19 mesačný syn len vymýšľa

bobana297
28. apr 2018

ahojte. mame 19 mesacneho synatora. moja zufalost je ze zavidim vsetkym maminam, ktorych deti sa vedia hrat ci uz doma s hrackami alebo na piesku. Moj maly len vyyyyyska a to neskutocne vysoky ton uz mam hadam mesiac bolesti hlavy z toho a zvoni mi v usiach. a druha vec uz sa bojim snim chodit na ihrisko a na piesok ked su tam druhe deti. lebo vsetko len hadze vyhadzuje aj piesok ci po sebe ci po detoch. dohovorenie, capnutie po ruke, zvyseny hlad, nic nepomaha. ak vidi kamienky alebo koru dovi. uz som z toho na nervy to naozaj len moje dieta sa nevie hrat ? sa mi smeju ze je neobsedny ze musi vsetko vidiet chytit no ozaj a to hranie. vyhladam uz ihriska kde nikto nie je lebo vzdy to skonci tym ze nahadze piesok do druhych deti alebo kamienky co mam snim urobit?
dakujem

tncka
28. apr 2018

@bobana297 vysvetlit primerane veku a ked nepomoze zbalit a odist. Casom pochopi ze ked bude robit zle,ziadne ihrisko nebude

pininka
28. apr 2018

Ja som mala toto iste, navyse syn uplne bez priciny vsetkych bil. Bola som z neho na prasky, navyse nepomohlo nic, dokonca ani bitka. Proste mal taky vzdor. Prestalo to az ked som cakala druhe babo, cca ked mal 4 roky. Zo dna na den ukazkove dieta, od vtedy ho kazdy iba chvali a aj v skole sa mi triedna povedala ze take dobre decko uz davno nemala. Tak si pomyslim,keby ho videla pred rokmi. Inak on to spravanie mal iba doma ked bol v skolke, tam nic, tam bol ukazkovy.

bibistec
28. apr 2018

Ciastocne to bude o pristupe k nemu, tym nechcem povedať ze nieco robis zle ale nanho plati nieco ine. Vela deti je takych a v skolke sa spravat vedia lebo tam je iny pristup a taketo spravanie sa netoleruje. Ak sa chce hrat na ihrisku tak urcite veci robit nemoze. Ak bude robit zle treba vysvetlit ak nepochopi a stale robi zle zbalit veci a hoci aj s vreskotom razne odist. On pochopi ako sa chovat a ak bude chciet byt na ihrisku ako sa ma.spravat
Ale ty musis byt neustupna nie raz povolit a potom nie z toho by mal.len chaos. V kazdom pripade zelam vela trpezlivosti raz z toho vyrastir

spitmausi
28. apr 2018

je ešte malý na hračky a aby sa hral s inými deťmi je to ok, vonku mu je dobre a ty ak sa nedobre cítiš na ihrisku načo sx stresovať, zober ho do lesa na lúku, vybehať, pozrieť nejaké zvieratka a podobne...doma skús aktivity ako prelievanie vody hranie sa s múkou, hrncami a podobne, u nás to fungovalo, teraz má 2 roky a sám sa zahrá s hračkami možno na 10 minút.

lucka227
28. apr 2018

Treba dookola vysvetlovat ako papagaj.a chodit medzi deti,ukazovat ze aha ten chlapcek sa pekne hra alebo to dievcatko a davat mu stale pozotivne priklady.A ked spravi zle vzdy ho "donutit"ospravedlnit sa-tzn pohladkat alebo povedat prepac.ked nie-domov.Treba byt dosledny a ver mi,tych dovodov na prasky este bude,dakujme Bohu za zdrave a akcne deti

janickacrazy
28. apr 2018

@bobana297 tvoj syn je ešte malý, chcela by si od neho asi príliš veľa, niektoré deti sú pokojnejšie povahy, niektoré sú akčné a nedokážu proste obsedieť na piesku a hrať sa pol hodiny s jednou formičkou, na tvojom mieste by som ihriská na pár mesiacov vynechala, išla by som do parku, do lesa, do ZOO, krmiť kačky alebo len tak sa prechádzať, ked bude vačší, bude ho to viac baviť na ihrisku s deťmi, uvidíš