21 mesačné dieťa odmieta plienky

tanejka
18. feb 2016

Dobry den mamicky. Potrebujem sa s vami potadit. Mam dcerku ktora ma 21 mesiacov a zacala mi odmietat plienku. Ked jej ju idem dat tak place, kope nohami a stale hovori ee bibi ee bibi. No ked je dam nohavivky tak sa pocika a krici bibi bibi. Na nocniku bez problemov vydrzi no nevycika sa. Pytat sa nechce. Co si myslite mam ju uz naplno odplienkovat alebo mate nejake ine typy a rady? Vopred dakujem

tanejka
autor
19. feb 2016

@tina2014konik v podstate rozumie vsetkemu vie co zname cikat aj kakat vie aj co je nocnik a aj ked sa pocura do nohaviciek alebo zbada hovienko pomenije to bibi. Cize chapat by mala a aj nohavice si vie dat sama aj hore aj dole dokonca si sama pyta nohavicky. Uz len doladit aby tam sla ked chce cikat

timea7
19. feb 2016

@marcelatje určite áno, ale dávať dieťaťu násilím plienku sa mu nevidí ako najlepšie riešenie...najmä ak ono samé prejaví vôľu plienok sa zbaviť.

tanejka
autor
19. feb 2016

Tiez si myslim pripada mi to tak isto ako dieta nutit na nocnik

tina2014konik
19. feb 2016

@tanejka jaj tak to naozau uz len doladit... ked si sama pyta nohavicky... skus odpozorovat, kedy to na nu ide ( deti stiskaju nozicky k sebe.. niektore).. alebo jej navrhnut cca po pol hodine, ze idete cikat... nevadi, ze sadne len na 20 se a povie, ze nejde.. ak nejde, tak nejde... treba skusit za chvilu.. len ju nenutte sediet dlho na nocniku, lebo docielis pravy opak

timea7
19. feb 2016

@tanejka je to teraz ťažšie, keď je zima, no tvoje dieťa už veľmi dobre chápe, aj keď nie všetko vie vyjadriť slovne. Ak idete von, alebo sa vyciká, alebo jej dáš plienku. Namotivuj ju, čo pôjdete vonku pozrieť, ale najprv vycikať. Snaž sa u nej vytvoriť návyk na nočník po zobudení, pred odchodom von, pred spaním. Okrem toho ju s nočníkom pričasto nestresuj, aby sa to neotočilo a nezačala ho odmietať.

marcelatje
19. feb 2016

Ja nie som za nutenie v nicom. Ale na von jej tu plienku nanutis? Toto je totiz pre dieta kontraproduktivne ze vonku sa cika do plienky a vnutri do nocnika. Ma v tom chaos. Je na tebe zvolit mensie zlo. Bud budes mat odplienkovane dieta alebo jednoducho len dieta bez plienky 😊

timea7
19. feb 2016

@marcelatje súhlasím, preto som navrhla dať jej vybrať, ak plienku nenávidí, zrejme si ju nevyberie a nakoniec sa predsa len vyciká, ak zistí, že sa von inak nejde.

marcelatje
19. feb 2016

@timea7 som zvedava ako sa k tomu postavi 😊

tanejka
autor
20. feb 2016

Dnes sme zacali odplienkovavat bo opat plienku nechcela a vypytala si nohavicky tak som zvedava ci nam to pojde

tina2014konik
20. feb 2016

@tanejka pojde uvidis...len to chce vela trpezlivosti k nehodam 🙂

tanejka
autor
20. feb 2016

@tina2014konik veru len trpezlivo cakat. Na nocnik ide v pohodke vydrzi na nom aj 15minut. Dnes zatial od 9 dva krat cvrknutie do nohaviciek do nocnika zatial nic uvidime co poobede

marcelatje
20. feb 2016

@tanejka a kolko pije? Lebo za 3 hodiny su dve cvrknutia malo 😲

tanejka
autor
20. feb 2016

Dneska pila malo mozno pol deci....

tanejka
autor
20. feb 2016

@marcelatje ale inak pocas dni vypije zhruba pol az tristvrtre litra plus 400ml mlieka. Ona vzdy ked ma nohavicky bo uz som raz skusala oducat pije menej.... 😒

marcelatje
20. feb 2016

@tanejka to je velmi malo....ked na nohavicky pije menej? To som este nepocula 😌
Moja mala mala problemy s oblickami pretoby som ja viac bazirovala na tom piti

tanejka
autor
20. feb 2016

@marcelatje no vidis a ona to tak robi... Ja viem ze to je malo ale nedonutim ju. Ked je smadna napije sa, ked nie tak nepije. Sama sa rozhoduje. Niekedy vypije cez liter niekedy ledva 200ml.

marcelatje
20. feb 2016

Som za priestor pre deti kde sa mozu rozhodovat. Pitny rezim tam nie je. Tu je to o prioritach. Bud sa zmierim s tym ze bude mat plienky o dva mesiace dlhsie alebo bude nedostatocne pit co prinasa dalsie komplikacie. Teda ak to nepitie ma skutocne prepojene s gatkami.

tanejka
autor
20. feb 2016

No nie som si istaci to uplne suvisi s tym to mozem posudit tak po tyzdni. Stalo sa mi ze sme boli po chorobe -rotavirusy a tiez ked sme prisli z nemocnice tak nepila. A niekedy mava take dni ako hovorim inokedy pije ako keby tyzden vodu nevidela... Urcite ked uvidim ze to trva dlhsie nenecham to len tak, ale urcite to nebudem riesit po troch hodinach kedze mi o 8 rano vypila 180 ml mlieka. Aj v noci uz vobec nepije dokonca sa mi dve noci uz nezobudila ani na mlieko. Mam znamu jej mala vypije denne mozno 200ml maximalne a nic jej neni. A vo veku mojej dcerky nol uspech ked vypila 150ml. Mama jej stale ponukala pit no nema!o to uspech napila sa az vtedy led chcela ona

tina2014konik
20. feb 2016

@tanejka suhasim s tebou, neut ju ani k jednu ani k pistiu, kazse dieta jeine a aj kazdy den je iny.. tak ako u dospechych..jeden den mame chut viac jest, inokedy viac pit a su sni,kedy tolko pite nechceme.... hlavne ju nenut pit.. v miecku ma tekutiny.. a ak ho urobis redise ( viac vody).. tak je to v pohode.. Moja malicka od narodenia odmietala vodu i caj.. davala som redise mliecko na doporucenie pediatra... a uplne to stacilo... pokial nie je malatna a chora... tak je to v pohode .. verim, ze coskoro odplienkujete.. drzim palce 🙂 aj mys sme mali dni, ked cikala malo a dni ,ked cikala strasne vela, je to predsa len dieta, este sa u nej vyvija travenie atd...

tanejka
autor
20. feb 2016

@tina2014konik presne tak plne suhlasim

tanejka
autor
20. feb 2016

@tina2014konik uz sme mali aj prvy uspech juj tesim sa

tina2014konik
20. feb 2016

@tanejka no vidis, to pojde... 🙂 drzim palce 🙂 a tesim sa s vami 🙂

tanejka
autor
20. feb 2016

Dakujeme.... 😉