Po očkovaní Priorixom ťažko dýcha a je zahlienený. Máte podobnú skúsenosť?

nanika
18. apr 2009

Ahojte, maly bol zaockovany Priorixom teraz v utorok, v stredu poobede zacal velmi tazko dychat, je strasne zahlieneny, stale len place, malo spi. Mam podozrenie, ze to ma z ockovania. Vo stvrtok sme boli na rychlo u lekarky, ta na neho kukala ako vyorana mys, vobec to nedala do suvisu s ockovanim ale - dostali sme tekuty Fenistil, sirup antiastmatikum Spiropent a plus nejake cipky, keby sa v noci nevedel nadychnut! Maly vyslovene sipel a chrcal, kaslal ako stary clovek, dnes je sobota, pretrvava to, aj ked sa kasel troska zmenil, a uz tolko nechrapci. Teplotu sme nemali. Mate podobnu skusenost, s touto ockovacou latkou?

vanish1
18. apr 2009

nanika, typické, lekár neprizná vedľajšie účinky vakcíny, ani keby čo bolo...
skontroluj, či to nahlásila, ak nie, nahlás to sama na šúkl, lekári to väčšinou nerobia a skús si niečo prečítať o rizikách očkovania www.rizikaockovania.sk, alebo pozri do témy, kde si vymieňajú rodičia, ktorí pochopili, aký je očkovanie hnus, svoje skúsenosti https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nanika
autor
18. apr 2009

Clovek je zasa raz mudrejsi, dakujem Vanish1, dufam, ze do buducnosti sa poucim, pripadne zmenim aj detsku lekarku. Chudak maly, dufam, ze mu nezostanu nasledky, je mi do placu ☹

denisocka
18. apr 2009

ahoj nani,je mi to luto ... pre toto mam ja panicky strach z dalšieho orevenaru a MMR :(

susik77
19. apr 2009

nanika: moze to byt laryngitida, ked popisujes ten chrapot. nahlsit to sice mozes, ale fakt to nemusi byt po tej vakcine, neziaduce ucinky po mmr sa prej. tak po 8-10 dnoch. ta laryngitida nastupuje zvycajne necakane v priebehu par hodin.

anica
20. apr 2009

Naninka, ako pisala Susik77, tiez si nemyslim, ze to je z ockovania. Skor si myslim, ze chytila nejaky virus, ked ste sa boli dat zaockovat...mozno v cakarni.....
Vanish1, ockovanie nie je hnus- nieco o tom viem. Mam pocit, ze sme si prestali uvedomovat vyhody a vsetky zle veci, ktore sa stanu po ockovani, davame do suvisu s ockovanim. 😒 Ja si velmi dobre uvedomujem aj rizika ockovania, preto sa ma posudit kazde dieta individualne, kedy a ako ockovat.

nanika
autor
20. apr 2009

No, dostali sme lieky antiastmatikum a antialergikum, tak bud to nie je laryngitida, alebo doktorka nie je doktorkou...

susik77
20. apr 2009

nanika" to zvyknu davat na laryngitidu 😉

vanish1
21. apr 2009

anica, výhody očkovania nepoznám, lebo žiadne nie sú 😕

vanish1
21. apr 2009

zabudla som dodať, že aj ja o tom niečo viem.....