Kojím správne?

yamee17
19. sep 2012

ahojte mamicky...
mam doma 2 tyzdnovu dcerku a mam pocit ze niekde robim chybu.... napapa sa a stale je nespokojna... snazim sa dodrziavat intervaly 2 hodiny a viac... medzitym jej dam dudlik a ked nepomaha tak cajik... toho ale nevie kedy ma dost... a nechcem ju prelievat... neviete mi poradit ako dietatko upokojit medzi kojeniami? davat jej ten cajik ci nie?? stale si vyzaduje nieco sat v pusinke.... zda sa mi velmi nespokojna....
dakujem...

strapco13
19. sep 2012

@yamee17 dieta ma pravo byt dojcene na poziadanie, cize neobmedzovat zuadnymi intervalmi, plne dojcene dueta nepotrebuje ine tekutiny..potrebuje teba, prsnik a mliecko. nepotrebuje ani cumlik, ani inu umelu nahradu
pisem z mobilu, tak ti sa mi zle pise dlhsie
pozri do mojho fotoblogu na clanok myty o dojceni a pozri si stranky o dojceni a noseni
www.mamila.sk tu najdes aj kontakt na laktacnu poradkynu ..skontaktuj sa osobne, nech skontroluje dojcenie
www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

beton
19. sep 2012

@yamee17 babatko upokojit medzi kojeniami jedine dalsim kojenim. sposob, ktory opisujete vediet spolahlivo a rychlo k odstaveniu dietatka. dojcit sa ma na poziadanie bez pouzivania flasky, cumlika, klobucikov. v opacnom pripade sa pokazi prisatie dietatka, cim dietatko nedokaze poriadne sa napapat a vyprazdnit prsniky. ked dietatko nedostatocne papa a prsniky nevyprazdnuje, znizi sa tvorba mliecka. babatko mate este veeeelmi malicke a tvorba mliecka nie je zdaleka ustalena, preto treba dojcit cim castejsie aj v noci, aby sa hladina tvorby mliecka nastavila na dostatocnej urovni. to sa pri pouzivani cumlika a pri podavani cajika namiesto mliecka neda. dojcene dietatko pije ine tekutiny az okolo 8-10 mesiaca veku. inak je to pre neho naozaj iba skodliva droga v pripade caju alebo bezkaloricka a zbytocna tekutina v pripade vody. teda nastudovat zakladne principy dojcenia podla stranok uvedenych @strapco13 a kedze ste uz na flaske a cumliku, tak urcite riesit osobne s laktacnou poradkynou spravne prisatie a polohu. zahodit rady nasich mam a konat intuitivne s uplnym odovzdanim sa babatku. tadial vedie cesta....

luciferkax
19. sep 2012

Skús ju dojčiť aj každú hodinku, onos a to časom upraví, neboj.. no ak by tvoje dieťatko stále jedlo a aj tak bolo nervozné, určite nedávaj čajík... ja som to riéšila cumľom, pretože stále jedol a potom grckal.... a bol prejedený...

yamee17
autor
19. sep 2012

normalne ste ma teraz tymi laktacnymi poradkynami vystrasili.... myslela som ze to nie je take zle davat dietatku cumlik a cajik od smadu.... budem to musiet nejak vyrieist...... dakujem pekne... ! 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evitaka
20. sep 2012

V prípade kojenia neexistuje žiadny režim. Zvlášť u tak malého bábätka. Môžeš spôsobiť, že sa sama odstavíš! Vezmi si príklad z prírody. Už si niekde videla, že by zvieracie maminky kojili podľa hodiniek? Dojčila som dve deti (15 a 22 mesiacov). Princíp je nasledovný:
Keď dieťa plače, vždy ponúkam prsník. Samo si povie, či chce, alebo nechce piť. Keď nechce, zisťujem inú príčinu plaču. Práve v začiatkoch dojčenia je dôležité prikladať si dieťa čo najčastejšie, aby sa ti dobre rozbehlo mliečko. Ale nie nadlho - aby ti nepopukali bradavky (stačí 10 min z každého prsníka) Žiadne čaje a dudle. Keď sa mlieko dobre rozbehne, tak kojenie prebieha v takých dvojtýždňových intervaloch. Väčšinou je cca dva týždne dobre, potom tri dni plaču - mliečko už nestačí, dieťa je hladné. Tu to maminky väčšinou vzdávajú a siahajú po príkrmoch. CHYBA! A pritom je riešenie také jednoduché: Prikladať si dieťa častejšie - aj každých 20 minút. Tvoje telo dostane impulz, že má tvoriť silnejšie mlieko, začne ho tvoriť a dieťa sa zasýti. Trvá to tri dni, treba vydržať a stále dojčiť. Potom je dva týždne zase dobre a potom prídu ďalšie uplakané tri dni...a toto sa stále opakuje až do ukončenia plného dojčenia. 🙂 Takže vykašli sa na to, čo radí babka, svokra (tie boli vychovávané za totáča, kedy sa kojenie nepodporovalo - a odtiaľ pochádza aj kojenie v dvojhodinových intervaloch - fakt choré)
Ešte jedna drobná rada: ide zima - prsia treba mať stále v teplúčku. Ak by ťa náhodou ofúklo, budeš v nich cítiť chlad. Treba si dať horúcu sprchu na ne, priložiť dieťa, alebo vyprázdniť všetko mlieko odsávačkou - z oboch. Predídeš tak zápalu, hrčkám, mastitíde (ja som toto dodržiavala a nikdy som nemala jediný problém).
Inak veľa šťastia.
🙂