21 mesačné dieťa odmieta plienky

tanejka
18. feb 2016

Dobry den mamicky. Potrebujem sa s vami potadit. Mam dcerku ktora ma 21 mesiacov a zacala mi odmietat plienku. Ked jej ju idem dat tak place, kope nohami a stale hovori ee bibi ee bibi. No ked je dam nohavivky tak sa pocika a krici bibi bibi. Na nocniku bez problemov vydrzi no nevycika sa. Pytat sa nechce. Co si myslite mam ju uz naplno odplienkovat alebo mate nejake ine typy a rady? Vopred dakujem

marcelatje
18. feb 2016

Je to normalne. Iste odobie aj mne dalo zabrat nalepit herecke plenku na rit 😃

dekoracnemydielka
18. feb 2016

@tanejka ako dlho to trvá? Nemôže mať nejaký zápal? Prípadne malú/tesnú plienku?

tanejka
autor
18. feb 2016

A nerozmyslala si vtedy o odplienkovani. U nas to uz trva zhruba tyzden. Nechce sa ani prezliect len aby nahodou nedostala novu plienku

zuska2001
18. feb 2016

kup jej plienky pants - gaťkové, lahšie sa obliekaju, ale budú asi drahšie. osobne tiež s malým zápasím, do plienky ho zásadne dávame dvaja aj s mužom.

tanejka
autor
18. feb 2016

@dekoracnemydielka zhruba tyzden. Zapal nema. A plienky su jej dobre. Skor robi to ze ide na nocnik da dole plienku zahodi do kosa a povie bibi pua.

tanejka
autor
18. feb 2016

@zuska2001 tie mam tiez. Tie si celkom necha ale tiez to nie je slava a ked jej dam vybrat medzi plienkou, plienkovymi nohavickami a normalnymi nohavickami tak si vyberie vzdy len nohavicky

marcelatje
18. feb 2016

@tanejka ja som sa pokusala odplienkovat viac krat. Bezuspesne. Odplienkovala sa sama ked mala 2 roky a 2 mesiace. Bez nehod.
V case bojkotu plienky si myslim ze by to odplienkovanie nedala. Ja neuznavam "odplienkovane" deti co maju xy nehod denne 😃 to uz radsej bkm

natalym
18. feb 2016

Však jej ju nedaj. Možno sa pociká, no a čo. Zachvíľu ju budeš nútiť bez plienky, potom čo.
Keď nechce tak nechce, dať nohavičky a učiť na záchod na nočník, vysvetľovať a zatiaľ prezliekať.

tanejka
autor
18. feb 2016

@natalym tak to teda asi skusim. Vraj je dobre ked ju nechce, len teda asi budem musiet trpezlivo cakat kym sa nauci ze to patri do nocnika

tanejka
autor
18. feb 2016

@marcelatje tak lenze zase ona ide skor na nocnik aby sa zbavila plienky len este doladit aby tam sla aj ked ma nohavicky. Beriem tvoj nazor aj ked moj sa trosku lisi. Suhlasim skor s natalym ked nechce plienku naco jej ju nasilu davat to je presne ako ked nutime deti na novnik

marcelatje
18. feb 2016

@tanejka vyskusaj uvidis.
Ja som nenutila do nicoho. Nechcela nocnik tak nan nesla. Pytala sa rovno na wc.

tanejka
autor
18. feb 2016

No len nasa nocnik akceptuje

marcelatje
18. feb 2016

@tanejka vyskusaj. K plienke sa vzdy mozes vratit ak by bolo treba.

katrinka8
18. feb 2016

Náš synček takto tiež začal odmietať plienku, a tak sme ho odplienkovali 🙂 Po dome mal slipky, a bolo. Asi týždeň trvalo, kým pochopil, o čo ide. Prezliekali sme ho, prali. Po týždni sa sám začal pýtať na nočník, odvtedy sa pekne pýta, je takmer bez nehody 🙂 Za tie cca 4 týždne, čo takto funguje, mal asi 2x nehodu. Akurát s kakaním ešte problém, to nechce vôbec - na to jediné si pýta plienku.
Byť Tebou skúsim dcérku nechať bez plienky, budeš prezliekať, prať, ale tak vyskúšaj aspoň týždeň - dva a uvidíš, či nastane nejaký pokrok. Využi, že sama nechce tú plienku 😉

katrin21
18. feb 2016

skus ju davat na velky zachod, ze je uz velka slecna jej povedz...

tanejka
autor
18. feb 2016

@katrinka8 dakujem vyskusam bo aj ked jej chcem vymenit plienku tak len kruti hlavou ee... na zachode sa dost boji nwm cim to moze byt no na nocnik ide pekne aj si sama da gate dole aj hore. Tak vyskusam a uvidim

katrinka8
18. feb 2016

@tanejka - ani náš na záchod nechce sadnúť. Len nočník. Posledné dni má dokonca level, že ohlási, že ide cikať, a ide si sám 🙂 Akurát napraviť ho, keď sa sám oblieka "po" - inak je vcelku sebestačný 🙂 vyskúšaj, keď je práve v štádiu, že chce - máš veľký predpoklad úspechu, si myslím 🙂 Treba jej dať pár dní, a pochopí, ako to funguje... 😉

tanejka
autor
18. feb 2016

@katrinka8 dakujem za podpotu to pri tomto potrebuje asi kazda. Od zajtra zaciname naplno a uvidim za tyzden ako jej to pojde

tina2014konik
18. feb 2016

ak nechce plienky, tak skus treningove nohavicky. Udrzia viac, lebo su 3-vrstve (na povrchu bavlna, uprostred PULL, vo vnutri jemne frote). Nepretecu az na nohavice, teda ak to nie je velka davka. Nam to velmi pomohlo, lebo tiez odmietala plienky a za necele tri tyzdne sme bez plienok. Vyzeraju takto....https://www.modrykonik.sk/market/detska-spodna-... Dieta rychlo citi, ze je mokre a zacne si uvedomovat, ze ma ist na nocnik.

tanejka
autor
19. feb 2016

@tina2014konik dakujem za radu. Mozno vyskusame uvidime ako to pojde.

ivetka_kamo
19. feb 2016

Môj syn je úplne bez plienok od 18. mesiaca, aj na noc. Trikrát sa pocikal cez prvý deň, v noci sa dva krát vypýtal cikat, od dvoch rokov sa nepýta vôbec, prespime celú noc.

tanejka
autor
19. feb 2016

Komunikovala som aj s doktorkou a ta odporucila zacat v aprili ked bude teplejsie a uplne zobrat plienku a nechat ju len na spanok. A vsade brat zo sebou nocnik. Robili ste to niektora takto? Dakujem za odpovede a rady ako to tymto sposobom islo vam.

marcelatje
19. feb 2016

@tanejka ja som raz skusala lebo bolo leto. Neuspesne. Odplienkovala sa sama v novembri 😊 trosku tym detom doverujme 😊
Vyskzsaj ak to nepojde netlac na pilu. 😊

tanejka
autor
19. feb 2016

Skusim, nutit urcite nebudem mozno za mesiac povie aj sama bo pred mesiacom nechcela nocnik ani vidiet a dnes sa uz niekedy aj donho vycika a nema ziadny problem si tam sadnut hola

timea7
19. feb 2016

@tanejka využi to! Ved ti jasne dáva najavo, že plienky nechce. Jasné, budeš zo začiatku prať a prezliekať do nemoty, ale o pár mesiacov bude pokoj.

tanejka
autor
19. feb 2016

@timea7 problem je aj v tom ze je teraz zima a co vonku? A chodila uz pravidelne pred spanim a po spani na nocnik no teraz nechce. Myslis ze ked jej odoberem plienku tak to pochopi

tina2014konik
19. feb 2016

@tanejka tak, ked idete von, takjej vysvetli, ze vonku moze do plienky, lebo je zima a nez by si ju vyzliekla... a ze by jej bola zima na zadok... , ale vo vnuti , az pridetetak jej znovu pripomen, ze teraz opat dostane nohavicky a do nich sa necika ani nekaka, ze musi ist na nocnicek.. skus ju motivovat niecim, co ma rada.. u nas pomohla ja motivacia, zepojde do skolky k detom, leo strasne lubi hrat sa s inymi detmi... drzim palce

tanejka
autor
19. feb 2016

@tina2014konik dakujem vyskusam snad to pojde

tina2014konik
19. feb 2016

@tanejka pokial malicka rozumie vsetkemu co jejvravis, tak pohopi aj toto, aj ked mozno zo zaciatku tych nehod bude dost... hlavne nekric na nu.. ked nestihne na nocnik..prave naopak vyjadrit sucit, ze nestihla a nebuduce to stihne a dat suche.... a ked sa jej podari, tak pochvalit 🙂

marcelatje
19. feb 2016

@timea7 o par mesiacov by sa asi odplienkovala aj bez toho vecneho pocikavania nie?