Spôsobil vášmu dieťaťu sirup Trifed vedľajšie účinky?

rolak
21. feb 2012

19 mesačná dcéra užíva 5 dní Trifed kvôli kašľu a upchatému nosu. uvažujem o jeho vysadení,lebo kašeľ neustal,aj keď už nie je veľmi častý, dýchanie je už čisté. Dcérka je ale dosť malátna, úplne odmieta jesť, a svrbí ju krk a pod kolenami,tiež sa dosť potí,skoro stále má spotené vlásky. Môže to byť následok tohto sirupu???? mali ste niekto podobné skúsenosti? užíva aj kvapky Pamycon do nosa.

luciferkax
21. feb 2012

Na tri a pol ročnéhos ynA mal výrazný vplyv, nepotil sa, ale veľa spal, v noci 13 hodín a na obed tri :D ale trvalo to iba poas užívania, ked kašel ustal, prestali sme dávať a bol opať vo svojej koži... Ked ochorel mladší, mal vtedy 9 mesiacov, dala mu lekárka Trifed, tak sme sa v duchu tešili, že aspon trocha pospí.. no jeho neuspal ani trifd :D

lubica69
21. feb 2012

Nám tento Trifed vôbec nepomohol Užívali sme ho spolu s ATB a aj tak sme sa po 10 dňoch doliečovali Solmucolom Ale či sú tieto príznaky čo máte kôli nemu neviem

klauduska
22. feb 2012

nas maly ho bral,ked bol mensi a vtedy mal nanho uspavaci ucinok,stale len spal a bol unaveny....odvtedy ho mal uz zasa a vobec to tak nebolo,ospaly nebol z neho vobec....

zazalienka
22. feb 2012

ja som sa pýtala na sirup u pediatra a povedal mi že on ho zásadne nepredpisuje, lebo obsahuje látky ktoré nie sú vhodné pre deti min. do 2 rokov.. že obsahujú nejaké látky ktoré zabraňujú hlienom aby vytekali von.. že z toho zvyknú byť problémy.. takže aj keby som chcela tak mi ho nenapíše..

ulucia
22. feb 2012

Na mojho 5 ročného syna mal velmi zlé učinky nie len že spal kade chodil ale bol aj velmi precitlivelý.Stále plakal nikto sa mu nemohol ani prihovorit a samozrejme prestal jest...

dai
22. feb 2012

nasmu nesposobil nic, velmi pomohol

leanax
22. feb 2012

Sestriná dcérka má rok a pol, brala tiež tento sirup a bolo to hrozné, dieťa bolo nervózne, uplakané, vkuse nespokojné, nevedelo čo so sebou a sestra si to hned všimla vysadila sirup a bolo dobre. Neplakala a ukludnila sa.

cellesta
22. feb 2012

my bezne pouzivame trifed, najlepsie zabera na kasel. z vedlajsich ucinkov mame iba spavost , ine nic. ja si ho neviem vynachvalit 🙂

tehulka14
22. feb 2012

malý počasd užívania stále spal takže ho aspom nedusil kašlik po vysadení všetko v normale🙂

xlucia
22. feb 2012

mladsi z neho dostal zachvat, omodrel

nikush
22. feb 2012

nikdy viac...pokial bol velmi chory, tak ho uspaval, akonahle sa mu stav zlepsil, tak bol ako z retaze...pol hodinu po uziti zacal behat ako zmyslov zbaveny a bekat ako ovecka timmi....poznam dospelu osobu, ktora po jeho poziti bola ako opita, len sa chechtala a malatna bola...aj kolegove deti boli po nom prilis aktivne....takze ja ho uz neprosim.

ginger_fox
24. mar 2012

no ked bral syn Trifed prvykrat, tak to bola hruza ☹ . Zo syna sa stal sialeny ujacany hyperaktiv. Tak som mu ho prestala davat. Po 3/4roku ho pediatricka synovi predpisala opat, tak som si povedala, ze vyskusam a uvidim a bolo to uplne v pohode, skvelo zabral a ziadne vedlajsie vplyvy. Mozno by sa asi naozaj nemal davat detom mladsim ako 2 roky.

jedina30
24. mar 2012

JA SOM DAVALA SYNOVI A BOL PERFEKNY..VTEDY MAL VYSE 2 ROKOV....VELMI POMOHOL A ZIADNE NEZIADUCE UCINKY NEMAL..mna doktorka upozornila,ze po nom bude syn ospalejsi,, nam to vyhovovalo,lebo on je stale ako duracelka 😀

miskakyska
24. mar 2012

Nestihol mať žiadne účinky,lebo keď som v zloženi prečitala tie rakovinotvorne ečka som ho vyliala!! Bleee,taketo humusy predpisuju malým deťom..des

lienockaa
25. mar 2012

bral ho syn iba raz, nemal nijake vedlajsie ucinky, ale ani nepomohol..a k tomu vylievaniu liekov..ja teda nie som nijaka prehnane eko matka, ale nevylievajte to do umyvadla, ani zachodu, ani vonku, ani nikde..nepouzity liek vratte do lekarne..lieky sa likviduju predpisanym sposobom..maticka zem nam bude vdacna..😉

michaella7
26. mar 2012

malý ho teraz berie a nič mu to nespôsobuje aspoň zatiaľ..ale už sme ho raz brali a tiež sa nič neobjavilo 🙂

luy
26. mar 2012

ano syn na neho reaguje zle,presne ako píšeš

minnie55
26. mar 2012

My sme mali s Trifedom vždy veľmi dobrú skúsenosť. Rovnako s Pamyconom.

zubrienka1
26. mar 2012

Nasej rocnej dcerke ho predpisal usny spolu s antibiotikami, mala obojstranny hnisavy zapal usi (praskli jej aj usne bubienky). Zabral jej perfektne, nemala ziadne vedlajsie ucinky. Predtym brala solmucol, lebo mala aj zapal priedusiek a ten jej vobec nepomohol. Takze my sme boli velmi spokojni 😉

stipec
26. mar 2012

Co sa tyka Trifetu obom dcerkam som ho dala iba pri jednej chorobe a 2 davky. Prestat sme museli prave pre neziaduce ucinky - zvaca su 2 moznosti bud je dieta spave alebo agitovane - prehnane vybudene. Takze tak - ci tak posobi "zdrogovane". Trifet je celkove antihistaminikum - urcite ma v liecbe svoje opodstatnenie avsak pride mi scestne ho pouzivat na liecku obycajnej nadchy, ci ineho lahkeho respiracneho ochorenia. Ale dnes je to velmi "moderny pripravok", ktory pediatri tlacia za kazdu cenu. Aj soplik a kasel ma pri ochoreni svoj vyznam - ide o prirodzeny sposob tela ako sa popasovat s chorobou. A existuje na trhu kopec inych lokalnych pripravkov (do nosa) a prirodnych sirupov na kasel (homeopaticke, bylinkove, atd.), aby sa dalo vyhnut pouzitiu Trifetu - lieku, ktory ma viac neziaducich ucinkov ako tych ocakavanych - pozitivnych. I ked priznavam pre niektorych rodicov je fajn dat Trifet a dieta bude spat a nebudu sa musiet s podrazdenym chorym dietatom otravovat. Aj kedysi za cias nasho detstva sa pouzivali rozne lieky, ktore nemali svoje opodstatnenie pri liecbe roznych lahkych chorob, a ich jedinym pozitivnym bolo, ze rodicia mali od nas pokoj - Dithiaden, pripadne lieky na spanie pocas choroby. Nastastie tieto casy uz skoncili - alebo ani nie a takeho pripravky iba zmenili svoje "meno"?

erza
19. apr 2012

ANO, TRIFED SIRUP+TRIFED EXPECTORANT posobi na moje dieta hrozne, este stastie, ze som na to prisla skoro ....dcerka ma 7 rokov a od kedy to zacala brat je ako BLATO....hned zajtra to dam spat do lekarne a nechcem to uz viac vidiet! EV

lesna
4. máj 2012

Tento sirup uz nikdy viac. Len si pozrite zloženie a následne dajte vyhľadať názov pomocnej latky, aby ste zistli, co vsetko sa z tejto látky vyrába... A potom si spytujte svedomie. Aj ja som si tym presla. Preto uz NIKDY viac! Trifed fuj!

jabadaba
4. máj 2012

moze! Trifed je riadny drijak, ja som po nom bola ako ozrata a to doslova. Nedivim sa detom, ze su po nom uplakane, ved netusia co sa s nimi deje ked sa im vrti hlava ako na kolotoci. ja som teda mala otrasne stavy. Vrtula totalna.

smiesko
4. máj 2012

Ja na túto tému poviem len jedno.My sme Trifed akurát dobrali. Mali sme tento sirup prvý krát a nemali sme žiadne vedľajšie účinky.
Každý sme jedinečná osobnosť a u každého môže mať tento liek (a nielen tento) iný účinok.
Ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí. Tak isto si myslím, že to je aj s liekmi. Jeden ho chváli iný nadáva. A ak niekomu hociktorý liek nesadne alebo ho nemôže, tak jednoducho idem k lekárovi a nech dá niečo iné.
Ale ako čítam, niektoré tie reakcie, že blee a vyliala som.....tak potom čo ste dávali tým chorým deťom alebo ste tu lekármi vy?
Napísala som len svoj názor.
Prajem vám dobrú noc všetkým. 😵

jajka257
7. máj 2012

No neviem, ja som dala malej prvu davku a nas zajacik duracel po 3 tyzdnoch so soplami a soplami dycha nosom, spinka a nekasle ako pokazeny hrniec. Precitala som si aj zlozenie. Ano, je tam pseudoefedrin. No pozrite si aj ine sirupy od kaslu a najdete tam vselico, aj naozaj vynikajucu kyselinu benzoovu. Uvidim, co sa stane, ale ine jej fakt nezabralo.
A vylievat lieky? To Vas kto kedy videl? Potom sa mozme cudovat, ze nasa priroda kolabuje a vsetci sme chorlavi.

mysiatkoo
18. jún 2012

tak sa pripajame k tym, co maju s trifedom zlu skusenost... ospalost, malatnost, nervozita, neustaly plac a budenie sa....povedala by som, ze az prejavy uzkosti....trifed never more...

zigzag
18. jún 2012

na kasel a oskasliavanie hlienov je najlepsi cibulovy sirup,ktory sa da urobit doma bez zbytocnej chemie 😉

katecameron
18. jún 2012

trifed je jediny liek ktory mojemu zabera ci je akcny to neviem bo on je akcnota aj ked trifed neberie takze pochybujem ze by to malo suvis a nebol ani ospaly to by som len privítala

steggy
18. jún 2012

Trifed obsahuje efedrín, ktorý v iných liečivách sú kontraidinkované do 12 roku, v tomto prípravku je ho menej, ale dieťatko môže mať búšenie srdiečka, potenie. Myslím, že by ste ho už mala vysadiť.

ivia123
18. jún 2012

ano tento sirup utlmuje ,je až zaražajuce ,že ti to detska lekarka nepovedala. ☹ Detičky po tomto sirupe su malatne,nechuti im papať,su unavene a nič ich nebavi,