale dozadu mu nedociahnem chudatko aj tak sa mu to nepaci...

s tou sodou bikarbonou neviem ako - aky pomer ??

spravila som asi chybu-ze som nevetrala - lebo mi kvapka mliecko ale davala som si stale tie papierove a tie su zachvilu premocene - teraz som poslala mm kupit zberne musle-tam to dycha a zachyti to aj mliecko

no teda neviem co s tou mykozou.... fakt mam dat canesten?

ivv
12. júl 2011

@katkaajurko nikto z bab co to radil tu momentalne asi nie je, ale co som citala, tak treba navlhcit vreckovku, alebo gazu, namotat na prst a vyvalat v sode bicarbone a dobre pusinu povytierat, aj podnebie, medzi dasienkami, mozno to bude aj krvacat ale to nevadi, v puse sa to rychlo zhoji, treba sa zbavit tej mykozy..
a daj si tenku vrstvicku canestenu, neboj, cast sa vstreba, cast osucha o tricko, to minimum co ostane malickemu neublizi 😉 a vetrat, vetrat, vetrat. je teplo a k tomu to vlhko.. tak sa mykoze dari 😠
len sup-sup zacat co najskor 🙂
ja som pouzivala vankusiky MAM, tie su take gelove, nie su take vatove, hrube, ale aj tak som ich menila casto. urcite nenechavat ked su vlhke !

ivv
12. júl 2011

@katkaajurko inak to co ti poradila dokina je len taka zakladna hygiena, to na mykozu urcite nestaci,
ale neviem ti povedat ako casto tu pusinu vytierat.. 😕 ale povytieraj teraz, do vecera sa snad niekto ozve, kto s tym ma viac skusenosti..
a tie zberne musle.. no hm.. neviem, ako vela ti mliecko vyteka, ale lepsia je plienka cez prsia, lebo je to bavlna, a menit. tie musle su, podla mna, prilepene na prsia, je tam vlhko, odparuje sa mliecko, cize zas su bradavky v mokre a nie suchu..
mne sa tiez na zaciatku casto pustalo mlieko, supla som vankusik a ked dokvapkalo, tak dala von a dala opat pri kojeni ..

mihouk
12. júl 2011

Ahojte, chcem sa opytat. Mam asi opacny problem ako vy, ale pozna niekto nejaky recept na to ako prestat kojit, bez toho aby som maleho nechala niekolko noci revat??? Maly ma uz skoro 2 roky, takze si myslim ze som pre neho urobila dost a je cas mysliet na seba. Kedze cakame druhe babo, tak by som chcela mat od kojenia prestavku, nevravim o tom ze by krpec mohol na babo ziarlit hlavne kvoli mlieku. A hlavny dovod je ze uz ma to dost boli a ked len pomyslim na kojenie, tak sa mi nechce. Zredukovala som to na 2 kojenia denne, po obede ked zaspava (iba ked sme doma) a vecer zase pri zaspavani, v noci ked sa zobudi tak mu davam vodu. Prosim pomoc ☹ ☹ ☹

mamusia
13. júl 2011

@mihouk ja so pocula,ze treba natriet prsia octom,to sa dostane do mlieka a bude odmietat prsnik....no neviem,ci aj pri tak starom to bude platit 😅 vyskusaj 😉

mihouk
13. júl 2011

@mamusia To znie pekne hnusne 😝, neviem ci to vyskusam, lebo moj kprec miluje kysle uhorky a aj kasupstu, asi je po mne. Ale dakujem, asi a tomu revu nevyhnem ☹

mamusia
13. júl 2011

@mihouk a este mi napadlo,ze vsak posli maleho na vikend k babke,alebo Ty chod na par dni prec niekde.

mihouk
13. júl 2011

@mamusia Bohuzial mamina byva daleko a nemam ho kde dat, rozprvali sme s MM a asi zacneme v piatok, ze on si k nemu lahne a uvidime co sa bude diat, ale asi rev.
@ivv Zaujimavy clanok, ale to je len pre male deticky, my mame krmenie na minime, u nas je to skor o zlozvyku. Napriklad dnes mliecko este nemal a ja mam jednu cicku na poobedie a druhu na vecer a ta poobedna nie je vobec naplnena mliekom. Vidis, tak ma napadlo, ze musim kuknut ci mi este tecie mlieko, alebo ich len tak zuzle, to by ma krpec nahneval 😖
@estterka Dakujem za clanok, uz som ho tusim citala v mamine 🙂

strapco13
13. júl 2011

@mihouk skus vydrzat do 20tt tehu...cca vtedy sa zacne znovu tvorit kolostrum a niektore deti potom mliecko odmietaju...mne sa tak odsatvil maly 😔 ..len u nas bolo skoro..mal len 15 mesiacov..ale bolo to zo dna na den a bezbolestne pre neho /ja som to oplakala 😅 /
a ked to nepojde...mozes kojit tandemocvo..obe deti naraz...a nemusia ziarlit na seba..to mliecko ich praveze spoji 😉
ale ak chces odstavit...natahuj interval medzi dojceniami, neponukaj prsnik, skracuj dojcenie

mihouk
13. júl 2011

Jeeeeeeeej, prave sme ho dali spat a MM si lahol k malemu a ja som citala rozpravku, ked so skoncila, tak som si lahla k nim, ale prso mu nedala a zaspal!!!! Tesim sa ako male decko, dufam ze to nebola iba nahoda, lebo ani unaveny az tak velmi nebol. Tak sa tesim!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zufzufmeister
14. júl 2011

Tak asi mám ten problém, že malinký pije veľa predného mliečka... Mal včera prvý krát zelenú stolicu a fakt je, že mu z jedného prsníka pri jednom kojení nestačí... Ako aj dnes ráno iba z jedného, lebo som mala po noci naliate, ale už druhé krmenie bolo najprv z jedného a to som ho nútila čo najviac, aj som si stláčala prsník aj čo najviac som ho prikladala, aj keď fakt neviem či tam ešte dačo bolo, teda mliečko... :( ale aj tak si stále cumlal rúčku, proste bol hladný, tak som mu nakoniec dala aj druhý a z toho trohchu cucol a zaspal nakoniec... ja neviem ako to mám robiť, prečo mu nestačí len jeden prsník, všetci mi hovoria,že je ešte malinký na to aby z obidvoch cucal... :( ale nechcem aby bol hladný, doktorka povedala, nech mu aspoň jednu dávku dávam nutrilonu, aby nebol hladný, ale flašu nechce, to je boj... a ani nevypije väčšinou nič z toho, alebo len veľmi málo - možno 20 ml...

strapco13
14. júl 2011

@zufzufmeister kazde dieta je ine..ak potrebuje 2 prsniky na jedno kojenie, tak mu ich daj 😉 ..radsej to ako UM
robila si to dobre..najprv nech vypije prvy prsnik, potom stlacis prsko a ked este chce, tak ponuknes druhy prsnik..ak bude chciet napije sa
to ze mal zelenu stolicu..to nemusis riesit...stolica spravne dojceneho dietatka moze vyzerat vselijako http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/18/stolic...
a pozri si aj ostatne clanky 😉

zufzufmeister
14. júl 2011

@strapco13 len ja sa bojím toho, že mám málo mlieka... Ráno mám prsia naliate, ale ako ide deň, je to stále slabšie a slabšie a aj na malom vidím, že už večer mu to nestačí, cumle si rúčky a vtedy zarábam nutrilon, fakt je, ale že ho nechce, neviem či mu jednoducho nechutí, alebo nevie piť z flaše... Len sa bojím, že je hladný proste a nechcem mu uškodiť... V noci ale prespí aj 5 hodín v kuse, nie je plačlivý, iba občas ho to chytí večer a to práve neviem či nie je od hladu... :(

nina88
15. júl 2011

Ahojte, prosim poradite mi, co si mam dat na bradavky,mam ich uplne popraskane, zapalene a bolave, maly ma rok a 6 zubov a aj ked nechtiac, vzdy sa obtrie zubamy o bradavky a takto ich ,,devastuje,,... Ma kutiky na ustach,moze to mat spojenie? Ze by to mal z mojho zapalu? Myslite,ze sa to da vyliecit bez odstavenia? Ved to by mu museli vypadnut zuby aby sa neobtieral... Jaj zabudla som napisat,ze kojim asi 8 krat za den... Maly nema dudel, ma to aj na ukludnenie. Dokedy sa odporuca kojit? A este jedna otazka,strasne sa mi predlzila menstruacia, na 15 dni a cyklus mam 25 dni,som len 10 dni bez,nemoze to byt castym kojenim?? A bolia ma zuby,2 si to uz odniesli rozpadnutim...

Dakujem za kazdu radu,velmi...

strapco13
15. júl 2011

@zufzufmeister tym ze das UM a navyse flaskou tak tvoje telo nedostane signal, ze ma tvorit viac mlieka a laktacia prave vtedy poklesne.
dokrm 20 ml je strasne malo..cize podla mna ho ani nepotrebuje a uz vobec nie z flase, cim sa kazi okrem ineho aj prisatie.
vecerny neklud nemusi suvisiet s hladom..moze byt prestimulovany...skus zmenit vecerny rezim..okupat skor, dat na nocny spanok skor...proste skor nahodit taky kludovy rezim
na tej stranke co som ti dala link je aj clanok venovyny dokrmovaniu a vecernemu nekludu..preklikaj sa nimi 😉

strapco13
15. júl 2011

@nina88 kutiky su casto mykotickeho povpodu..cize plesen a prwavdepodobne ju mas na bradavke aj ty
pomoze ti http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave...
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/hryzie...
ohladom dlzky kojenia : http://dojcenie.wordpress.com/category/odstaven...

co sa tyka menzesu...dojcenie skor predlzuje cyklus a skracuje samotne krvacanie...to, ze mas krytky cyklus a dlho krvacas by som riesila s gynekologom...dojcenie tam nebude pricina