23 mesačné dieťa ma stále bije

borisvolcko
18. dec 2012

Má prosím niekto skúsenosť, čo robiť, ked ma môj 23 mesačný syn stále cápe. Keď sa mu niečo nepáči tak ma capne po tvári alebo keď stojí tak po nohe....ešte aj povie že mamu biť... , stále mu vysvetľujem , že sa to nesmie, vraveli mi že odísť a nechať ho ale keď niekam ideme a on nechce sa obliekať tak to sú také scény, alebo mu poviem , že už ideme búvať a on nechce, nechce ísť z vonku dnu , z vnútra von...prosím o nejaké názory ako ste postupovali vy , lebo niekedy by som mu už celkom naložila na zadok. Už som mu aj vrátila po ručičke, že ho teda budem aj ja biť a keď sa ho opýtam , že či mám aj ja jeho biť , tak povie že áno... Už ma to trápi, že je taký, ale neviem ako si s tým poradiť.

monciatko87
27. sep 2019

@borisvolcko aj my to poznáme, u nás je to zapríčinené tvrdohlavosťou, ktorú dieťa získalo po manželovi, keď sa niečo znepáči tak ide cápať a tiež keď som odpovedala, že mám ťa aj ja byť, stále odpovedá áno, lebo ešte nevie čo odpovedá, nakoľko sa pýtam pozitívne odpovie áno, pýtam sa negatívne odpovie nie... Ale začala som tak robiť, že ak viem že ma bude chcieť capnúť odstúpim predtým keď idem povedať, že nie to nemôžeš a ide capnúť ale na mňa nedočiahne a začnem vysvetľovať, mama sa nebije, mňa to boli atď. stalo sa to asi 4 krát a 5 krát už capnutie nebolo... takže možno Vám to pomôže.

tinkatinus
27. sep 2019

@giowana17 neboj sa, to by bolo potom každé druhe dieťa 😉

beatrix85
27. sep 2019

@borisvolcko Vrátiť mu takú istú a po tom istom mieste, chytiť za ruku pevne a povedať mu že toto si dovoľovať nebudeš. Ja mám dva a pol ročného syna a tiež má skúsil párkrát capnut vrátila som mu, nakricala že to si dovoľovať do mamy nebude a už si to viac nedovolil. Vybavená vec😀 Viac ako pol roka od vtedy ubehlo a je dobrý a žiadne scény nerobí pri obliekaní ani ničom inom. Dnešne matky si nevedia s deťmi poradiť a tie im skáču po hlave.