Vytekanie mlieka z prsníka

petrife
4. máj 2012

Ahojte, neviete mi poradiť niečo, čo by zabránilo samovoľnému vytekaniu mlieka z prsníka? Z pravého prsníka mi vyteká veľa mlieka, stále vyťahujem z podprsenky mokrý tampón. Cez deň je to ešte ako tak, ale v noci mám aj dva úplne premočené. Z ľavého prsníka mi vybehne sem tam kvapka, ale z tohoto pravého mi stále tečie mliečko. Už som z toho nešťastná, lebo mám aj tak málo mlieka a dcérku musím dokrmovať a toto vytečené mlieko mi chýba. Neviete mi poradiť, čím by sa to vytekanie dalo zastaviť? Za každú radu budem vďačná.

ss_i_m_o_n_a
8. máj 2017

@sonyyka ahoj, no mne mlieko vytekalo stále. Riesila som to odsávanim... Resp už som vedela kedy tečie, tak som ho odchytila a dala potom fľašou... Bolo to ťažké, ale nejako sa to dalo, mala nakoniec len moje do cca 10 mesiacov. Teraz bude mať rok a ešte stále mám mlieko.
Mne osobne na laktaciu pomohli laktobacily (poradila gynekologicka) resp. hocijaké probiotiká per orálne, napr nutrolin B + spať čo najviac + na prsiach plienku a tak podprsenka, nie vložky do podprsenky. Inak, moja dcéra nechcela nič iné, len moje mlieko, umelé nezobrala aj keď bola hladná. Držalo ma teda vedomie, že nesmie byť hladná a mlieko sa tvorilo. V 10 mes. si už dala aj Um keď som večer nemala dosť a odvtedy som začala strácať. Mám teda dojem, že to mlieko je tiež dosť o vnútornom nastavení...

sonyyka
27. máj 2017

Mamicky, uz ubehlo celkom dost casu... mliecko odsavam no naozaj sa prsia naplnia a potom vytekaju.Nikdy som neodsala viac ako 100ml. Moje A sa naplnia, su malicke ale ako kamen. A ak neprilozim odsavacku, zacnu tiect. Nebude tam jednoducho viac... no a deci je malo pre malicku...tak odsavam a davam z flasky. No nerozumiem, preco sa prsia nezväcsia. Mate niekto podobnu skusenost?

romi1romi
10. jún 2017

@lenkao294
Ahoj, chcela by som sa opytat ako vzal maly to UM. Nemaju deti problem s travenim, koliky atd. My sa od narodenia trapime s mlieckom. Boli obdobia kedy som myslela, ze to vzdam a dam UM no a zrazu mlieka az az. Pred
Skoro mesiacom sa mi mlieko ustalilo (maly mal skoro 2m) a mlieka som mala na rozdavanie. Prsia stale naliate, maly mal prisun kedykolvek a spokojny bol vzdy napapany. Uz to bude 5 dni a mlieka nikdy. Prsia jak dva makkyse, ked skusim odsat nech viem kolko maly spapal tak mam ledva 60ml. Predtym som po dojceni odsala 80-100ml. Neviem co sa stalo, proste zo dna na den. Do teraz nenabehlo a tak sa mi minaju zasoby zamrazeneho. Budem musiet dokrmovat, no bojim sa ako to maly vezme. Dalsia vec je ta, ze je nesikovny sat cez flasku, tecie to kade tade, mame najmensi otvor na flaske. Cievkovat moc nechxem, kedze na zaciatku sme dost cievkovali, to ma unavuje..

lenkao294
11. jún 2017

My sme mali stastie,ze nase hladne dieta zjedlo a cucalo vsetko co sa len dalo.UM mi ho dokrmovali uz v porodnici.Nebol problem.Doma som dala materske a ked som nemala dokrmila som UM.Ziadne cievkovanie.Prisal sa chce to trening.my sme pouzivali zn.avent.ta dudka je najpodobnejsia prsniku.Na tvorbu mliecka papajte tvaroh a polievky.Ale ak skoncilo-proste dokrmujte pomaly UM.Nam sadlo DMkove Babylove.Drzkam palce a nicoho sa nebojte.Ked bude hladne spapka vsetko...A prsniky vyprazdnujte kolko sa da az sa vam nezapalia.Zazila som to a mala som atb.Hrozna bolest a horucky.Pekny dnik

lenkao294
11. jún 2017

@lenkao294 a este ku kolikam.Mali sme jasne...hlavne chlapci maju citlive bruska.Preto sme skusali mliecka asi 3 aby mu bolo co najlah.stravitelne a nemal problemy.Chvilu sme davali aj ColiPrev nev.ako sa to presne vola kvapky do mlieka proti kolikam.Podla mna nezabrali.Az zmena mlieka na Babylove.Potom to pominie samo.Len treba vydrzat.Problem s travenim nemal-to je individualne.A papame kravske mliecko.Vsetko je teraz ok...