13 mesačný syn sa hrozne jeduje

demonique
6. aug 2013

Ahojte mamičky,potrebujem poradiť a povzbudiť 🙂 Mám 13 a pol mesačného syna. Má teraz hrozné obdobie. Vždy keď mu niečo zakážem alebo zoberiem začne sa stráááááááááááááááášne zlostiť a jedovať. Zvezie sa hneď na kolená, búcha rukami o zem (už len čakám kedy si začne búchať hlavu), spustí až taký dusivý, nútený plač,občas ma začne byť a hrýzť, proste správanie ako z nejakého videa keď sa malé dieťa hodí o zem lebo mu mama nechce kúpiť sladkosť. Myslela som si, že také chovanie prichádza až neskôr. Ale toto ma dosť zaskočilo. Vždy sa mu snažím vysvetliť prečo to, či ono nemôže, ale len čo na neho prehovorím, je to ešte horšie. Je takéto chovanie v tomto veku normálne? a ako mám reagovať?. Keď si to tak na konci dňa premietam, zdá sa mi, že plakal celý deň. ☹ poraďte prosím.

hradnapani
6. aug 2013

@demonique normalka 😉 Zabera ignorovat nevhodne spravanie, ale nie ignorovat dieta (takze ja nie som zastancom metod vykazania dietata za dvere, do izby a pod.) A tiez je dobry aj empaticky pristup, ked to najhorsie odznie (nieco v zmysle: viem, citis sa hrozne, ze som ti to nedala, ale zial, nemohla som, je to nebezpecne atd , podla situacie).
dohovaranie pocas afektu je uplne zbytocna strata energie, dieta to nevnima, akurat drazdi este viac.
U nas prebieha vzdor vo vlnach, etapach... takze po par dnoch, tyzdnoch odznie, potom je pokoj a potom sa zase nieco vynori. Neboj, mas normalne dieta 😉

soldi
6. aug 2013

@demonique uplne suhlasim s
@hradnapani
mojmu zacal vzdor, ked mal rok a pol. ale niekedy to stoji za to 😀 minule sa hadzal o zem, lebo chcel ocikat kvietok, ale nedalo sa mu cikat 😀

skus to brat v klude, chuda dieta nevie co so sebou, nerobi to naschval. a bude este horsie 😀

demonique
autor
6. aug 2013

@soldi chcel ocikat kvietok? 😀 bohoveeeeeeeeee 😀 tak ďakujem za rady a hlavne povzbudenie 🙂

hradnapani
6. aug 2013

@soldi 😀 😀 😀 tak to vazne vie cloveka nastvat 😀

1ivanka1
6. aug 2013

Aj moja dcerka 13 a pol je taka....ale my sme popredu,ona uz si bucha hlavu o zem....tiez mame take dni (a nie je ich malo ☹ ) kedy mi pride ze sa len jedovala..

monro
6. aug 2013

Nasa bude mat teraz 8meho 14mesiacov a ona pre zmenu neskutocne pisti. Vsetkym nam z toho piskotu zalieha v usiach. Jeduje sa neskutocne, uz len cakam, ze sa zacne hadzat o zem. Vydrzime 🙂))

janka311
9. aug 2013

ahojte mamičky.mám 14 mesačného syna.veľmi sa jeduje,keď mu niečo nedovolím.po novom ma začal cápať na tvár.dnes mi dal riadnu za ucho,až mi strhol náušnicu.neviem si s ním rady.vysvetľujem mu,nič nepomáha.keď mi dal facku,vždy som ho položila na zem,istý čas to pomáhalo,ale teraz to začal robiť znova.som z neho zúfalá,biť ho nechcem,myslím,že vzájomným otĺkaním nič nevyriešim.poraďte mi,ako to zvládnuť.ďakujem ☹

katka1981
9. aug 2013

@demonique, poradim ti knihu rodicovstvo je veda, skoda ze som sa k nej dostala az ked ma dcerka vyse 4 rokov. Kazdej tehulke by som ju doporucila, zaklad je pochopit dieta. To co tvoje prave robi, je uplne v poriadku, ale treba vediet ako sa k tomu postavit. Pevne nervy, hlavne nekric, lebo to by si mu urobila radost. Vsetko prejde, ale nepoviem ti kedy, lebo u nas to este neskoncilo 😀

demonique
autor
12. aug 2013

@katka1981 Dakujem Katka. popozeram sa po tej knihe 🙂

cherry1981
13. aug 2013

@demonique Ja momentalne toto iste prezivam so svojou 16 mesacnou dcerou ked sa zacne jedovat tak az krici od zlosti a najlepsie ked sme vonku a tam sa mi hodi na zem a krici od nervou a ludia po mne pozeraju akobyy som ju tyrala. Nie raz som zazila otazky typu to co jej je? To co taak krici? No strach.....
A inak ja to uz berem s humorom ja sa uz na tom iba usmejem

suzann
14. aug 2013

Aj my máme doma malú jedošku. Má 14,5 mesiaca a na dennom poriadku máme cápanie a bitie osoby čo je najbližšie (aj cudzích a okoloidúcich ľudí) , jačanie aj hádzanie sa o zem. Keď jej niečo zakážeme, začne jačať ako siréna. Keď ju chcem zobrať na ruky , zdvihne ruky nad hlavu, prehne sa ako luk a začne sa metať. Keď ju zo strachu, že mi vykĺzne z rúk položim na zem, pokračuje v metaní sa na zemi. Tiež sme veľakrát terčom hodnotiacich pohľadov ľudí 😖 😖 Ja si z toho veľa nerobím 😀 😀 Verím, že ju to prejde. Dúfam 😅 😅

mtumova
15. aug 2013

No vidím, že také výlevy ako má naša 17 mesačná dcéra neriešim sama 🙂 Práve sme prišli z vonku a som fakt dosť unavená. Vždy mi uteká opačným smerom. Aj keď jej dám pá pá a schovám sa jej, vôbec to nerieši. Ide si sama a nikto jej nechýba. Vylieza mi z kočíka a keď ju tam pripútam tak o nej vie celé sídlisko. Ľahne si na zem a kričí, hryzie ma a strašne škrabe. Už ju nikto nechce strážiť :( Na druhej strane je veľmi inteligentná a už veľa rozpráva. Tak Vám kočky ďakujem za útechu a budem len dúfať, že ju to skoro prejde 🙂

bella77
15. aug 2013

ako to tu tak, čítam, tak sa máme na čo tešiť...naša má zatiaľ len 11 mesiacov ale už teraz začne dupkať a revať,ked nie je tak ako si ona zmyslí....napríklad ked nejdem s nou tým smerom,kam chce ona,alebo jej nedovolím vyťahovať veci z práčky či skrine...no jedy jedové 🙂) a už ma tiež začína cápať po hlave..minule mi takú prasla, že mi slzy vyletili a zároven som sa rozosmiala,že to čo už táto dokazuje....vždy len začínam rátať 1,,2,,,3..4... lebo keby nie,,,tak jej asi vrátim 🙂)) ale vždy sa ukludním a poviem si,že je to len dieťa, čo ešte nevie kde je sever 🙂)) takže sa teším,čo bude ked bude mať tých 17 mesiacov 🙂))) držte sa maminyyyy

sabina897
15. aug 2013

@mtumova Ako keby si písala o našej malej 🙂

zuzka98
21. aug 2013

synček má 12 a pol. mes. a posledný mesiac to začal naplno s tým jedovaním. keď mu niečo zoberiem, s čím sa nemôže hrať, spustí hrozný rev alebo plač, samozrejme žiadna slza. ale zatiaľ sa o zem nehádže 🙂. niekedy naňho zaberá, keď úplne zmením tému a ideme robiť niečo iné, alebo mu zažnem robiť jeho obľúbené opičky, v tom momente prestáva plakať ... som rada, že som si to tu prečítala, že nie je sám a všetci máme úplne normálne detičky. 😀

very22
24. aug 2013

Čaute maminky no ja som rada že nie som tiež sama s takýmto zlostným správaním. Môj syn má 24 mesiacov a začalo to asi v 19 mesiaci a poviem Vám už som vyskúšala všetko od čapnutia až po ignoráciu a aj obrátenú psychológiu a nič nič nezaberá. Nepočúva ak ho volám, vyberie sa vždy tam kam nechcem ale ani nie krokom ale stálym behom, no a to nehovorím o slovíčku nie! Ak mu poviem že to nesmie tak to spraví a najhoršie ako sa da a utečie s rehotom no hotova katastrofa. Už naozaj neviem ako naňho a čakám až vyrastie s tohto správania ale je to horšie.
Knihu "Rodičovstvo je veda" zháňam no je beznádejne vypredaná.

meg_junova
31. aug 2013

JA si myslim, ze treba ostat v klude a zvazit, kedy je nutne vec zakazat a kedy je lepsie nechat dieta prejavit vlastnu osobnost. Detska osobnost sa tvori najma do 7 rokov a nutenie dietata do cohosi je akoby usekavanie z osobnosti. Ja malemu vela dovolim, ale ked uz naozaj napr. musime niekam ist a nechce ani po ponuknuti napr. cajika, alebo tycinky odputat pozornost od hry a place, jednoducho vtedy ho necham, nech prejde ten najvacsi prvopociatocny nesuhlas (trva max 7-10sekund) a potom sups do kocika a do ruky nejaku "odmenu" 🙂 To, ze si takto silno vynucuje SVOJE nie je nic zle, znaci to len o tom, ze maly bude Osobnost 🙂 Ja by som ho pomalinky otesavala, ale len s mierou, ak sa chce s niecim hrat, preco mu to brat? Teda pokial to nie je nieco zakazane, ako u nas napr mobil. Dam mu ho do ruky, aby ho aspon podrzal a vysvetlim mu, ze to je nono, to nie je hracka a odlozim. On mrnci, casom zacal stupnovat a neviem kam to este pojde, ale v istych veciach treba byt neoblomny a nechat dieta prejav it emocie, aj ked v plnej pare a na ulici. Nezajem, o tom predsa deti su.. potrebuju nasu podporu hlavne a usmernit 🙂 Vela SIL

jarmila1990
3. sep 2013

nehovor na neho ked je v takom stave, najprv sa ho snaz utisit dotykmi, chyt ho za ruky, ale nie nasilim, prinut ho aby sa na teba pozeral aby sa utisil a ukludnil, neber ho prec odtial kde je napr na sedacku- kludne s nim zostan sediet na zemi aby nemal pocit ze ho beres nasilim, lebo bude este horsie a az po chvili mu skus vysvetlit co sa tam vlastne dialo, ze sa ti to nepacilo a preco mal zakazane to co mal zakazane...niekedy pomaha aj objatie v takom agresivnom stave, no kazde dieta je ine, moze to pomoct aj nemusi... 😉

tanickaskorokubikova
20. nov 2014

Ahojte môj malý má 13 mesiacov a normálne sa hádže o zem ☹ Ako napriklad dnes, obliekla som ho zobrala na chodbu že ho idem obuť A ako som ho položila na zem začal sa hádzať o zem revať ( nereve naozaj robí také drrrrrrrrr, pproste ja už to poznám že to nieje naozajstný plač ale nervy). Doma sa to celkom dá lebo ho nechám tak a on prestane po chvíli, zistí že to nemá význam ale na verejnosti je to horšie. Minule za začal hádzať o zem na verejnosti keď tlačil stoličku a nevedel ju pretlačiť cez prah tak sa hodil o zem a začal revať... Cítila som sa hrozne trápne, všetci na mňa pozerali čo spravím ale nevzala som ho na ruky proste som ignorovala plač A snažila sa ho zaujať niečím iným čo sa nakoniec aj podarilo ale bola som isto červená ako paradajka, hanbila som sa veľmi keďže sa mi niečo také stalo prvý krát a vôbec som nevedela ako reagovať...

lenkusik
20. nov 2014

Ahojte babenky, je mi luto ze mate take problemy. Moja mala s prvym vzdorom zacala v 9 mesiacoch. Od 10 mesiacov mi uz behala sama, od malicka je viacmenej dopredu oproti svojim rovesnikom, takze vsetko meme trosku skor ako ostatny. Taktiez to skusala jacanim, potom hadzanim o zem, ked to prvykrat spravila uz neviem co presne chcela len viem ze to nemohla mat pretoze bola mala hodila sa o zem, jedine co som spravila zasmiala som sa a povedala jej ze aj ked sa rozpuci nedam jej to a odisla som prec. Po 10 minutach docupkala ako keby sa nic nestalo a bolo fajn. Ked jacala mala problem s tym ze sa zabudla nadychnut musela som s nou zatriast v momente bola ticho. Trvalo to zhruba 2 tyzdne kym pochopila ze placom a jacanim nic nezmoze. Vie to dodnes ked nieco chce poprosi ja jej to dam ak jej to patri. Musite vydrzat a stat si za svojim, nesmiete polavit ani keby vam islo srdce roztrhnut. To plati aj von aj v obchode, na zaciatku jej poviem nekupuje sa ziadna hracka ked mi odpovie ano, viem ze rozumie a mozeme ist nakupovat. Vela sa rozpravame, hovorime o tom co je spravne a co je skarede. Na druhej strane jej vela dovolim, ak nieco robim a chce to skusit dovolim jej to, na vlastnych chybach sa clovek najlepsie uci. Pravdaze tak aby som neohrozila jej zdravie 😕 , rada skusa vsetko nove a ja jej to doprajem. Nemoze byt predsa iba vsetko o zakazoch. Na prechadzke vonku tiez skusala s usmevom ist tam kam nema, pekne som ju dohnala, chytila za rucku a isli sme domov, s revom, ale verte ze na buduce si to rozmyslela, ci bude utekat alebo nie. Ked bola poslusna vzdy som jej dala na vyber kam chce ist, na ihrisko, na prechadzku so psikmi alebo co si vybrala, vedeli sme sa dohodnut. S tym bitim a skrabanim treba urobit poriadok, bude to robit aj detom v skolke, iba raz to urobila vratila som jej to tak aby som jej neublizila ale aby to citila a spytala som sa ci ju to bolelo, s placom povedala ano tak som jej povedala ze aj mna a ci sa jej to paci? Viac krat to nepravila.

makromolekula
13. aug 2015

@monro prosim ta preslo to pistanie dceryk? nasa mala krici,pisti neuveritlne.

monro
13. aug 2015

@makromolekula jasne, preslo...🙂

makromolekula
13. aug 2015

@monro dakujem, zlata si🙂

rose32
13. aug 2015

Nevsimat si a hlavne rodicia nehadat sa pred nimi