Použiť Protopic masť na atopický ekzém u 2 ročného?

matatab
29. nov 2010

Ahojte, mam doma dvojrocneho drobca, ktory ma na lickach dost skaredy atopicky ekzem,ktory sa mu teraz na zimu zhorsil. Lekarka nam predpisala na ten zapal Protopic mast. Chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s pouzivanim tejto masti. Dakujem.

wladymyra
29. nov 2010

Ahoj, ja som mast Protopic vyskusala na vlastnej kozi a mne veru nesadol. Liecila som si atopicky ekzem na rukach, bolo to v zime a prechod z tepla do zimy som vnimala velmi bolestivo. Dr. mi ho predpisovala s velkym nadsenim, vraj vela ludom zabral, takze ho celkom nechcem zatratit, ja som ho vsak kvoli tymto bolestiam vysadila :(

zabulka1
24. apr 2012

skusali ste ten krem?ja rozmyslam ci to neskusim lebo mi mame uz od troch mesiacov atopic exem a sice na tvaricke uz nemame ale na tele mame stale ono mu to zmizne ale potom ak nieco spapa tak sa to objavi.davajte pozor co maly zje ak je alergik na jedlo a zistite na co je alergicky ja viem na co je moj 2 rocny syn alergik ale niekedy musim skusat ci sa to nezmenilo a vtedy sa vyhadze 😕

li_la
24. apr 2012

Požívam tento krém a ... veľmi mi pomáha!! Už po jednom použití je zlepšenie zjavné.
Avšak musím dodať, že miesto, na ktoré som si masť aplikovala, bolo veľmi citlivé na teplo. Ale nielen na horúcu vodu, ale na každé teplo a to napr. aj keď som sa dotkla malého alebo hocičoho, čo bolo proste trošku teplejšie. Tuším na 3. deň som pri styku s obyčajnou vlažnou vodou cítila takú páľavu na rukách, až mi prechádzala do očí a hlavy... Tak nejako by som opísala, čo sa asi so mnou dialo...
Potom to ale začalo ustupovať a ruky už na teplo citlivé nemám. Je to uvedené aj v nežiadúcich účinkoch. Nemám síce atopický ekzém, no myslím, že tento liek je naozaj účinný. Ak sa rozhodneš ho malému dávať, dávala by som na neho prvých pár dní pozor, aby sa nedotýkal teplého, mohol by to zle znášať.

mummy01
24. apr 2012

Precitaj si pribalovy letak.Ja by som dietatu v ziadnom pripade nedavala.Mast zasahuje do imunitneho systemu a natrete miesta nemozu prist do kontaktu so slnecnym ziarenim.Odporucam pozistovat si o tejto masti viac,citala som niekde studiu o jej skodlivosti zvlast pre dieta.

chelonka
24. apr 2012

no protopic je škodlivý tak ako všetky maste, ale pre detičky je ovela slabši ako pre dospelých ja som používala oba najpr ten jemnejší a potom ten silnejši a veeelmi pomahali, a aj na tvar ho používam, kde sa neodvážim dať hormonálnu masť, ja som citlivosť na teplo nemala moja prva reakcia ako nežiaduci učinok bolo svrbenie ale to potom preslo a už potom nesvrbelo, treba stou mastou však zaobchádzať podla navodu, teda ked ekzem zmizne treba ju ešte používat ako urdžiavaciu 2 x do týždna a potom naozaj funguje, áno zasahuje do imunity, ale pokial viem tak lokalne - nieje to ako brať prednison, ktorý úplne odstavý funkciu nadobličiek. ved ani s takou farmikojinovou mastou, na ekzem ktorá sa tiež môže používať na tvar a aj pre babatka sa tiež koža nesmie dostať do styku so svetlom a presne tak isto všetky ostatne kortikosterodiné maste, jedine premastovacie maste možu byť vystavované priamemu slnku napr. opalovanie.

zlatusik28
26. apr 2012

Ja som svojmu staršiemu (6 r.) najprv dávala Locoid Lipocream. Tiež ako tak zabral, ale keď sa nám to v zime zhoršilo, nič nepomáhalo. Protopic masť sme použili až na konci, keď nám nič nezabralo a bola fakt super. Len sa nesmie užívať dlhodobo. Najprv by som vyskúšala aj niečo iné a až potom ten Protopic.

rainee
27. apr 2012

mne sa mala velmi skaredo vyhadzala z opal.kremu, boli sme s tym u alergologicky a predpisala natm protopic 0,03%. dnes som jej s tym natrela tvaricku tak dufam ze zaberie a nebude to este horsie lebo ideme zajtra na dovolenku, to by ma uz uplne porazilo. vraj je tento krem vhodny pre deti od 2 rokov.

katuskazabka
24. nov 2013

Mne ju doktorka predpísala asi pred pol rokom , bola nadšená,že je to zázračná mastička. Velmi som sa na nu tešila, až kým som si neprečítala príbalový leták. to mi bolo do plaču a nerozumiem ako môžu predpisovať niečo o čom nevedia aké bude mať následky na kožu a telo za pár rokov. Ja si ju nedávam a verte ,že mám taký ekzém,že je to občas ťažké odolať, ale radšej budem mať ekzém ako čosi horšie :( Som v 16 tt a ekzém sa mi darí udržiavať síce bolestivý ale nezapálený ,aj ked to stojí veľa času a aj penazí :( dufam,že malé to po mne nezdedí :(

daskaa1
24. nov 2013

my ho pouzivame presne od 2 rokov. Davam len velmi malo a aj to miesam s vazelinou na dlani a tak natieram kde treba. Velmi nam to pomohlo. Ekzem sa uz po par dnoch stratil uplne.

horalka83
21. aug 2015

Ahojte, mám nové balenie Protopic, expirácia do 03/2016, ľúto mi je to vyhodiť, symbolická cena.

lucyk29
11. sep 2015

Chcem pomoct Vasmu dietatku napiste mi na email kedzuchova.lucia@gmail.com ak mate zaujem .

lasto
17. sep 2015

Ahoj, my máme atopický ekzém a alergologička nám poradila krém ,ktorý sa dováža z Nórska, síce nám trvalo, kým sme sa k nemu dostali, ale super pomáha- volá sa Tyroler

barca1205
3. okt 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Konkrétne s týmto krémom skúsenosť nemám ale s atopickým ekzémom u detí mám už niekoľkoročné skúsenosti. Skúste nojskor menej agresívne produkty, upravte jedálniček, používajte kozmetiku určenú pre atopikov, navštívte alergológa. Po takýchto prípravkoch siahajte až potom, čo nezabralo nič šetrnejšie

lenatali
8. okt 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Tiež som sa dosť natrápila s ekzémom a skúšala všetko možné a vždy som nakoniec skončila na kortikoidech. Doležité je predís´t tomu, aby sa ekzém vobec prejavil. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s kosmetikou Protopan a s ich výživovými doplnkami určenými pre atopikov. skúste sa pozrieť na ich stránku (www.protopan.sk) a vyskúšať. Mne to pomohlo. 🙂

karolinka789
18. okt 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Mojim deťom veľmi dobre zaberajú ovsené kúpele. pokožku im upokoja, potom je len stačí poriadne namastiť 🙂

srenata
21. okt 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ovsené kúpele zaberali aj mojim deťom a na premastenie sme používali kokosový olej