Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám dávať Biogaiu počas liečby antibiotikami alebo po?

moonlightka
9. nov 2011

Kedy mam davat Biogaiu po ATB alebo pocas liecby ATB? Dakujem.

sisaha
9. nov 2011

jednoznacne sucasne s ATB.., lebo atb narusuju crevnu floru a mozu sposobit hnacky

ivett1
9. nov 2011

@moonlightka ahoj... kedže antibiotiká likvidujú okrem choroboplodných potvor aj zdraviu prospešné mikroorganizmy, je vhodné začať užívať súčasne s ATB aj probiotiká - napr. tie kvapky biogaia, na ktoré sa pýtaš- mali by črevnú mikroflóru upraviť (t.j. nemali by ste mať hnačky, alebo zápchy a pod.) ...ale, pokojne môžete v užívaní týchto kvapiek pokračovať, aj keď už ATB nebudete brať, lebo probiotiká by mali zvýšiť aj imunitu, ktorá je trošku oslabená po ATB liečbe... 😉
kvapky by bolo najideálnejšie podať v strede intervalu užívania antibiotík (ak beriete ATB každých 12 hod., tak probiotiká užiť asi 5 - 6 hodín po užití ATB)...ak sa to nedá dodržať, tak minimálne dve-tri hodiny po podaní ATB a najlepšie s jedlom, alebo tesne po jedle (ako som bola poučená v lekárni, ak pijete mliečko, tak ho nemusíte vôbec pri tomto type probiotík vysadiť, nemá to vplyv na ich účinok🙂)...

nini88
10. nov 2011

dávali sme Biogaiu presne ako píše ivett1 😉

anicka1981
10. nov 2011

aj nam lekar kazal uzivat pred atb, takze som davala po kojeni a po dalsom dojceni sme dali atb, a lekar nam ich odporucil brat este aspon 2 tyzne po dobrati atb, ale my ich berieme este doterz, lebo malemu po nich uplne skoncili koliky....

abbie
11. nov 2011

určite áno

nelicefo
12. nov 2011

sucasne s atb 😉

bobocka
12. nov 2011

sucasne s atb+min 2 tyzdne po dobrati atb.probiotika s liecbou atb su velmi dolezite,kedze atb sice pomahaju liecit danu chorobu,no zaroven veeelmi drazdia brusko.

labaga
12. nov 2011

suhlas s mirage podarený biznis ako homeopatia

mamutka
12. nov 2011

jasne, ako povie dr. - Biogaia je super, musis davat pocas ATB... prejde rocik a ten isty dr. povie - Biogaia je nic, treba davat ..... ( uz si nespominam na nazov ) ......... asi obchodacka od nich doniesla krajsie darceky, alebo pozvala na lepsi kongres, pre zmenu aj s lyzovackou..... takze mas jedno co, opytaj sa v lekarni, co ti daju, to davaj, pocas atb urcite.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli