Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

marlen33
3. aug 2011

@fialllka Synček má 4 mesiace a prestali sme lebo som už nemala mlieko. Len 30ml za 48 hod. Ale je mi to hrozne ľúto že ho nekojím. Od narodenia ho musím dokrmovať lebo nie a nie sa dostať aspoň na normálne množstvo mliečka :( Je zvyknutý striedať prsník s fľašou tak v tom problém nie je.

mamusia
3. aug 2011

@marlen33 a podla coho sudis,ze si nemala mlieko?Lebo si odsala 30ml?Niektore zeny,ktore plne dojcia neodsaju ani kvapku...cize kolko ml odsajes,to s tmy nema nic spolocne 😉 Jedine,ze si ho vazila,ze tak malo spapal.Mozno nesaje aktivne na prse,ale si lne cucka. Skus vela prikladat a potom by sa mala tvorba dotvorit do 3-4 dni..Ak davas umele,nedavaj ho cez flasku,ale cez cievku,ktoru budes mat prilozenu na prse,tak bude pit umele a stimulovat aj Tebe laktaciu.

marlen33
3. aug 2011

@mamusia Drobčeka som musela vážiť lebo mi nepriberal. Nakoniec sme mali týždeň kedy nechcel z prsa papať vôbec a tak smom zistila to min množstvo. Predtým somala v jednom prsníku 30ml a v druhom 50ml A teraz nič len 3ml v oboch dohromady.

kukujka
3. aug 2011

myslite ,ze staci ked moja mala vypije len cca 50-70 kazde tri hodiny ma dva mesiace zatial pribera a je spokojna,ale predtym bola jej davka 90ml pije len materske mlieko

mamusia
3. aug 2011

@marlen33 to skus to s tou hadickou tak roztahat.V zdravotnickych potrebach kupic hadicku,jeden koniec das do flasky s UM a druhy si prilepis o bradavku,alebo prilozis len a drobca nechas prisat aj s hadickou v puse.On bude tahat UM z flasky a pritom Ti stimulovat a laktacia sa zvysi.A okrem toho,ked bude papat UM aj noramlne prikladat,co najviac.

marlen33
3. aug 2011

@mamusia Ďakujem mamusia. Skúsim podľa tvojej rady. Už som si aj kúpila homeopatiká tak dúfam že začneme mať dostatok mliečka. Je to moje prvé babatko tak toho veľa neviem o kojení. Ani moje sestry nemali veľa mlieka a tiež kojili len krátko. Tak som zvedavá ako sa to umňa rozbehne.

mamusia
3. aug 2011

@marlen33 skus tu senovku grecku si robit caj z toho,baby vraveli,ze velmi dobre zabera 😉
@kukujka ak pribera a pekne prospeiva,tak nie je dolezite vobec riesit ml 😉

lenka_bozikova
3. aug 2011

@marlen33 ahoj. odkial si? skusila si kontaktovat daku laktacnu poradkynu? Mala som podobny problem v 1. mesiaci. Ja som vyskusala homeopatika, caje, prikrmovala som. Nakoniec mi pomohlo vazne len osobne stretnutie s laktacnou. Velmi mi poradila. Tiez som krmila cievkou ale hlavne mi pomohla po psychickej stranke. Strasne rada by som ti pomohla...nieje lahke rozbehnut mlecko.

marlen33
3. aug 2011

@lenka_bozikova Som z Bratislavy. Odporučíš mi nejakú stránku alebo mail na laktačnú poradkyňu?

lenka_bozikova
3. aug 2011

@marlen33 napisala som ti IP 🙂

nikam
3. aug 2011

Ahojte, potrebujem poradit. V lekarni mi na zvysenie laktacie poradili homeopatika Ricinus communis 9ch, rano a vecer 5guliciek pod jazyk. Vsade som ale citala, ze sa ma uzivat v koncentracii 5ch. Tak som sa tam vratila, ze ci mi ozaj dobre dali. Tak ma presvedcili, ze ano, 5 a 9 ze su na zvysenie tvorby mliecka a 15 a 30 na znizenie. Lenze ja odkedy ich uzivam - 2 dni, mam stale menej a menej mliecka. Uzivat som ich zacala preto, ze mliecko odsavam a syncek uz potrebuje viac, ako za cely den odsajem. Mozem ich teda brat dalej, bude ucinok neskor, alebo radsej vobec?

kukujka
3. aug 2011

@nikam ahoj ano 9ch su na tvorbu mliecka,ale 5ch tiez a tie su silnejsie viac koncentrovane ci ako to mam napisat

nice202
3. aug 2011

@nikam ricinus 5 ch je na zvysenie, ricinus 9 ch je na znizenie tvorby mlieka. mam to 100 % potvrdene, kamarat je farmaceut a dost sa vyzna

nikam
3. aug 2011

@kukujka @nice202 Ach, a som tam, kde som bola 😒

brumca
3. aug 2011

ahjte zienky, potrebujem surne radu...cele poobedie som sa citila nejaka slaba, ale preslo to a teraz ma to zase chytilo, odmerala som si teplotu a mam 38st. Chcem sa spytat ako je to s kojenim pri teplote, ci mozem kojit a aky liek si mozem dat.

strapco13
3. aug 2011

@brumca kojit mozes aj pri teplote..daj si kludne paralen alebo ibalgin..tie sa mozu pri kojeni.
Ine priznaky mas? bolesti? prsniky su OK?nadcha, kasel? cokolvek

mirm
3. aug 2011

@nice202 ahoj, mne dali ricinus 9 este na podporu tvorb mlieka.

nice202
4. aug 2011

@mirm tak ti dali zle. maju sa brat v tom zelenom valceku a to su 5 ch. radsej ich vymen, alebo neber, aby si si este nahodou neuskodila.

sofhia
4. aug 2011

Zienky viete mi poradit, mala ma 9 mes, a stale sa kojime, co je super, a chcem aj dalej, akurat mi malo papa cez den. predpokladam, totiz v noci nad ranom si zvykla za posledny tyzden papat ob hodku, je to uz pravidelnost : o 3,4,5, a 6, vstavame medzi 7-8, dovtedy je to ob 2 hodky, co mi nevadi, na to som si uz zvykla. na veceru zvyknem davat jogurt alebo kasicku, da ako kedy , niekedy par lyzic, niekedy aj polku jogurtu, viac proste nezje. celkovo cez den mi viac ako 7 lyziciek prikrmu nezje, nech by to bolo hocico.
nikdy som jej ziadne UM nedavala.
AKurat zacinam byt strasne vycerpana z toho vstavania, lebo okrem tychto hodin, tak obcas mrnkoce aj castejsie aj medzi kojeniami kvoli zubom...

poradte mi, co by sa dalo robit? ako ju mam naucit ze v noci sa nepapa? mam zvolit daku drasticku metodu a nechat ju plakat? uz som z toho fakt hotova...

nibiru
4. aug 2011

ahojte potrebovala by som radu malú stále kojím akurát jej vyšla prvá stolička no nechce mi moc jest tuhu stravu zato ju kojím pomali ako novorodenca (v noci 2x to je v poriadku) ak jej poviem ze nedám musí papat obedík zie 3-4 lyžičky a začne mi zvýhat tričko alebo búchat po prsiach myslite ze jej stačí len mliečko predsa ma už 12mesiacou ako že by umrela od hladu sa nebojím váži 12,5kg len mám obavu či jej stačí čo sa týka výživy a do akej doby to potrvá kým nebude mat všetky stoličky?

jja
4. aug 2011

dievcata prosim poradte..sestra ma tyzdnove babo, a ma srasne bolave prsniky. co je normalne. ale na jednom ma take ranky ze zacala krvacat ked mala papa. moze to malej uskodit? ako to vyriesit?
dakujem...

stvura
4. aug 2011

@sofhia neviem neviem, ci by to bolo dobre...ty ako mamicka vies najlepsie odhadnut svoje dietatko, ci by sa nezachadzala od jedu a placu a ako by reagovala. Moj starsi to v pohode zvladol (tiez asi v 10-11m sme ho naucili spat v noci len s jednym, dvoma dojceniami), no dcerka ma trocha citlivejsiu povahu a u nej cosi take nehrozi. Tym duplom ze je velmi citliva a s jednym zubkom sme sa trapili asi dva mesiace a teraz citime uz druhy...v noci nepomoze ponosit, hladkat, drzat za ruku? Ale potesim ta, aby si troska pookriala ze ti spi dobre voci mojej (moja ma 10 mesiacov), moja laska uz treti den spi cez den len 10 minut a v noci si robi hodinovu prestavku o tretej hodine (ako hodinky). 😎
@nibiru neboj, s takou vahou je to urcite super, akurat ked papa len mliecko ty obohat svoju stravu aby jej nic v nom nechybalo (taku vahu ma moj 3rocny syn)...kazde dieta ma inak chrup, moj syn mal v roku a pol uz kompletny.
@jja nech dojci zatial z druheho prsa a vylieci si ranky na bradavke bud kalciovou mastickou alebo cicadermou. Aj zabaly z repika su dobre. Ak pouzije cicadermu, tak dietatko moze pit i z toho prsa. Ja som ako neskusena prvorodicka dojcila synceka aj s krvavymi bradavkami, zahojili sa...chce to len vydrzat a skontrolovat spravne prisatie. Dietatku sa nic nestane.

dankamat
4. aug 2011

@jja poznam to, mam to iste... strasna bolest, kazde kojenie bolo pre mna mucenim. skusila som aj odsavat, ale to zaberalo vela casu a neodsala som dostatok. Tak som si kupila ochranne klobuciky - bolest zmiernia a zabrania aj krvacaniu, lebo dieta nie je v priamom kontakte s bradavkou. Ja som pouzivala bepanthen, ale s tym sa mi to nejak pomaly hojilo, ale po kazdom kojeni som si natrela bradavky svojim mlieckom a hlavne som ich vela vetrala. Doma vobec nenosim podprsenku dodnes, lebo bradavky sa zbytocne tlacia a nezahoja sa vobec. Mne sa to krasne zahojilo v priebehu tyzdna, bradavky nebolia, nekrvacaju a kojenie si vychutnavam. 🙂
A trosku krvi dietatu nijak neuskodi - pokial dieta neodmieta kojenie, tak mu to neprekaza urcite.

dankamat
4. aug 2011

@nikam ja som tiez odsavala, ked som mala bolave bradavky a nikdy som neodsala za hodinu ani 30ml - proste odsavackou nikdy neodsajes tolko kolko si dieta same vytiahne, a preco uz nekojis? Ja ked citim, ze mam menej mliecka, tak vypijem aj 3l vody a mliecko pride hned, treba vela tekutin pit.

jja
4. aug 2011

@dankamat
@stvura dakujem baby, odkazem...to iste v podstate som radila aj ja, ale pre istotu viac hlav viac rozumu...🙂

nikam
5. aug 2011

@dankamat Nekojim, syncek sa narodil predcasne, nepodarilo sa nam. Ano, vic tekutin pomaha, obcas vsak pride kriza.
@mirm A zabrali? Ako ich uzivas?

natas4
5. aug 2011

Ahojte, surne potrebujem radu ☹ neviem co sa to deje , ale mala mi zacala odmietat prsnik..aj jeden aj druhy...a to doteraz bola velky papkac, rada papala a chutilo jej...presne v 3 mesiacoch vazila 6kg....jedavala aj kazdu hodinku, kojila som na poziadanie....dnes nechcela jest ani po 4 hodinach...ked som jej dala prsnik tak sa prisala, dva x cucla a vyplula ho ☹ nechcela ani z jedneho ani z druheho...dostala hystericky zachvat , asi 8x mi odmietla oba prsniky, skusala som kojit v lahu, v sede a ona nie...nakoniec som ju nechala vyplakat a po par minutach som si ju zobrala zas prilozila a konecne aspon nieco zjedla
neviem si to vysvetlit co tak zrazu, kedze doteraz rada a vela papala...mlieka mam dost
...tak ma napada ze by jej zrazu prestalo chutit moje mlieko?????????????....ja som teraz za posledne dva dni zjedla obrovske mnozstvo sliviek tak ci nie z toho...alebo sa chce odstavit?
😲
Dakujem za radu

smejko26
5. aug 2011

@natas4 ahojky, môže ísť o dojčenskú krízu. My sme ju prekonali keď synček nemal ani 3 mesiace, akonáhle som ho dala do polohy na papanie, tak sa hneval, plakal a ja som často plakala s ním. Občas som mu dávala papať lyžičkou, mlieko som si odstriekavala priamo na lyžičku. Treba často ponúkať prso, dobrý je kontakt koža na kožu. Asi po týždni kríza prešla. Držím palce a pevné nervy

groanka
5. aug 2011

@natas4 ma cumel, pozna flasu? 3mes dieta sa chce odstavit ? neblazni 🙂 kontaktuj co najskor poradkynu podla tvojho regionu www.mamila.sk , zatial kontakt koža na kožu (dieta len v plienke, ty od pasa hore naholo), ponukat prsnik-nenutit....sleduj pocikane plienky - ci ma dost tekutin

natas4
5. aug 2011

@smejko26 a ako sa ta kriza prejavuje? ake su dalsie znaky? 😕
@groanka nie dudel nema, neznasa ho a taktiez flasku nie...