Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

01sladkaadka
30. jan 2015

@siska53 dakujem za podporu. Malinku som si zacala znovu prikladat a popri tom si po troske odstriekavam. Ked nebudem sama doma, poprosim priatela aby natocil ako mala saje a s videom to skusim konzultovat s poradkynou. Cez vikend skusim len prsnik (ked tu budem mat priatela ako moralnu a psychicku podporu) a verim ze to pomoze. Dam vediet.

alenka2711
7. feb 2015

Ahojte ja sa chcem opytat vadi ked kojim len z jedneho prsnika a tvori sa mlieko asi uz iba v nim nerada by som mliecko stratila dufam ze to nejaky taky dopad nebude mat.

luciauk
10. feb 2015

@alenka2711 švagriná odkojila obe deti na jednom prsníku, ale tvoj drobec je taký malý, že by som aj tak stále prikladala na ten druhý, lebo ešte nie je nič stratené, práve naopak, ešte len začínate. vela šťastia 🙂

ja ani neviem, či potrebujem poradiť, alebo sa len posťažovať, ale malý ma začal kusať, čo je normálne, ale jeho to neprechádza ani po troch týždňoch a vôbec nechce mliečko, celý deň mu ponúkam, ale potiahne dva razy a tak ma kusne, že končíme. dojčí sa len v noci a aj to si niekedy spomenie na kusanie a kusne. myslím, že to má súvis s tým, že už pracujem, že si musel zvyknúť byť s ockom a jesť a piť viac s ockom, neviem. prsiam to moc nevadí, zvykli si, len mne je z toho smutno, hoci sa nemám čas tým velmi zapodievať, ale ked zaplače, automaticky mu ponúknem prsník a on namiesto toho, aby si dal mliečka, tak ma pokuše a ide preč, čo zabolí aj fyzicky, ale aj na srdci... 😔

luciauk
10. feb 2015

@dulkagabulka fúha, a to naozaj pustili v televízii? 😲 😲 😲 skúsená možno je, ale to neznamená, že netára blbosti, že? 😀

mamickaanicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankadanka45687w
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkainkake2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkajankapresov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dana_l
9. máj 2015

@luciauk on sa sam odstavil. nebud z toho smutna, ten prsnik uz urobil svoju pracu a teraz je to len na vasom vztahu. a ten urcite je super. skus ho ked k tebe pride ze namiesto toho aby si ponukla prsnik, give him hug and kiss

luciauk
9. máj 2015

@dana_l po dva a pol mesiaci prestal kusat a uz mesiac si zasa uzivame kojenie, bez strachu z kusania, vsetko ako ma byt, sama nechapem, ako som tak dlho vydrzala cakat, kym ho to prejde, ale asi to je tym, ze nemam cas sa prilis zaoberat jednym problemom pri styroch detoch a praci. teraz mi to uz pripada ako davna minulost, ale v tom case to bolo fakt hrozne...dakujem za mile slova.

veronka
11. máj 2015

Baby nemate niektora naviac lieky costi? Dakujem

zzuzanah
15. máj 2015

Baby neviem co sa stalo, ale uplne sa nam zmenil rezim sam od seba :( a ja som z toho na prasky.... ked mala dcera 2,5m, konecne sa nastavila tak, ze spala 10-12, potom 14-17 a potom od osmej vecer az do osmer rana. NOrmalne som ju od siedmej uspavala, krmila, a zaspala bud pri jedeni alebo do 20minut na rukach. Teraz ma 4,5m a asi pred dvomi tyzdnami uplne CELE ZLE! zobudi sa o 6tej, ale este je uplne unavena, tak ju uspavam DO SIEDMEJ, zaspi, o pol osmej je uz hore vyskerena vyspinkana. Potom spi 9-10, 13-15 a potom 18-18,30 a potom uz nevie zaspat. REVE REVE REVE od unavy a akoby poslednu energiu isla zo seba vyrevat. akoby nevedela spracovat ten den alebo neviem..ukludni sa, uz to vyzera, ze zaspava ale NEZASPI. A to ju mam cely cas na rukach, na prse, hojdam, spievam, nic nezabaera. Zaspava mi takto az o 22.00. A to sa v noci budi asi kazdu 1,5 hodinu, niekedy s placom, inokedy s usmevom...ale satale ju musim uspavat...uz nevladzem. neviem ak jej upravit rezim... A o tom, ze cez den nechce ani jest uz nehovorim...napije sa len pred zaspatim - teda pred 9, pred 13 a 18tej. To zaspi na prse. Ked jej nukam co aj 20 minut pred tymto casom, tak sa len co vidi, ze si vyhrnam tricko a berem ju, tak uz reve, jeduje sa a odvracia sa. Ale o 20 minut vytiahne oba prsniky a zaspi...nechapem!!! MOze byt chyba v mojom mlieku, alebo co sa deje? poradte prosim daco ak ste mali daco podobne....

sardinka333
15. máj 2015

@veronka domperidon môže mať negatívne učinky na činnosť srdca. Ak má niekto arytmiu, šelest tak je to rizikové...http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn...

veronka
15. máj 2015

@sardinka333 mozu ublizit dietatu?

sardinka333
15. máj 2015

@veronka a ked ublížia tebe tak, kto sa bude o tvoje dieťa starať ak ty si ,,dotentíš,, zdravie? Dieťa potrebuje zdravu a pokojnu maminu. Tieto lieky s obsahom Domperidonu sa začali len prehodnocovať lebo sa zistilo, že možu škodiť...nikto nemože s istotou povedať ake učinky to ešte može mať. Je to zatial v štádu varovania....
Ak potrebuješ zvýšiť laktáciu tak je x sposobov - homeopatia, senovka, čaje, použitie suplementora....Osobne by som počas dojčenia sa snažila neužívať pravidelne žiadne lieky, Paralen je neškodný...pripadne nejaké ,,jednorazové,, užitie. Do mlieka sa dostavaju zvyšky liečiv - sice ti laktačné budu tvrdiť, že len ,,minimum,, ale to je velmi individuálne pri každom lieku su tie ,,minimá,, iné. Najprv skus prirodné preparaty na podporu laktácie.

veronka
15. máj 2015

@sardinka333 homeopatika, senovka a benedikt, rozne caje, nic nezabralo
o je suplementor?

sardinka333
15. máj 2015

https://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-p...

Ja som to skušala pri prvom dieťati, je to náročnejšie ale ak chceš velmi dojčiť, si ochotná byť trpezlivá a niečo ,,tomu,, obetovať tak by to mohlo byť riešenie. Predpokladám, že ,,nemáš,, dostatok mlieka...je možné to prekonať ale nečakaj rýchle riešenia. Chce to trpezlivost..

modrofuzik11
6. jún 2015

som presvedcena o tom, ze kojenie je pre vyvoj maleho drobceka dolezite. ved priroda to takto vymyslela a vedela preco 😉 . tiez som mala velke problemy na zaciatku kojenia. velmi citlive, neskutocne bolave bradavky, naliate prsia... pomohlo mi, ze som si ich natierala bepanthenom, ten mi ich ukludnil. pouzivala som isty cas aj klobuciky. ked bolo zle a prsia sa mi zapalili, sprchovala som sa casto v teplej vode. vsetko preslo a kojili sme... akokolvek, mozno je zbytone sa stresovat, ked to nejde. niekedy to proste nejde. radsej, nech je mama v pohode a nekoji, akoby mala byt nestastna a v strese. tieto zle nalady sa presuvaju na dietatko a myslim, ze to vnima omnoho negativnejsie, ako ked ma namiesto mat.mlieka umele...

pauliniele
10. júl 2015

@zzuzanah ahoj. Mozem sa spytat, ako to pokracovalo s tvojim dietatom? Moja dcera ma necele 3mesiace a robi to iste. Vidim, ze je unavena, ale nedokaze zaspat, ani ked juuspavam na rukach...

markopolo
16. júl 2015

ahojte neviete či sa mozu pocas dojcenia tahat zuby vdaka myslim viac zubov oprava chrupu vdaka

lucinka83
19. júl 2015

@markopolo daju 🙂 kuk www.mamila.sk

11riki60
22. sep 2015

@strapco13 odporuca laktacne @phalaenopsys

11riki60
22. sep 2015

@phalaenopsys str-729

paulakolla
4. dec 2015

Nevie niekto poradit,ci este funguje Annag ako poradkyna na nejakom fore?

barborastejskalova
6. dec 2015

Ahojte Mamicky chcem sa opytat je tu niekto kto rodil sekciou (v spinale) ? Zaujimalo by ma na ktory den vam nabehlo mliecko a zacali ste normalne kojit.Dakujem

vankusik29
6. dec 2015

@barborastejskalova ahoj, ja som mala taky porod ako opisujes a mliecko som mala na 3 den. Rodila som v stredu po obede a v sobotu sa mi nalial jeden prsnik musela som aj nahrievat v sprche, rozmasirovat a odstriekavat, sice len par kvapiek ale pomohlo. A v nedelu to iste s druhym prsnikom. Stale som mala v hlave vetu z predporodnej pripravy, ze aj po cisarskom sa da kojit.

siska53
6. dec 2015

@barborastejskalova asi na treti? Tazko povedat,lebo nas vtedy rodilo vela a mnohe sme sli o poschodie vyssie,takze maleho som mala len chvilu prilozeneho v sobotu (sekcia-spinal na pred obedom) poobede a az v pondelok sme sa konecne dostali k detom. Ja som nejak neriesila dojcenie. Prosto som si ho prikladala,vzdy,ked zaplakal. Pri nom som mala strasne vela mlieka a on aj bol riadny papkac.
Dcerka sla tiez sekciou,ale s epiduralom,uplne ina situacia,deti nam nosili kazde tri hodky okrem noci. Tiez sekcia v piatok rano,v nedelu sme uz boli na room-ine. Pri nej,kedze papkavala zo zaciatku kazde tri hodiny,som si este pomedzi to odsavala pre istotu na stimulaciu. Pri nej sa mi prsia spravali inak,vobec nerobili prehnanu nadprodukciu,takze tazko povedat,kedy sa spustilo,ale dojcili sme sa. Maly bol dojceny 11m. A dcerk skoro 2roky.
Mna sice svagrina upozornila,ze sa mam pripravit na to,ze mi moze odist zo dna na den mlieko,jej sa to stalo 4m.po sekcii,no prijala som to ako informaciu. Bola som vyrovnana s oboma moznostami - bude mlieko,budem dojcit,nebude,dam flasu. A ta vyrovnanost mi asi pomohla.

paulakolla
15. dec 2015

@pauliniele moja robi uz tyzden tiez toto iste. Ako ste sa s tym popasovali?

paulakolla
15. dec 2015

@pauliniele ma 3,5 mesiaca