Vitamín D - poraďte mi

danielapolacka
20. feb 2018

Ahojte zienky , mám mesacnu dcerku užívala vitamín baby d jamieson no nechcela mi spinkavat bola nepokojná tak som to vysadila na dva dni a bolo vsetko ok tak som zmenila a dala som jej dnes vitamíny od devitu no znova to isté viete mi poradit ?

daiva1
20. feb 2018

skus viganton, nam to dal pediater a nikdy nebol problem

danielapolacka
autor
20. feb 2018

@daiva1 z toho sme mali nehorazne bolesti a kŕče

galixx
20. feb 2018

Skus swanson, vraj je jeden z najlepsich

anaj44
21. feb 2018

Viganton sme aj mi mali problém používame devit. A od vtedy máme pokoj 😉

danielapolacka
autor
21. feb 2018

@anaj44 a ziadny problém so spánkom ?

anaj44
21. feb 2018

@danielapolacka nič maly sa ukludnil neplače nie ako ked bral vigantol a v noci tiež spinka z kludom doknca teraz mame devit dve kevapky nie jednu lebo sa mu potili nožky

eva_eva
21. feb 2018

To je zaujímavé, ja tiež dávam vitamín D, ktorý mi predpísala detská lekárka, Maťovi ho dávam a ten ho znáša veľmi dobre, nič z toho, čo ste tu písali sme nezaznamenali, toleruje ho úplne v pohode, čo mám veľkú radosť, lebo je pre mňa dôležité aby ho mal dostatok 😉

caray
22. feb 2018

rebeke dávam tento vitamín D 🙂 mám ho od doktorky ku ktorej chodíme, tiež som riešila, že aký vitamín D a prečo a podobne a nakoniec som to nechala tak, nechala som si poradiť a som rada, nemáme s ním problém 🙂

jankalukasova
22. feb 2018

u nás bol s vigantolom strašný problém.. malá revala ako tur.. spokojného bábätka sa stalo klbko nervov... začala som dávať rakúsky Oleovit a bolo dobre.

kitta
22. feb 2018

Oleovit d3 z rakuska. Pri Vigantole mal krce a bol nespokojny vacsinu dna.

doloresmk
22. feb 2018

my uzivame vit. D od nasej spol. Generica, je super, na prirodnej baze, nezatazuje zaludok, skuste kuk: https://www.generica.sk/produkt/vitamin-d3-400-...

livisteve
22. feb 2018

generika ma este vitamin d pre male deti, oni ze vraj maju specialne take, aby brusko nebolelo

caray
26. feb 2018

@jankalukasova my toto vôbec malá je taký živel, plná energie a stále sa smeje, vôbec žiadnu zmenu sme nezaznamenali odkedy ho dávame, že by jej nejako nesadol, práveže všetko je v pohodke ako aj od narodenia 🙂

simca06022011
26. feb 2018

skus jej dat obden to Dcko... my sme nemali problem ziadny, ale brali sme jamieson, viac menej Dcko berieme stale vsetci...

reni1512
26. feb 2018

Devit ...a pre babatko DeVit forte..vezmes kvapnes rovno do ust,super ziaden problem

caray
26. feb 2018

@simca06022011 to áno, je potrebné aby sme aj my mali dosť tohto vitamínu, ani nevieme a je možné, že ho nemáme dostatok, najmä teraz v zime, keď pomaly ani len slniečko nevykukne, len to aby ho mali deti, keď sú malinké do tých dvoch rokov je veľmi kľúčové 😝

asia83
26. feb 2018

Vigantol, jedine. Nikdy som nevidela zmenu v správaní malej.

mon8821
26. feb 2018

Nám Dr. predpísala Vigantol no mal veľké problémy s bruškom tak sme zmenili za DeVit a odvtedy je pokoj. Potom Dr. povedala že tento je oveľa lepší (hlavne že nám dala Vigantol) vrrr

lenkaam_1
26. feb 2018

No my sme mali najskor vigantol potom devit potom jamieson cele zle ale ked som si pozrela na nete nasledky hoorim si kaslem na to plac kolko chces musis to brat a hotovo...sme na vigantole.....po case si brusko zvykne ako bude rast 🙂 drzim palce

eva_eva
9. mar 2018

@asia83 Ani ja nevidím, nejaké zmeny, čo som rada, ja som skôr mala zo začiatku strach aby nebol problém ho do malého dostať, ale vôbec nie dokonale spolupracuje, čo mám radosť, snáď mu to zostane, čo najdlhšie 🙂

caray
15. mar 2018

@eva_eva nie si sama, čo sa toho bála 😀 ale prišla som na to že nemám vopred panikáriť, že mám najskôr skúsiť a až keby to malá nechcela tak až potom by som špekulovala, čo a ako to dostať do drobčeka 🙂

eva_eva
16. mar 2018

@caray Možno je dobré aj to, že sa dáva s mliečkom alebo teda aj s kašičkou sa môže predsa len tak skôr to dostaneme do detí, to je tiež dosť veľká výhoda si myslím 😀

babina_33
28. mar 2018

Baby myslite si, ze uzivanie tohto vitaminu je pre deti nevyhnutne? Alebo sa fungovat aj bez toho? Nerozumiem trosku tomu, ze preco uz takym malym detickam by sme mali vitaminy davat ked este len na svet pridu

zenaajmama
28. mar 2018

@danielapolacka Devit- velmi jednoduche davkovanie(rovno do pusky) a žiaden problém.

maraska
28. mar 2018

@babina_33 je to nevyhnutne, potrebuju na vyvin kosti, zo slnka nemaju dostatok, urcite treba davat

babina_33
16. apr 2018

Asi by som nad tym nemala tolko polemizovat, co @maraska? Akoze jasne, ze chcem to najlepsie pre moje slniecko, ale som sa obavala, ze ci by som skor tym nemohla uskodit, predsa len celkom som nerozumela tomu, ze ako dietatku ktore sa len narodi moze nieco chybat 😨🙈

maraska
17. apr 2018

@babina_33 urcite neuskodis ak das vit D, skor by uskodil nedostatok, srdcove problemy, skostami, travenim,imunitnym systemom, babetka praveze ho nemaju odkial dostat preto treba davat do roka kazdy den, potom uz dostanu urcite mnozstvo v jedle a zo slnka

babina_33
24. apr 2018

Tolko problemov moze byt len skrz nedostatok takehoto vitaminu @maraska? To akoze ozaj??

caray
26. apr 2018

@babina_33 uškodiť? neuškodíš, toho sa báť nemusíš, dieťaťu vitamínom D akurát tak môžeš pomôcť, užíva sa do konca prvého roka ako aj prevencia proti vzniku krivice, takže zanedbávať to netreba 🙂

babina_33
27. apr 2018

Potom uz ho netreba davat @caray? Alebo sa potom po tom prvom roku zmeni nejako jeho davkovanie alebo ako to je?
Neviem ako to chodi, preto sa pytam 🙂