26 mesačný syn má stále plienky

bielamacka3
30. dec 2017

Chcem sa opýtať, ako ste vaše deti odúčali od plienok. Čítala som nejaké texty, pozerala aj nejaké videá a nič. Syn vydrží na šerblíku iba keď tam má nejaké hračky. Ak mu ich k šerblíku nedám, odmieta tam sedoeť. A podľa odborných rád dieťa je na šerblík zrelé vtedy, keď tam niekoľko minút obsedí. Dali sme ho aj na dospelácke WC na špeciálne sedátko, zase nič. Keď náhodou sedí na šerblíku, skúšame byť pri ňom, ale aj ho nechávame samého, neviem, čo mu viac vyhovuje. Doteraz sa vycikal dva razy a raz vykakal, vtedy sme mu tlieskali, skandovali ako keď Sloven v KHL dá gól a nič. Dokonca niekody vyslovene plače, že nechce sedieť na šerbli ani na WC. Pozerala som ceny - našla som na heureka.sk šerbel s volantom a klaksónom do 17 euro a hrajúci za 50 euro!!!! len neviem, či by to neboli vyhodené peniaze. Dokedy chce mať plienky cez deň? Aj som rozmyšlala, že dať mu spodky a nohavice bez plienky a nechať ho chvíľu v tom, ale neviem, či to nie je drsné. Keď mu dám slipy a pýtam sa ho stále, či chce cikať, hovorí, že nie a potom aj tak ciká do gatí. Alebo ísť s ním osobne, nech si nočník vyberie? Len neviem, kde v BA nočníky predávajú, lebo má dva, ale tie sú darované.

andrea_y
11. jan 2018

Kazde dieta ma svoj cas a treba si nan pockat. Musi dozriet a potom pojde vsetko samo. Neporovnavajte sa so ziadnymi "pretekarskymi" mamickami. Moj syn mal asi 27-28 mes a rozhodol sa sam zo dna na den, sadol, vycikal, obliekol aj upratal. Ziadne nutenie nepomohlo, spatne mam pocit, ze skor brzdilo. 26 mes je uplne v norme, ziadna hanba.

maminecka2
11. jan 2018

@lucka227
@mell_k Pri rozhovore s matkami ktore vedia o com je rec pouzijem radsej 21 mesiacov ako rok a 9 mesiacov, je to proste kratsie. Ked sa bavim so starsou generaciou pouzivam to druhe, nech su v obraze. Ale mne nestaci povedat rok, dva, tri- je rozdiel 2 roky a 2 mesiace ako 2 roky a 10 mesiacov. Samozrejme pri 6 rocnom uz neriesim. Ved ako komu vyhovuje, nie?
A prave pri tejto konkretnej teme je kazdy mesiac dolezity...

katrin21
11. jan 2018

Gizka minule v svokre dvojrocneho behom 3 dni naucila chodit na nocnik. vraj overeny recept.
davala mu aj hracky, ale hlavne slubila odmenu, vedel aku... ked sa vycika... prve dni takto a potom uz aj bez odmeny a maly sa fakt odplienkovala to mamicka predtym skusala vsetko mozne a marne....

katrin21
11. jan 2018

@lucka227 uplne a do bodky s tebou suhlasim ! presne tak to je...

maminecka2
11. jan 2018

@daja07 Presne, moja mama furt ze my sme chodili na serbel od pol roka. Moj svagor (programator 😂) to stale nemohol pochopit a vysetroval ju, a ze nooo, posadili nas, pridrziavali nech sa nezdr.eme, dali kopec hraciek, pripadne este naplnili vodou nech nas stimuluje- a vidis, "chodenie" na nocnik...
Spomienkovy optimizmus je smrrrrt.
Mne nechcelo ani jedno decko ani len sadnut na nocnik, veeelmi dlho, a myslim ze sme to vsetci prezili. 😉 (Svokrine bezsenne noci nepocitam 😋)

lucka227
12. jan 2018

@maminecka2 podla mna je prehladnejsie skor ze napr.vo februari bude mat 2 roky.A je to zrozumitelne pre kazdu generaciu.Ale ja sa smejem lebo da sa to naformulovat podla potreby.Napr.a to ti este nespi?Coo ved bude mat tri roky uz je velka.Alebo ona ma este plienku? No a co ved ma "len" 33 mesiacov ma caaaas 😂😂😂😂

filipenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mija80
12. jan 2018

Moj ma 3 roky aj mesiac. Doteraz nechcel o nocniku ani pocut. Tento tyzden sme ho zacali davat na nocnik. Boli aj uspechy aj neuspechy. Je to boj na dlhe trate. No uvidime kedy to pochopi a bude sa pytat sam. Skusali sme to aj v lete no bez uspechu. No uz sme museli pritvrdit, lebo na nas tlacia lekari.

veronikaniak
12. jan 2018

Moja ties nechcela učila som ju od 1,5 r a plienku som nedala až do 2 r kým nepochopila ale nechce nočník ani podsedak na wc ida držať nad wc to som ju dávala zadať iba tak a robilo to clup clup to sa jej páčilo a splachuje terás za 2,2 r a stále ešte si vie cvrkut ale popísať úplne nie a kaká vždy povie

guiseppinka
12. jan 2018

A co ze ma 26 a plienky? Ved to nie je ziadna tragedia... mozes sa postavit aj na hlavu, ked to decko nechape, tak nespravis nic... u nasej sme skusali v zime, zobrala som jej plienku poobede, dala na zachod, nevycikala sa, kym sme zisli dole po schodich zacala cikat a nic... ani nepohlo. V maji mala 2 roky, pomaly zacali na mna tlacit z rodiny, ale povedala som, ze kaslem na to, je mi dost zle na to, aby som utierala mlaky... na prelome jula augusta som rodila, bola u nas mama, zobrala jej plienku, ze sak je velka a po 1 poobedi prisla na to, ze jej je uplne jedno, ze je pocikana... neskor bola u nas mm mama a zacala do malej, ze je uz velka a zeked sa nebude pytat, tak dostane. Tak som jej povedala svoje, nech si strasi hocikoho ineho, ale mojej to hovorit nebude. Na koncin septembra som to skusila zase a ostala prekvapena, ked z nej vyslo hovienko. To bol piatok, cez vikend nehody, v pondelok jasle, doniesla som tam pants plienky, jej som povedala, ze to subtake gatky do skolky a potom mi ucitelka hovori, ze nic... nepytala sa, rovno dala do plienky... potom som povedala, ze kaslem na to a skusime, ked budeme doma cez vianoce, lebo je to o nicom, ked pol dna ma a pol nie. V decembri sme boli chori s mm, na mikulasa sa rozhodol, ze jej plienku neda, ze sme obaja doma a skusme. A to uz pred kupanim chodila na zachod a vysedela tam aj 20 min, dovtedy nocnik a zachod sposobovali revy sialene... poobede sa pocikala prvykrat a zacalo jej to vadit. Do vecera zacala oznamovat, ale cikala zaroven. Dalsi den mala plienku v jasliach, poobede bez a uz sme aj stihli na zachod, ale kakala do gatiek. 8.12. Sa pokakala rano do gatiek, ale uz bez nehody cikania a odvtedy nema plienky. Dokonca aj na spanok mava suche, parkrat sa stalo, ze bola plna, ale teraz sa zobudi a chce ist na zachod. Na vonku jej uz pomaly prestavam davat, ale do auta jej davam, ale pyta sa. Ked sa da, tak ide cikat. Na noc jej ju ale este davam, aj ked je sucha.. ale som leniva a nechce sa mi prat postielku... ale mozem povedat, ze je odplienkovana a pyta sa.

A ked pocujem vetu kedy sa to a to, tak ma az dviha...

elena_c
12. jan 2018

@daja07 toto si vystihla. Presne ako moja svokra...vraj ona mala už ročné deti odplienkované...tak sa jej pýtam, ako je to možné, keď vraj môj manžel do 2,5 roka nerozprával...tak najprv len pokročila plecami a potom povedala, že nehovoril, ale "ee" vedel povedať....tak som sa smiala, že isto, jeho prvé slovo nebolo mama ale "ee" 😁 😂
Tiež mi furt vyhradzuje na oči, že som lenivá, že sa mi nechce sa s tým odplienkovaním babrať a bla bla... Tak som ho raz doma nechala bez plienky, že skúsime....cikal hocikde a aj keď som to hneď vytierala aj savom aj som vetrala, aj tak bol večer v dome smrad...no tak som si povedala že to nestojí zato zničiť si nový dom.

maminecka2
12. jan 2018

@lucka227 Jasne, vsak ako komu vyhovuje 😀 Niekedy sa to da pouzit ako pises- jedneho mam februaroveho, tam teraz v pohode, ale ked v januari poviem ze v septembri bude mat ..., tak na mna zas budu kukat. Vies, niekomu sa nezavdacis nicim (zdravim vsetky svokry 😜- aj ked ja mam v pohode, aj svokrov- aj ti vedia byt ochotni dat mudru radu)

bielamacka3
autor
13. jan 2018

Jedna z vás tu písala, že jej dieťa má stále plienky a pritom vo veku a pol pozanalo celú abecedu....moj je trochu menej múdry, on ako dvojročný poznal asi 20 písmen a nejaké číslice...skončia tak, že v 15tich dokončia právnicke fakulty, ale budú v plienkach 😀

bielamacka3
autor
13. jan 2018

A inak ked dieťa pred nočníkom s plačom uteká, tak ako ho mám presvedčiť? jedine ak mu to cchem znechutiť tak, ťe bude plienkovať to 6tych narodením. Proste, ja mu ten nočním ponúknem a ked začne vyvádzať, opýtam sa na druhý den.

moniikka
13. jan 2018

Maminky,každé dieťatko ma čas.Všetky su iné,jedno skôr chodí,iné rozpráva,ďalšie je šikovnejšie za v niečom inom.Všetky sa naučia chodiť na WC či nočnik.Ja som 1.dcérku začala oducat keď mala skoro 2,5roka,ale bolo leto.Nedala som jej proste plienku a hotovo.Nehôd bolo viac než dosť,ale do týždňa sme boli bez nehody a plienky aj cez noc.Zato 2.dcérka a 3.synček boli šikovnejší a sami od seba skoro v rovnakom veku (dcérka 18,synček 19mesiacov) stiahli dole plienku a viac ju nechceli a to ani na noc.Takže nesurte to len preto,že už ma viac ako 2 roky.Poznám detičky co mali plienky aj 3,5roka a sú tu a naučili sa aj keď neskôr 😊

zuzuliennka1
3. jún 2020

@charlie1980 ahoj a kedy syn zacal rozpravat? ako si to napisala - syn v auti spektre, nerozpraval... akoby si opisovala nasho.. ma 2,5r, tiez sa podla lekarov nachadza niekde v tom spektre, ale nic konretne, porozumenie ma vyborne, rozumie povelom, reaguje na meno, ale je hrozne lenivy... semtam sa vycika aj do nocnika ale vacsinou to pusti na zem, a stoji 10cm od nocnika... ze nerozprava - na to mam uz od dvoch logopediciek iks navodov ako motivovat, ale na nasho akoby nefungovalo nic... tak to asi tiez pride zo dna na den u neho, hovorenie aj nocnik/rovno wc?