4,5 mesačný syn sa nechce prevaliť na bruško

1234lubka
19. jún 2012

Je v pohode ked sa moj 4 a pol mesacny syn nechce prevalit na brusko? sem tam taky naznak urobi ze sa ide zvalit na bok ale to je vsetko...su nejake cviky na motoriku aby som ho podporila?

6mia6
19. jún 2012

môj má 4 mesiace a tiež sa mu veľmi nechce 😀

tinki
19. jún 2012

@1234lubka a z bruška na chrbátik sa prevalí? To robia detičky skôr..

tereza123123
19. jún 2012

nas mal 5,5 ked sa zacal prevalovat.neurolog povedal ze je to v norme a kazde babo je ine.Tiez som stresovala aj so sedenim a lozenim.Vsetko vie.No kazdy nemoze mat maratonca v lamani rekordnych vykonov :M

abbie
19. jún 2012

je to este v norme, keby nebolo, tak to pediatricka urcite povie ...

1234lubka
autor
19. jún 2012

@tinki on vobec sa nijak neprevali maximalne ked ho dam spinkat na bok tak sa zvali naspet na chrbatik:D

tibiana
19. jún 2012

@1234lubka
@6mia6
@tinki nasa nevydrzala na brusku absolutne, mala necele tri mesiace a zrazu sa prevalila ale z chrbatika na brusko, z bruska to neslo, teraz ama presne tri a uz sa vala aj naopak z bruska na chrbat ale tazsie 🙂. Zacalo to tym, ze som ju davala na zem na deku aby mala velke pole posobnosti ... potom som si k nej lahla na bok, chytila jej rucicky a pomaly ju preetacala k sebe na bok, po dvoch dnoch som nechapala a otacala sa sama 🙂, vyskusaj. Ale myslim si, ze nie je nic zle na tom, pretoze citala som knihu, v ktorej sa uvadza ze medzi 4-5 sa pretacaju babatka. Ak tonepojde, este sme cvicili obcas za rucicky tahat do sedu ale to len 1x za den, aby sa spevnila chrbtica a tiez ked bola babika na brusku tak talcit jednu dlan na zadocek a druhou prechadzat od hora smerom nadol po chrbtici

1234lubka
autor
19. jún 2012

no ja len hlavne chcem vediet jak su na tom ine deti bo uz ma nebavi pocuvat ze jak to a preco to moj mal 3 mesiace ekd sa prevalil...atd atd...joj najradsej by som bola snim doma sama a nie s vseliakymi musrimi radcami...koli tym mudrym radam som uz tolko pokaslala...kamoskina uz vraj "lozi" a to sa narodila o tri dni neskor ako moj matko ale tomu neverim......

1234lubka
autor
19. jún 2012

@tibiana no ta moj na brusku vydrzi tak 4-5 minut....pozera pozera chyti hracku a potom uz hlava ponorena v madraci:DD ako no aby som neklamala zvalil sa z bruska na chrbat ale to som si ku nemu sadla na postel a ako sa prehol madrac dosikma tak sa zvalil no...:P ale sam nie

1234lubka
autor
19. jún 2012

Ale dakujem dakujem maminy som sa chcela trosku ukludnit🙂)))) viete jak to prve babo tak stresy...zbytocne 🙂

andelok
19. jún 2012

@1234lubka Ja som pretacanie na brusko zacala s malou cvicit len tak zo srandy a po dvoch dnoch cvicenia to urobila sama. Spravila som to tak, ze som jej pravou rukou chytila lavu nozicku, lavou rukou pravu (takze som mala ruky vlastne prekrizene) a jednu nozicku som jej potiahla cez druhu, aby isla na brusko. Potom som jej pritlacila ritku a vytiahla rucicku ak jej zostala pod bruskom pricviknuta - neviem, ci si to vies predstavit 🙂 No a ako hovorim, dva dni nato lezala na posteli, nacahovala sa a niecim a zrazu bola na brusku. Z bruska na chrbatik sa prevalit nevie. Inak moc by som sa s tym netrapila, ja ked som bola mala som sa nevedela pretacat na brusko dlho, zato som chodila skor nez ine deti 🙂

1234lubka
autor
19. jún 2012

noooo trosicku si to viem predstavit :D ked sa maly zobudi a budem to chcet spraktizovat tak uvidim :D noo viem co ked tak premyslam moj manzel zacal chodit az ked mal 1,5roka takze asi mu islo aj prevalovanie pomalsie...ale zase na druhej strane ma to aj svoje vyhody 🙂 kde ho polozim tam lezi :P ale zase prav tak sa stavaju nehodicky...dvom kamoskam sa tak deti necakane prevalili a bum uz boli na zemi....ale nic sa nestalo vsetko je ok 🙂

mimikas
19. jún 2012

@1234lubka podla mna uplne zbytocne stresujes, niektore deti sa zacinaju pretacat len v siestich mesiacoch, zalezi aj od toho aky su baculaty, ak sa normalne hybe udrzi si hlavicku a vie si pritiahnut nozicky k brusku tak je to ok a netreba sa bat. Ale ak ho chces podporit tak mu drzj hracku nad nim tak aby na nu dociahol a potom ju pomaly davaj na bok jeho hlavy a ked sa zacne za nou obzerat tak mu zohni nozicku v kolienku a zdvihni k brusku tak aby mal pravy uhol aj od bruska aj v kolene a pretoc mu ju tak aby ju mal na zemi a on sa sam zacne tahat za hrackou. Daj ale pozor hracka nemoze byt priamo pred nim ale trosku nad vyskou oci aby mal motivaciu sa za nou otocit. Takto to mas ucili v jednom cente. dufam ze som to napisala zrozumytelne.

1234lubka
autor
19. jún 2012

@mimikas ano ano rozumiem no ked vstane tak nieco poskusame..nozicky zviha pritahuje si ich...strasne zlaty je ked to robi 🙂))...teraz kustik od temy...to teraz mi stale donekonecna budu chodit upozornenia ked mi dakto nepise do fora?

tibiana
19. jún 2012

@1234lubka to je chyba, nesmies ho mat na makkommadraci, supni ho na koberec, hod deku a este nieco na to, nech ma tvrdy povrch aby sa vedel nozickami zapriet .. tiez som ju mavala na posteli kedysi. No a s tym bruskom, presne ko hovoris, chvilka a uz nufak v zemi zaryty :D

mabika
19. jún 2012

@1234lubka ako hovori @mimikas, najlepsie ho nechat co najviac na tvrdsej rovnej podlozke, rozlozit veci, ktore ho zaujimaju a skusat. Ked lezi na chrbte tak ohnut napr. jeho lavu nohu v kolene do praveho uhla a kolienko posuvat ponad jeho pravu nohu, az sa moze dotknut zeme (akoby mal tu zohnutu nohu prekrizenu ponad tu vystretu) a pritom mu na zem nad hlavu daj nieco zaujimave (viac na tu stranu, kam ho chces otocit). Fuuu, to bol navod 😀

a prevalenie na brusko ide lahsie, ako z brucha na chrbat, cize vacsinou vedia najprv. na brucho a az potom na chrbat a casto je medzitym fakt velky casovy odstup

1234lubka
autor
19. jún 2012

@tibiana hej zaryje nufak a kope z nohami :D ale to ho rychlo vyberam aby sa nepridusil.. 😉 .no mavam ho na posteli lebo on tak kope s tymi nozckami a dvihne ich dohora a pusti dolu a to ked ho mam na zemi tak tak s nimi trepne o zem ze az sa zlaknem...ale zase mozno to robi preto lebo je navyknuty ze lezi na makkom...

mabika
19. jún 2012

@1234lubka lepsi je tvrdsi podklad, stacia napr. tie penove podlozky na zem, alebo deka, alebo hracia deka a ked ma pod sebou tvrdsie, vie sa lepsie zapriet a tym padom vyuzit svoju silu na cvicenie. Ak ma makke, tak ho to odpruzi a nemotivuje az tak. Neboj, neublizi si a ked aj silnejsie buchne nohami, nabuduce uz bude vediet, co ho caka a bude opatrnejsi. Nas bol takmer vyhradne na zemi od 3 mesiacov 🙂 Fakt je to lepsie na vyvoj. A tam aj ked zaryje nufak, urcite sa neudusi, lebo sa mu nema kam nufak ponorit 😀

A ked bude na zemi, tak nie je riziko, ze sa zrazu vysvihne a tresne na zem ako z postele

este mi napadlo, ked je takto pekne, chodte von na deku do parku alebo tak, kde sa deju veci, tam mu to neda a bude makat 🙂

anjelicek26
19. jún 2012

@1234lubka - Max sa prevalil prvy raz az 6,5 mesacny a nejako ma to nestvalo xixi.... vsetko dohnal, ako 8 mesacny sa plazil, 8,5 mesacny stvornozkoval, stal, sedel a uz pred prvymi narodkami chodil... kazde dieta ma svoje tempo...

1234lubka
autor
19. jún 2012

maminky dakujem dakujem...🙂 no ta ja tu stresujem jak....:P to mi budu teraz stale chodit upozornenia?? donekonecna??

tasiko
19. jún 2012

@1234lubka naša sa pretočila pred pár dňami.Za týždeň má 8 m. 😉

ibajeho
19. jún 2012

@1234lubka kedze si zalozila temu, tak ano budu ti chodit vzdy ked niekto prispeje komentom alebo lajkom 😉

mimikas
19. jún 2012

@1234lubka no ak ryje tvarou do zeme a dviha ritku tak mu tu ritku pritlac k zemi a rukou mierne nadvihnu hrudnicek pridrz niekolko sekund a on si najde to tazisko a zase sa bude chvilu drzat na rukach, to ze ryje hlavou je skor o tom ze chce lozit a nevladze sa zdvihnut aj na ruky a aj na nohy. Moj maly to tiez roby 😀

solinkarka
19. jún 2012

my mame 5m aj 2t a este sme sa vobec neprevratili z bruska na chrbatik a ani naopak 😅 vsak raz to pride 😉

1234lubka
autor
19. jún 2012

@ibajeho super tesim sa :DDD

danu
19. júl 2012

diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky