Ako sa zbaviť nádchy?

peta1510
14. aug 2008

Ahojte maminky,
moj maly ma okrem hrozne kasla uz aj riadnu nadchu,rano sa na nu zobudil,co nemohol vobec dychat nostekom (ma 10mes.) Dala som mu kvapky Libenar,chvilu pockala,nieco odsala a znova dala kvapky,ale teraz uz zase funi,co sa mu zle dycha.Co by ste mi poradili,prosim!Popripade aj na ten kasel.Ma predpisane antibiotika,sirupy,od nedele sa to co to zlepsilo,ale kolko trva kym sa to ako tak vytrati?
Dakujem moc za pomoc!

zuka
14. aug 2008

Peta, nasmu malemu Dr. predpisala kvapky Fenistil a pomohli... Vtedy mal cca 6 mesiacov...

zuka
14. aug 2008

A nebola to alergicka nadcha. Jednoducho nadcha...

peta1510
autor
14. aug 2008

Zuzi,Fenistil mame,aj nejaky sirup Sinecod a antibiotika Penebene,lebo mal zvysenu teplotu rano a zapalene hrdlo a ten kasel,no a po troch dnoch sa mu teraz pustila ta nadcha,asi nebude alergicka 😒

zuka
14. aug 2008

A odsavate sopliky?

mimakro
14. aug 2008

Skús Sinupret. Sú to kvapky a uvoľňujú husté soplíky z dutín. Nám pomohli.

mimakro
14. aug 2008

Som zabudla napísať, že sa jedia na lyžičke, nekvapkajú do nosa. Ja som používala aj detský Nasivin, alebo Otrivin a dobré sú aj homeopatiká Coryzalia

peta1510
autor
14. aug 2008

Sopliky odsavame,vysavacom ☹
Mimakro,striedam mu Libenar a aj Nasivin.Ale homeopatika skusim,to je proti tej nadche,hej?A ako sa to davkuje?
Uz som rozmyslala aj nad naparovanim,alebo nieco podobne.

zuka
14. aug 2008

Mozno treba len vydrzat, kym lieky nezaberu. Aj my sme uz mali detsky Nasivin a Sinupret sme mali sirup - na kasel. Asi najvacsiu ulavu teraz prinesie to odsavanie.
Tak drzim palce!

peta1510
autor
14. aug 2008

Hm,asi,kolko,myslis,ze to tak asi trva?My sa liecime od nedele...

zuka
14. aug 2008

Nam to trvalo asi tyzden...

peta1510
autor
14. aug 2008

7 dni,hej?To tiez teraz niekedy?Asi z toho pocasia,raz teplo,raz zima... 😠

lucifukball
14. aug 2008

ahojte, ja som kúpila obydvom spreje do nosa s morskej soli, a hned im to prešlo. Lebo starší mi chodil zo škôlky domov stále soplavý. ☹

peta1510
autor
14. aug 2008

Ved aj ten Libenar je vlastne slana voda,asi to bude podobne,ci myslis,ze sprej je ucinnejsi?

lucifukball
14. aug 2008

neviem, ale malinkému som dávala kvapky a žiadny účinok. strekla som sprej chvílku pockala, vytiahla soplíky a bol klud. Takto sme boli asi 2-3 dni a potom ok.

peta1510
autor
14. aug 2008

Ano?Tak mozem vyskusat aj to...

lucifukball
14. aug 2008

Mar plus, a Sterimar, malému som dávala ten mar plus. vyskúsaj, ono to asi na kazde deco inak funguje 😉

erikasadek
14. aug 2008

homeopatika ti pomozu ale len na zaciatku priznakov, to plati vzdy pri homeopatikach vzdy na zaciatku priznakov potom uz je malopravdepodobne ,ze ti zaberu, takze ti zostava klasicka medicina

peta1510
autor
14. aug 2008

Najhorsie je,ze to pri takom malom cervikovi nepoznat,kedy mu nieco zacina.Ono nepovie a mna nenapadlo,ze ho boli hrdielko...Ale tie homeopatika by som brala pre buduce.Kupuju sa zvlast pre deti,ci tie iste ako pre dospelych?

tamia
14. aug 2008

peta1510,
často odsávať a dávať libenar a nasivin kvapky. Kvapky proti kašlu sa spýtaj svojej lekárky, kvoli kombinácii s atb. A nezabudni malému dávať probiotiká..

peta1510
autor
14. aug 2008

Tamia,ty ma sledujes? 😎 Presne toto iste robim,len som si nebola ista,ci to staci.Aj probiotika davam 😉
Mam kupeny aj zvlhcovac vzduchu,tak asi aj ten zapojim.A asi vyskusam aj naparovanie,len neviem,ci mi tam obsedi.Cim sa naparuje pri nadche?Kamilky?Fenikel?

tamia
15. aug 2008

také malé dieťa by sa nemalo naparovať, neviem presne prečo ale lekárka mi to neodporučila, ja som sa na to tiež pýtala....
(ano, sledujem.... 😀 😀 )

Teraz cez leto zvlhčovač nemusíš, stačí ak prehodíš cez postielku mokrú plienku...

tamia
15. aug 2008

peta 1510,
aké dávaš probiotiká...?

peta1510
autor
15. aug 2008

Tak nenaparovat?Esteze somto neskusala....No davam tu BioGaiu,ja som ju zatial davala vzdy,aj ked sme boli v nemocnici a bol na ATB,tak mi vraveli,ze ju mozem davat...Tak uz potom neviem 😒

tamia
15. aug 2008

PETA 1510,
... tak vidíš niekomu zaberajú a inému zase nie. Ale zase mám pocit, že by mi to lekárka nehovorila iba tak.... a ešte ma na to upozorňovala.... Možno záleží aj od odolnosti organizmu....

peta1510
autor
15. aug 2008

Hmmm,ved nabuduce vyskusam teda ine,teraz uz to nejdem menit a kombinovat.