Antibiotiká. Ako rýchlo by mali zaúčinkovať?

marcelka114
18. dec 2008

ahojte chcem sa spytat moja mala je od stredy chora kasle ma soplik teploty a od stredy berie atb ale nic sa nezlepsilo ako rychlo by mali atb zaucinkovatsa mi zda ze po 3 dnoch a ked jej davam atb unasyn mozem jej davat aj jogurty a probiotika biogaia dakujem

fifinna
18. dec 2008

maca, nam nastalo pri antibiotikach zlepsenie az ked ich mal skoro dobrane , hlavne ich cele vyberte aj keby sa polepsilo skôr

beelinka
18. dec 2008

Mozes jej davat probiotika je to aj lepsie, pre crievka, u dospelych jogurty potlacaju vedlajsie ucinky antibiotik, ale ako je to u deti neviem. a atb zacnu naozaj yaberat po troch dnoch a ako pisala fifina urcite treba dobrat

sipcek
18. dec 2008

my stale kasleme,brali sme dvoje atb.,nezabrali,museli sme vysadit,lebo mala ma zvysene hepatalky.Brali sme Solvolan sirup a miesane kvapky do nosa,teraz sme na Hedelixe a ako tak jej to ustupuje.(ťuk ťuk na drevo)takze vcelku je to mesiac a pol a stale kasel.

cherries
19. dec 2008

ahoj antibiotika zaberaju az po 7 - 10 dnoch zvycajne , takze ti odporucam ich vybrat cele pokial nie je ziadna alergicka reakcia , v pripade pretrvavania teploty viac ako 5 dni navstiv svoju obvodnu lekarku nech ti zmeni lieky a jogurty ani kysle sa pri unasyne nema jest cize ak kojis tak nejedz nic kysle .

jarka007
19. dec 2008

Pokial viem, tak by mali zabrat hned. Ak boli samozrejme dobre predpisane, a Vas CRP bol vysoky. AK ste ale uz ATB zacali, nemozete v ziadnom pripade prestat. Takto sa vytvaraju rezistentne bakterie.