Hrčky v prsníkoch

pastelka99
30. jan 2012

som rok aj mesiac po pôrode a mám strach , nedávno som si objavila v prsníku hrčky, teda aj ten druhý prsník je zvláštny, kojila som do 11 mesiaca mojej dcérky, no ešte teraz kečd si stlačím bradavky mi vytečie trošku mlieka, mám strach z tých hrčiek, v minulosti som chodila na kontrolné soná s pravý prsníkom, lebo som tam mala, teda aj mám nejaké zmenu - hrčku, ale je neškodná, no teraz je toho viac :(
Máte s tým niekto skúsenosť , poraďte prosím ak áno, mám sa obávať, či nie????
Ďakujem za odpovede

nori21
30. jan 2012

@pastelka99 ja som 2 roky a 4 mesiace po pôrode. Pred tehotenstvom som pravidelne chodila na usg prsníkov, nakoľko som mala cysty, ktoré aj doteraz mám, opäť chodím na kontroly, cítim tie hrčky, ktoré
sú u mňa cysty, viac pred menštruáciou, niekedy aj počas cyklu.Nekojila som vôbec, dosť dlho sa mi tvorilo mlieko, ale furt som mala problémy, keď som išla naspäť na kontrolu, hovorila som, že aj ja keď stlačím
prsníky trošku mlieka vytečie, doktorka vravela, že to nevadí, môže sa to stať, sú to aj hormonálne zmeny.
Radšej treba zájsť k lekárke.

lenusiatko
30. jan 2012

Ahojte,
ja som si tiez nasla hrcku v prsniku a dost ma aj boli, je to taka tahava bolest, aj vas to boli, alebo nie?
Uz som sa objednala k lekarke, dufam, ze su to hormony, ja som syna kojila 17 mesiacov, 3 mesiace nekojim, ale este by som mlieko vytlacila. Dufam, ze nam to dobre dopadne, mam strach kvoli detom.

gabuci
30. jan 2012

Ja som kojila dcérku do štyroch mesiacov,ked som prsnik potlačila tak kvapky mliečka išli strašne dlho po tom ako som už prestala s kojením.Doktorka mi vzala aj vzorku,no nič zlé to nebolo,len hormony tiež.Každopádne treba k lekárovi.

strapco13
30. jan 2012

@pastelka99 je mozne ze sa ti este stale tvori mliecko a preto si vlastne nahmatas mliecne zlazy a mliekovody..ale jedinu odpoved ti da vysetrenie gynekolgom a ultrazvukom

pastelka99
autor
31. jan 2012

@lenusiatko
ja neviem či ma bolí, ale áno sem tam ma bolia obidva prsia

pastelka99
autor
31. jan 2012

ja sa tiež bojím kôli dcérke :( , no bola som u gynekológa, ten mi prsia vyšetril pohmatom a povedal mi, že mám počkať, že nebudeme robiť paniku, sú to tie hormonálne zmeny, mliekovody a mliečne žľazy, mám prísť v máji a potom ma pošle na sono, dúfam a pevne verím, že to bude ok.

daniela232
31. jan 2012

ja ako som prestala kojiť(kojila som asi 2 mesiace)zostala mi jedna bradavka vtiahnutá dovnútra a občas mám z nej výtok,ale mlieko to asi nebude,nevie niekto čo to môže byť?