Poraďte, čo na novorodenecké akné

tini
21. apr 2007

Mamicky, viete mi nieco poradit na 'novorodenecke akne'? Syn ma 6 tyz, je vysypany od 3.tyz, najprv hnisave vyrazky, na tie sme vybrali ATB, dalej sa mu tvoria cervene flaky po celej tvaricke, obcas zahnisaju, su suche, so supinkami... Dost ma to trapi.

matka86
5. jún 2016
Používateľ matka86 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matka86.

U takého malého bábätka by som nejako veľa s kozmetikou nevymýšľala, skôr len prevarenú vodu a vyčkať, samozrejme, keď sa dá. Ja som pri najhoršom dávala zinkovú masť, teda sudocrem. Ten je podľa mňa najlepší aj na zadoček. Objednávam ho vždy cez http://www.zlavovy-kod.sk/pilulka-sk/ vo väčších dávkach a niečo aj ušetrím. Spotrebujeme ho teda kopec doteraz, keďže ešte stále máme plienky. 😝

foru
11. sep 2016

Ahojte ja som len chcela pridat moju skusenost s novorodeneckym akne.
Najprv som skusala cierny caj potierat a nakoniec som skusila utierat s dojcenskym mliekom a predstavte si zmizlo to uplne asi do tyzdna 🙂) bez kremov, masticiek a inych lieciv, tak skuste.

lucy_26
11. sep 2016

@tini Mam podobnu skusenost ako @foru , uz v porodnici mi kazali natierat materskym mliekom a krasne sa mu to vsetko postupne stratilo 🙂 Ziadne kremy ani ine masticky...

lilu74
15. okt 2016

Nam pediatricka poradila nejaky krem z lekarne ale chcela som to skusit bez chemie tak som cistila tvar ciernym cajom a ked po par dnoch nezaberal skusila som klasicky bepanthen care ktory som pouzivala na zadocek a casom vyrazky zmizli uplne😉

masaker
21. nov 2017

Zdravim.moj syn nema vyrazky ale cierne bodky na tvari.ma 6mes. Co a tym robit uz som nestastna ☹ dakujem