Zoznam do pôrodnice

ivejna
9. máj 2022

Ahojte, prosím vás,chcela by som sa spýtať čo ste si zobrali do pôrodnice-zoznam veci,ktore ste potrebovali a ktoré zase nie? Dakujeem pekne za odpovede 🙂

dominika8590
9. máj 2022

@ivejna ahoj ☺️ aj ja som rodila v Lm ale cisárskym. Ale skúsim napísať čo som si zbalila 😁.
V ten deň som však zistila že je dôležité skôr to ako si to uložím. Pri príjme mi kázali vybrať si z toho kufra prezuvky,mobil, nabíjačku, čo bolo dosť zložité 😃Ostatné veci mi nehali v šatni a potom mi doniesli na izbu celú tašku . Svoje som mala aj dve nočné košele s rozopinanim na kojenie, ale prvé dva dni som mala ich košeľu. Župan do jedálne. Veci v ktorých som prišla som si obliekla aj nazad. Z hygienických potrieb šampón, sprchový, kefku, pastu,osušku ,uterák na ruky. Potom tie hrubé popôrodné vložky,ale to nám tiež dávali oni 🙂 polovicu soľ odniesla domov. Dobré boli aj tie sieťkové nohavičky, ktoré to držali. Aby som im neuspinila plachtu mala som aj jednorazové podložky, stačia ti kľudne len tri., Nič by sa nestalo so ich nebudeš mať, lebo na izbách bolo čisté prádlo.
Čaj na kojenie, odsávačka, masť na bradavky. Pre bábätko aspoň štyri látkové plienky, pampersky stačí jeden balík,oblečenie na domov,to stačí keď niekto donesie aj deň pred prepustením plus vajíčko do auta . Obliekali ich do svojich vecí,aby sa im to neplietlo keď ich sem tam vzali. Ja som hladná nebola,ale niektoré ženy si vzali aj niečo navyše 🙂 to jedlo bolo naozaj len od hladu 😃 určite som ešte niečo zabudla. Dopíšem podľa zoznamu čo som mala ja.

matullienka
9. máj 2022

Pri prirodzenom som využila na sále hroznový cukor a fľašu s vodou, tie jednorazové podložky a popôrodné vložky, ešte menší uterák som tam mala ale sprchu som už nestihla

bluemoon24
9. máj 2022

Mimo spominane jeste pridam par mych tipu - misto sitovanych poporodnich nohavicek doporucuju takove ty plenkove kalhotky a to z duvodu kdybys nakonec rodila sekci, tak aby se ti stehy nezachytavaly za ty ocka na sitovanych nohavickach, prenosny bidet - pouzivala jsem v porodnici aj doma https://www.brendon.sk/momcare-upside-down-bide..., kojici polstar, poporodny kruh na sedeni, flasku na vodu nejlepe s takovym tim cumlem, at to otevres jen jednou rukou. Urcite si vem tasku, kterou si vezmes na porodni sal a pak kufr s vecma na pokoj, at si to nemusis prebalovat a vsechno hledat. A urcite se podivej na stranky porodnice, kde budes rodit, jaky maji seznam, kazda porodnice poskytuje jine vybaveni 🙂

dzejsik
9. máj 2022

@ivejna ja z takých trochu odveci vecí odporúčam solničku, lebo v nemocniciach varia zvyčajne bez chuti 🙂

kennuliatko
9. máj 2022

@ivejna Ja som v LM rodila 3x a za každým som potrebovala niečo iné
Tak zbežne nočné košele( naposledy nestíhali prať tak mi boli 3ks málo, ale bola som v nemocnici 8 dní), poporodne vložky a nohavičky, uteráky 2ks, kozmetika, župan, ja som mala aj svoj pribor( mám problém s aftami a kútikmi ) čaj na kojenie, hroznový cukor, odsávačka na mlieko, šľapky, papuče, knihu, slúchadla, nabíjačku, papiere z matriky alebo sobášne list chceli a op. Pre deti relatívne nič, ale nestíhali prať , tak sme mali aj svoje oblečenie pre deti. Záleží aká je situácia. Ďalej cumel, hračku, plienky,a potom oblečenie na domov a vajíčko-autosedačku.