Znovuobjavenie mliečka. Stalo sa vám to?

dendika
6. apr 2010

ahojte maminky, mne sa stala taká zaujímavá vec, neviem, či ste sa s tým niektorá náhodou nestretli, svojho synčeka som kojila do 10.mesiacov(je to zvláštne ale odstavil sa sám), dnes má 14 mesiacov, a dnes sa mi znova objavilo mliečko, neviem prečo, prsníky som mala bolestivejšie, ale myslela som si, že prichádza menštruácia...no tá neprišla zatiaľ, ale z mojich trochu zväčšených prs po stlačení vyteká mliečko, skoro ma porazilo. Keď sa mi synček odstavil na radu môjho gyn. som mesiac užívala homeopatikum Mastodynon. Nemáte s tým niekto skúsenosti, akékoľvek. Poraďte prosím.....

sophy
6. apr 2010

asi uz kojit znova nechces, ze? zajdi za gynekologom, nech ta vysetri, mliecko prislo kvoli zvysenej hladine prislusneho hormonu, zbavit sa ho mozes pitim napriklad salvioveho caju, ale zrejme mas nejaku hormonalnu nerovnovahu, je lepsie ak to pozrie lekar, v najlepsom pripade ti povie ze si nemusis robit starosti 🙂 a prejde to same

dendika
autor
6. apr 2010

ahoj, myslim, že teraz sa už kojiť nerozhodnem, ktovie, ako by reagoval na to môj syn, možno by sa chytil a potom by som ho nevedela odstaviť...asi máš pravdu, budem mať zvýšenú hladinu prolaktinu, ktovie, či teraz vôbec mám očakávať ms...

sophy
6. apr 2010

urcite je dobre skocit za gynekologom, nech ta uisti, ze je vsetko ok, alebo nech zasiahne vcas, ak by sa mu nahodou nieco nezdalo 🙂 my kojime uz 16 mesiacov a veru, takmer syna nezvesim z prsnika, ale vobec mi to nevadi 😀
inak mozno ti to cyklus narusi, dost zalezi aj v akej si prave faze...

dendika
autor
6. apr 2010

aj ja som sa pôvodne dušovala, že synčeka budem kojiť do dvoch rokov, keď bol menší stále len cickal...ale prišli prvé príkrmy...a asi sa mu zapáčil iný spôsob papkania a do toho nám išli aj zúbky, a zrazu nechcel chytiť prsnik... menštruáciu by som mala dostať teraz....už som sa zľakla že som zasa v tom...ale to s tým pravdepodobne vôbec nesúvisí (dúfam), keď som mala po kojení ešte vysokú hladinu prolaktínu a stále mi vytekalo mliečko, menštruáciu som mesiac nedostala....

katka.m
8. apr 2010

dendika: Mliečko sa niekedy tvorí aj 1 rok od odstavenia 🙂

elabela
10. apr 2010

ahoj dendika, moja otázka sa ti bude zdať divná ale nemôžeš byť tehotná? Ked som ostala druhý krát tehotná tak som to začala tušiť práve na základe toho že sa mi objavilo mlieko vlastne vtedy to asi ani nebolo mlieko ale biela tekutina.

map0007
9. apr 2015

No aj mne sa stalo,že sa mi nalievaju prsia,už 3 mesiace,tiež pri stlačení striekne tekutina.Ja už skoro 2 roky nekojim.Testy ukazujú že tehu niesom.No menstruaciu mám pravidelne ako hodinky.Ale pozorujem zmeny,nervozity,vyrážky.bolesť podbruska.Doktor,mi tiež povedal kúpte si mastodynon, že mi napíše antikoncepciu alebo mám otehotnieť.Uz len si vybrať haha