30 mesačná dcérka si pletie farby

hu3hu3
4. feb 2016

Ahojte maminky, mam 30 mesacnu dcerku a pletie si farby. Priradit ich k sebe vie ale ked sa opytam ktora je modra ci mi dones modru kocku tak niekedy je to spravne a niekedy vobec. Poradte akonjubto mam naucit a dokedy majubdeti ovladat farby. Ked sme vonku ci doma neco robime tak jej pri tom hovorim akej je to farby. Dakujem

moni244
4. feb 2016

30 mesacne? To je kolko, 2,5 roka? Moja v takom veku na vsetko hovorila modra, az v skolke zacala rozoznavat, cize ja opakuje, opakujem,opakujem, ono sa to na nu nalepi

jana_eyre
4. feb 2016

Deti maju ovladat farby okolo troch rokov.. Niektore vedia skor, niektore neskor, takze to ze to este nevie je uplne normalne..

Moj syn vedel farby velmi skoro, dcere to zas dlhsie trvalo a este stale si niektore myli.. Kazde je nadane na nieco ine..
Ucis ju to spravne, chce to len trpezlivost.

lubina
4. feb 2016

@hu3hu3 na poradni u pediatricky sa farby skusaju, ked ides na 5-rocnu prehliadku. V 30 mesiacoch si tie farby moze pliest uplne v pohode, nie je to nic nenormalne 🙂

cicimotinka
4. feb 2016

starší mal cca rok a trištvrte a rozoznával farby že brutál do odtieňov... ružovkastá , červenkastá atď... mladší 35 mesiacov a nevie žiadnu... všetko je zelené alebo modré... a to sa im venujem rovnako, rovnakým štýlom... všetko má svoj čas

sardinka335
4. feb 2016

@hu3hu3 a násobilku si náhodou nepletie? Neviem ake zazraky chceš od ,,30 mesačnej,, - tiež toto udavanie veku,ale budiš...
2 a pol ročne dieťa si kludne moze myliť farby a mať problém s ich priradovaním...robíš to dobre - nenutene hovoriť ,,zlte slniečko, pupava,,banan...a tak dokola..raz sa to naučí, ešte v MŠ to budu 867x opakovať a tak dokola.

nyusika
4. feb 2016

do akeho veku dietata je normalne pouzivat na urcenie veku mesiace ???
a preco si myslite, ze dva a pol rocne dieta by uz malo doknale poznat farby ?

nyusika
4. feb 2016

@cicimotinka ruzovkasta nie je brutal odtien...kebyze povie cyklamenova, staroruzova, cukrikova ruzova a podobne...OK...ale ruzovkasta je len zdrobnenina ruzovej.

cicimotinka
4. feb 2016

@nyusika to bol príklad... on menoval všetko, čo si napísala a mnohé ďalšie... 😀 si prišla rypkať?

nyusika
4. feb 2016

@cicimotinka rypat...nie rypkat 😀 😀

cicimotinka
4. feb 2016

@nyusika to vidno... lebo pisateľka témy sa od Teba napriek Tvojmu príspevku nič nedozvedela... a ja som imúnna... som očkovaná proti rýpalom, rýpačom, rypúňom a podobným zvieratkám... 😀 😀 😀

nela6
4. feb 2016

@hu3hu3 uvidíš časom, ako píšu žienky...potom ma napadá ešte jedna vec, akurát včera na obede mi kolega rozprával príbeh ako je farboslepý, a v detstve mal nechápal prečo na neho každý kričí za to, ako maluje obrázky...raz sa trafil s realnou farbou raz nie 🙂

moni244
4. feb 2016

@cicimotinka ze rypkat 😀 uz chapem, preco ti dieta pomenovata farby tak zdrobnene

andulka246
10. feb 2016

@moni244 To presne ako náš malý ide mať 2,50 roka a na všetko modrá vraví..ja viem že niektoré deti vedia farby, ale naozaj nevadí ked v tomto veku ešte nevedie.. 🙂