15 mesačný syn nechce chodiť

brunetkadada
28. mar 2012

Ahojte mamičky. Chcela by som sa poradiť s vami. Čo mám robiť, keď mam 15mesačného chlapčeka a nechce chodiť po dvoch. Mam ho nechať tak alebo to neako riešiť. Ak riešiť tak ako?? Za každú radu budem vďačná.

brunetkadada
autor
1. apr 2013

@kvietocek7 maly mi začal chodiť keď mal 1rok 8mesiacov a 2týždne 🙂

matulka82
1. apr 2013

nas prvy zacal v 18 mes. ,neboj sa on sa pusti ,ked to budete najmenej cakat 😉 😀 riesit sa to velmi neda,dieta si same urcuje svoje medzniky 🙂 urcite to uz nepotrva dlho 😉

brunetkadada
autor
1. apr 2013

@matulka82 pozri koment nad tvojim komentom .. pisala som o tom ze sa mi nakoniec maly pustil ked mal 1rok 8mesiacov a 2týzdne .. co je 20mesiacov

brunetkadada
autor
1. apr 2013

@lubina písala si mi ze mladsia dcera ti zacala chodit na 22mesiacov .. moj maly sa mi nakoniec pustil ked ma 20mesiacov a 2týzdne .. co predstavuje 1rok 8mesiacov a 2týzdne 🙂

kacena4
1. apr 2013

@brunetkadada neries okolie ani statistiky ani ziadne tabulky kazde dieta je ine. neboj bude chodit mozno o mesiac mozno o 3... a potom ho uz nezastavis 😵 😵

brunetkadada
autor
2. apr 2013

@kacena4 to som tu davala pred rokom .. teraz ma moj maly 2roky a 3mesiace .. a zacal chodit ked mal 1rok 8mesiacov 2tyzdne

kacena4
2. apr 2013

@1janka_kolka neries okolie ani statistiky ani ziadne tabulky kazde dieta je ine. neboj bude chodit mozno o mesiac mozno o 3... a potom ho uz nezastavis
@brunetkadada prepac poslala som to na zle meno 😵

lubina
3. apr 2013

@brunetkadada myslim ze vsetky deticky raz zacnu chodit.Aj nasa sice chodila, ale nechcela sa pustit ruky 😀 . Teraz beha ako vichor, stale musim kricat, aby neutekala 😀

brunetkadada
autor
3. apr 2013

@lubina toto iste mam aj ja teraz .. ma dni ked nepojde odo mna na meter a su dni ked mu je to jedno ..

oranzada
14. feb 2014

Holky, tak citam diskusiu po 1, 5 roku, ten m8j nakoniec zacal chodit sam ako 17 mesacny, mesiac predtym, nez sa mu narodil braska, ktory chodil uz ako 11 mesacny :D
Ten starsi je ale stale nejak pozadu, nevie dobre rozpravat a uz ma 3 roky, ako je to u vas po case?

jarmilka1985
4. jún 2014

@brunetkadada Ahoj Dadka 🙂 Tema je tu uz dlhsie, chcem sa opytat kedy zacal nakoniec chodit 🙂 Verim ze je ok a v poriadku. Moj ma tesne po 15m a tiez sa mu nejako nechce...len okolo nabytku chodi, alebo ked sa drzi...za ruky nechce...a posledny mesiac zacal po stvornozky 🙂 a od 12 ci 13m sa vkuse vsade plazi ako vojak pod ostanatymi dratmi :D Dcerka mi zacala chodit tusim na 15,5m ale prvy krok urobila uz ako takmer 14mesacna. Tak cakame dalej.🙂))

jarmilka1985
4. jún 2014

@brunetkadada Uz som si nasla odpoved hlavne ze zacal a uz neriesis trapne otazky okolia 🙂

brunetkadada
autor
18. jún 2014

@jarmilka1985 dakujem o zaujem ci zacal mi syncek chodit. Ano uz chodi sam. Zacal chodit sam ked mal 1rok 8mesiacov a 2tyzdne. 🙂

deni12
18. jún 2014

Dobrý, tak aj ja sa pridávam k mamičkám , moja malá mi prvé svoje samostatné krôčky urobila v deň svojich 16. mesiacov. Tiež som bola zufalá, stále sme riešili čo budeme robiť , čo robiť preto aby sa sama rozbehla ale jednoducho ona si povedala že môj čas príde a aj tak bolo . Ona celkovo mala akýsi posun v pohybových aktivitách aj štvornožkovať začala neskôr . Moja skusenosť nestresovať sa lebo detičky to veľmi dobre na nás vidia a vnímajú to. A čo vám môžem odporučiť hneď ako vám začne chodiť tak stále robte pohybové aktivity -schody , preliezky ,behanie.....a atď lebo mám pocit že tým že neskoro začala chodiť všetko teraz dobiehame.

babulka82
11. júl 2014

@brunetkadada
@katarina_k11 viem že prispevky su už stare len ma zaujma kedy začali vaše detičky chodit? naš ma 14 mesiacov a ani za svet nechce chodit. Iba štvornožkuje a ak niečo tlači pred sebou tak v pohode ide ale sam ani neskuša.

babulka82
11. júl 2014

@jarmilka1985 a vy ako už bežkate?

henikav
11. júl 2014

@babulka82 nasa ma 15 mesiacov a len teraz zacina par krockov sem, par tam, ale radsej stvornozkuje, alebo chodi popri nabytku, aby sa mohla drzat, je to istejsie 🙂

jarmilka1985
11. júl 2014

@babulka82 Chodi okolo vsetkeho, okolo steny do druhej izby a sam iba ak tak jednokrocky a hned sa niecoho chyta...alebo ked zisti ze stoji hned sa sam hodi na zadok...A chodi uz aj za jednu rucku, za obe...ja neviem ci sa boji alebo co...ma uz skoro 17 a trapi ma to, mala zacala na 14,5chodit a to kazdy ze ako neskoro. Nastastie sme mimo SR a aspon mi to tu nik nekomentuje a o mesiac ideme tak snad zaacne...Ale dakujem za opytanie 🙂 Posledny mesiac az mesiac a pol sa prestal splhat ako vojak pod dratem a vkuse vsade po styroch...a hned sa stavia ku vsetkemu...gauc, stolicka...niekedy si ju taha a chodi s nou po byte 😀
Uz daaavno vie aj vyliezt na gauc ci postel a pekne sa dat na brusko a zosuchnut sa a pristat nozkami na zemi. Ja som myslela ze do konca maja chodit bude a uz je skoro polka jula. Neviem preco sa tak boji...

jarmilka1985
11. júl 2014

@henikav To mate super🙂 Vraj chlapci su v tomto lenivejsi ale zevraj zacnu chodit medzi 15 az 17 a my uz ideme ku tomu 17temu o 2tyzdne...tak snad zacne... 🙂

babulka82
11. júl 2014

@henikav
@jarmilka1985 presne aj naš sa vyšplha aj na schody za 5 sekund, na gauč ,všade.Z postele krasne nacuva a zide.Okolo nabytku už ide jak blazen a chodit nie 😠 capne sa na štyri a už aj ide.

henikav
11. júl 2014

@jarmilka1985 vobec nestresuj, ked chodi popri nabytku, tak je v poriadku, hlavne ze sa udrzi, ze stoji, je len opatrnejsi, co nie je na skodu.
@babulka82 presne to iste aj u nas, ale vidiet ze su tie nase drobce sikovne, tak nech sa pustia chodit vtedy ked sa na to budu citit. Aj tak su sikovnici, kolko sa toho naucili za nieco vyse roka 😉

babulka82
11. júl 2014

@henikav a tvoja vydrži stat v priestore? on dlho nie,strašne sa boji.

henikav
11. júl 2014

@babulka82 ano ona ma vydrz, nema problem sa udrzat, len sa boji, je velmi opatrna, takze chvilku bezi a potom sa tak zastavi, zamysli a klakne si a pokracuje stvornozky, akoby si sama sebe vravela ze je to takto opatrnejsie. Neboj, aj tvoj syncek sa pusti chodit, ked sa na to bude citit, Emmka chodi este len par dni a syn ten mi vobec nestvornozkoval, ani nechodil popri nabytku, iba sa posuval posediacky na zadocku a v 14tich mesiacoch sa z nicoho nic zdvihol a zacal behat okolo stola. V ten den som vymenila opatky za botasky, aby som za nim stihala 😀 😀 😀

brady1
11. júl 2014

@brunetkadada nerieš každe dieta je ine, moja začala ked mala 18 mes.

babulka82
11. júl 2014

@henikav jej to musel byt synček smiešny že posuval po zadočku 😀 😀 😀 čo tie deti nevymyslia že? rozumu maju až až .Ale tie komentare od ludi su neprijemne ked maju stale stym starosti viac ako mamička dieta.

sybo5
11. júl 2014

nazdar. Moja zacala chodit, ked mala 18 mes.. Dlho, dlho nič, len sedela, občas sa postavila k nabytku. A zo dna na den prešla celú izbu. Neboj, každé dieťa potrebuje svoj čas. Nechaj ho, nič nesil. Ja viem, že ta to trápi, aj mna to trápilo, ale hlavne mi vadilo, ze ked som nejakú mamičku stretla a jej dieťa už behalo, a moja furt v kočíku a ked som povedala, že koľko už má mesiacov a nebehá, tak na mna kukala, že to jak je možné, ako keby to nebolo normálne. JE TO NORMALNE. Ak mám obavy, rieš to s detskou lek. a nepočúvaj nikoho.

brunetkadada
autor
11. júl 2014

@brady1 ja som to nikdy neriesila .. ale mala by si tieez poznas ze vsetci okolo teba to riesili a ten tlak okolia ze co robim s dietatom doma

katarina_k11
12. júl 2014

@babulka82 Starší synček začal chodiť ako 11,5 mesačný a mladší chodiť ani za svet. Začal v 6,5 mesiaci štvornožkovať a chodiť až ako 15 mesačný. Náš pediater povedal, že do 18 mesiacov je to v poriadku a tak aj bolo.🙂

brady1
12. júl 2014

@brunetkadada mna tlak okolia nikdy netrapil, pre mna je podstatne moje dieta a jeho štastny rast. 🙂

brunetkadada
autor
12. júl 2014

@brady1 jasne .. vsaak kazda matka si pozna svoje dieta ... a ide tempom svojho dietata .. a ked my matky vieme ze nase deti su zdrave .. tak nie je co riesit .. len potrebovali viac casu ako ine deti .. 🙂