15 mesačné dieťa stále samé nechodí

anjelik_majka
14. máj 2014

Je normálne, ak moja 15 mesačná dcéra ešte sama nechodí? S oporou, resp. popri nábytku si rúčkuje krásne, ale sama za ten svet... Staršie decká v tomto období už behali sami, bez opory, tak neviem do akého veku je "hranica". Celkovo je ale táto najmenšia pozadu, aj so zúbkami (prvý zúbok jej vyliezol asi o dva mesiace neskôr ako starším, a má o niekoľko zubov menej ako mali v tomto období oni...), tak neviem.... Snáď ju nebudem nosiť do dvoch rokov 😀 😕

miku1
14. máj 2014

@anjelik_majka Nestresuj 🙂 Je to normálne. Keď si bude istá, pustí sa aj sama. Hlavne neporovnávaj. Moja staršia napr. ako 10 mesačná už chodila za rúčky a mladšia má o 2 dni rok a ešte ani teraz sa jej veľmi na nôžky nechce. Naopak staršia sedela až ako 8 mesačná, mladšia sedí sama od 5tich mesiacov....a vedela by som ďalej písať 🙂

saska.t
14. máj 2014

@anjelik_majka hranica je do 18 mes. potom je to uz Problem,ktory treba riesit 😉

lin123
14. máj 2014

je to normalne a norma je dokonca az do 18.mesiacov dla tabuliek. Kazde deiat je ine....

ivetoy
14. máj 2014

ja chodila na 2 roky a nebol problem len strach

katkalass
14. máj 2014

Ani moja nechodila sama, zalezi od dietatka, nebooj, ked sa rozbeha, nedobehnes ju.

grossmann
14. máj 2014

@anjelik_majka moj synovec zacal sam chodit az v 16 mesiacoch...este jej to tato vyhovuje,ona sa osmeli a pusti zanedlho....a este budes lutovat 🙂🙂🙂 ked ti vsade zacne chodit 🙂🙂🙂

tslobik
14. máj 2014

@anjelik_majka a čo hovorí pediater? Môj malý začal sám bez opory chodiť v 17 mesiacoch. On začal celkovo aj neskôr sedieť, loziť....ako iné deti. Ale Dr. mi povedala, že to je v poriadku. Proste niektoré deti začnú skôr, iné neskôr. Teraz mám zase pocit, že je so všetkým popredu 😀 . Je to individuálne ale každé zdravé dieťa chodiť začne skôr či neskôr 🙂 Takže myslím, že nemusíš mať obavy.

anjelik_majka
autor
14. máj 2014

ďakujem, takže máme ešte tri mesiace čas 😀

@miku1 ja nestresujem, len ma už unavuje to neustále prenášanie na rukách, a to nie je ani zďaleka ťažká, nemá ani 10 kg 🙂 a píšem, že takmer vo všetkom je asi dva mesiace pozadu, tak to asi inak nebude ani v tomto 🙂

@grossmann no to viem 😀 aj pri synovi som si hovorila, už nech chodí, už ma to nebaví ho stále a všade nosiť na rukách a keď začal chodiť, tak som si hovorila, že ako mi bolo dobre keď ešte sám nebehal a nebolo ho treba všade naháňať 😀

anjelik_majka
autor
14. máj 2014

@tslobik v poradni sme neboli ani nepamätám... krpatá už zo dva mesiace soplí, tak ešte nemáme ani tú tretiu dávku hexavakcíny... už som to konzultovala cez smsku s doktorkou, že nech prídeme na stery, príp. mám s malou ísť aj na alergológiu... so synom máme ísť na preventívku o týždeň, tak sa jej popýtam... inak, malá už aj občas vykazuje známky že už by aj sama chodila, ale potom si to rozmyslí a zase nič 😀

tslobik
14. máj 2014

@anjelik_majka môj malý chodil aj na rehabilitáciu, ale podľa mna to bolo celé zbytočné....aj tak tam len viac plakal ako s ním cvičili.....Aj sestrička tam povedala, že je zdravé dieťa a všetko príde v správny čas. A tak aj bolo.

zita19
14. máj 2014

@anjelik_majka nic sa zatial nedeje. No nema odvahu. Syn sa zacal pustat az po 15 mesiacoch, dcera sa sama spacirovla 10 mesacna

siska53
14. máj 2014

@anjelik_majka je to uplne v poriadku. Do 18m staci. Moja zacala chodit tyzden po 18.tom m. A prvy zub mala presne v roku. Teraz ma 25m a 10 zubov.

rebeka113
20. máj 2014

tiez som mala obavy. moj maly ma 14 mesiacov a od 12 mesiacov iba lozi, obcas sa postavi ale akosi sa mu nechce. on je dost bojazlivy a opatrny. lekar nas poslal na neurologiu a na rehabilitaciu ale nesli sme. ja som to uz zazila so starsim synom, on bol predcasne narodeny, museli sme od 5 mesiacov cvicit Vojtovu metodu. ja uz na to nemam nervy, mam dost co robit sama so sebou lebo mam od porodu problemy s platnickou.

emilia25
20. máj 2014

Moj maly bude mat v auguste 2 roky a sam sa mi pustil pred par dnami.aj teraz si to strieda raz stvornozkuje raz chodi ja som na nom videla ze ma dlho strach ale uz Ho prekonal.a tiez chalani starsi zacali kolo roka chodit a najmladsi mal vsetko posunute ale zas najlepsie stvornozkuje.

siska53
20. máj 2014

@rebeka113 ak mozte,chodte na babyplavanie,ci baby cvicenie. Nam,to dost pomohlo.

lauricka
20. máj 2014

neporovnavat je prva zasada. Druhe pravidlo je, ze dieta ma cas do 18 mesiacov. Ak nebude ani potom chodit (co urcite bude), tak pojdete na neurologiu. Stoji sama v priestore bez opory? V zasade, ak uz chodia popri nabytku, je mala pravdepodobnost, ze by nezacali chodit aj normalne v dohladnom case.

jana_eyre
20. máj 2014

moj syn zacal chodit ako 16mesacny a doktorka mi vravela, ze norma je do 18tich mesiacov.. on zacal neskoro vo vsetkom, ale neskor to dobehol, teraz ma dva a je uplne v poriadku a beha ako raketa.. aj ked je pravda, ze vela casu na prechadzke pozoruje okolie, ale on ma taku povahu.. rad pozoruje vsetko.. 🙂

tretiastvrta
20. máj 2014

Každé z mojich detí začalo chodiť ako 15-mesačné len druhý syn ako 14-mesačný. A to mam 4 🙂 kedže v pohodicke ruckujete popri nábytku, tak je to všetko v poriadku 🙂

brady1
20. máj 2014

@anjelik_majka každe dieta je jedinečne a iné moja začala chodit v 18mes 😉 a hranica je až vraj dva roky.

anjelik_majka
autor
20. máj 2014

Dievcata,dakujem : -) uz som z toho trosku nervozna,lebo uz asi mesiac cakam ze sa pusti sama a nic....
@lauricka ano,chvilku dokaze stat bez opory,ale ked zbada ze ju nik nedrzi hned je na zemi 🙂 a obcas spravi ten jeden krocik,,ale musi mat koho sa zachytit. Ale inak popri nabytku ci za rucku bez problemov... fakt akoby sa bala...lebo aj ked ju chcem pustit,hned ide do kolien...

dana_l
20. máj 2014

moje prve boli "normalne" a dvojicky obe sa pustili same chodit az po 18tom mesiaci

babulka82
14. aug 2014

@anjelik_majka chcem sa spytat kedy sa dcerka pustila chodit ? my mame toto iste doma ,porpi nabytku,štvornožky a aj za jednu ručku ide super ale sam ani za svet 😠

henikav
14. aug 2014

@babulka82 nasa ma 16 a len nedavno zacala chodit, asi 2 tyzdne dozadu a sesternica az v 18 mesiacoch a teraz behaju obe ako male certiky, nestihame za nimi 🙂

babulka82
14. aug 2014

@henikav no naš ked ma drži za ruku mam pocit že uteka tiež,velmi rychlo ide,ked sa rozbehne asi ho nedolapim 🙂 len už aby to prišlo 🙄 som z toho nervozna.

lillika
14. aug 2014

@anjelik_majka Nestresuj sa 🙂.Moj Jakubko zacal chodit,ked mal 10mesiacov a Sarka skoro 19 a teraz beha stale 🙂

henikav
14. aug 2014

@babulka82 bud rada ze este nemusis za nim rychlo behat, este mas par dni klud, ale neboj, to pride. Ked vie za rucku a popri nabytku, tak je to len o opatrnosti a to je fajn, pusti sa ked si bude sam sebou isty 😉 A uz planuj odlozit vysoke podpatky do skrine a chystaj botasky, aby si mu neskor stihala 😀

babulka82
14. aug 2014

@henikav tak to nemam strach s tych opätkov ja som teniskova 😀 😀 😀 možem bežat o 106 aspon trošku schudnem

babulka82
14. aug 2014

@lillika no vidiš a praveže hovoria naopak že dievčence su šikovnješie 😉

deni73
14. aug 2014

Keď chodí už okolo nábytku, tak to je otázka niekoľkých týždňov, že naberie odvahu, aspoň u nás tak bolo. 🙂

babulka82
14. aug 2014

@deni73 len naš chodi popri nabytku už 6 mesiacov minimalne.