Zmrazené materské mliečko a jeho farba

lladybirdd
27. nov 2022

Ahojte, dala som zmraziť svoje materské mliečko, a teraz vidím že v jednom sáčku akosi zožltlo..je to v poriadku? Zmrazované boli obe v októbri..dakujem

diaalex
27. nov 2022

@lladybirdd áno 😉 farba mliecko ako aj chuť sa menia ☺️

marticka85po
27. nov 2022

@lladybirdd ja som si tiez vsimla ze mlieko v mrazaku pomaly meni farbu. malej som z neho dala.nebolo tam ani 2mesiace a takto nejako zozltnute bolo. Prevracala mi celu noc aj dalsi den a mala krce v brusku. odvtedy nemrazim.

anavixy
27. nov 2022

Takato zlta je uplne normalna farba mlieka prve tyzdne, ako dlho si dojcila ked si ho odsavala? Tak isto ako sa tu uz pise, farba aj chut mlieka sa meni aj v zavislosti na strave matky. Mlieko sa v mraznicke nepokazi, ak sa aj dovtedy odsavalo cistou odsavackou a udrziavalo v cistej nadobe, a potom samozrejme rozmrazovalo tak, ako treba. 🙂

diaalex
27. nov 2022

@marticka85po ja som darovala 11m mliečko a nikdy chlapčekovi nič nebolo 🙂 jasné dodržiavala som pravidlá 🙂 možno si zle mrazila a uskladňovala

marticka85po
27. nov 2022

@diaalex mozno bol poskodeny ten sacok a dostal sa tam vzduch neviem.lebo co som dovtedy davala zmrazene a nic jej nebolo.len z tohto jedneho.aj mi bolo divne ze je take zlte.aj som z neho chutnala po rozmrazeni a chutilo normalne.ziadne odchylky. Vypila vecer.a o hodinu strasny rev a zvracala prudom,celu postielku ovracala

beatrix85
27. nov 2022

@lladybirdd fuj staré mlieka dávate tým chúďatám deťom, len aby pili to vaše staré hnusné mlieko. Prečo im nedáte radšej umelé a.čerstvé?

stanulienkat
27. nov 2022

@beatrix85 to staré, hnusné, zmrazené mlieko je najlepšie na svete, pretože je prirodzené a materské. To úžasné a čerstvé je stále len namiešana chémia- aj keď náhrada materského mlieka.

diaalex
28. nov 2022

@beatrix85 prečo by sme im mali dávať palmový olej a plné umeliny, keď môžu mať zdravé materské mlieko? Viete vy vôbec niečo o kojení? O materskom mlieku? O zložení umelýn? Nenazvem to mlieko, lebo od toho to má ďaleko… prosím nevyjadrujte sa k niečomu o čom nemáte vedomosti

matkahelka
28. nov 2022

@lladybirdd farba je ok, ale aj chut mrazeneho je ina ako cerstva, ja som mrazit prestala, lebo moja mala nikdy take potom vypit nechcela, ani prikrm s takym mlieckom jej nechutil.

matkahelka
28. nov 2022

@beatrix85 ach... umele je cerstvost sama, ked ma dobu pouzitelnosti 3 roky 🤦‍♀️

stanulienkat
28. nov 2022

To mlieko má farbu aj podľa toho, v ktorej fáze ste ho odstrekovali, či má viac tuku, alebo menej. Keď je riadne žlté, to znamená, že má väčší obsah tuku.

lladybirdd
autor
28. nov 2022

Ďakujem za odpovede žienky, tak ja som ho teda pomaly rozmrazila v chladničke a dnes že ho ochutnam teda..no už na vôňu podľa mňa zvláštne smrdelo🤷‍♀️kvapla som si kvapku do úst a potom ho celé vyliala radšej..nehovorím že bolo pokazené, ale teda riadne zmenilo chuť a toto som svojmu malému nemohla dať vypiť..pochybujem že by to vôbec pil..teraz som vybrala do chladničky to "biele" mliečko, uvidím aké bude to..

mareri
16. dec 2022

no ja by som to nerobila a bud by som dala čerstve, alebo by som spravila umele