Toxoplazmóza z pieskoviska v meste

26. mar 2021

Dobry vecer, stalo sa realne vam alebo niekomu koho realne poznate, ze dostal toxoplazmozu z detskeho pieskoviska v meste? Som tehotna a chodime s malym na ihrisko a on ma rad piesok, formicky, ...
Na ihrisku je takmer celodenne niekto a je oplotene. Ale ajtak, v noci sa tam macky dostanu.
Prosim nie spekulacie a "ja si myslim ze", ale realne.
Chodite tehotne na ihrisko kde je piesok? Lebo nielen pri hrani ale aj napr. pri vyklepavani topanociek ste v kontakte s pieskom.

simona92101
26. mar 2021

Ahoj mozne to je,dcerka tam minuly rok chytila campylobaktera,potvrdili to aj testy,silno hnackovala,vysoke teploty...

luccija
26. mar 2021

Áno poznám, ale zase netreba vidieť vo všetkom riziko tak isto Ti mačka môže prísť na dvor, do škôlky...

mondolina
26. mar 2021

pravdaže je to reálne, preto treba dodržiavať hygienu,

heidy222
26. mar 2021

Staci Po Kontakte s pieskom si poriadne umyt roky. Umyvat si alebo supat ovocie, hlavne davat pozor na salat

nela6
26. mar 2021

kamoš dostal z trusu holubov na balkone... proste si treba umyt poriadne ruky

danieladugard
26. mar 2021

chodim. mam dvojrocnu dceru a som tehotna. taktiez aj na dvore mame pieskovisko. poriadne umyvat ruky. nemam v okolo nikoho a nikdy som nemala s toxoplazmozou

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
26. mar 2021

myslím, že o tom kde chytíš toxopl. môžeš len hádať a špekulovať...😉

janinah
26. mar 2021

Na verejné pieskovisko v dnešnej dobe by som nešla.moje deti sa dosť vyhrali aj v kuchyni..lavor.hruba múka.varešky....alebo naše pieskovisko u babkuy na dvore.Ale aj tak syn vprvak chytil Yersiniu.ktora vyvolala zápal slepaku.lebo mu Jedno hlúpe ale silné decko kázalo zem lízať a on poslúchol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre