5 týždňová dcérka priberá, ale je nespokojná

eveenka
1. jún 2012

Mám 5 týždňovú dcérku, minulý piatok sme boli na poradni, za 24 dní od prepustenia z nemocnice mi malá pribrala 1.040gramov, ale stále je taká nekľudná, niekedy po dojčení zaspinká, ale skoro nikdy sa sama neodpojí z prsníka, vacsinou zaspinká na prsniku. Kaka pekne aj ma pocikane plienky. Moze byt aj napriek takemuto peknemu priberaniu stale hladna? doktorka nam povedala ze minimalna hranica pribratia za tych 24 dni by mala byt 370gramov ale my sme to prekrocili trojnasobne, som z toho taka nesvoja preco je stale taka mrzuta a neposkojna...

katrin20
1. jún 2012

@eveenka Ahoj, nasa mala je nespokojna stale a to mame uz 10 tyzdnov. Deti su asi take, jedno len spinka a papa a ine su nepokojne... Tiez sme prvy mesiac pribrali cez 1kg a tendruhy uz len 0,5kg. Mam pocit ze je stale hladna.

katrin20
1. jún 2012

Najhorsie je ze sa pri nej neda nic stihnut. Zadriemka si na 15 minut max pol hodinky a zase je hore. Uz len cakam kedy sa zacne hrat a dufam ze bude lepsie. Drzim ti palceky. Mozno sa ukludni. Este je na svete kratko 😉

meliska
1. jún 2012

@eveenka mozno sa jej len vracia mliecko naspat a to ju drazdi, myslim, ze hladna urcite nie je 😉 Skus ju dat do vyvysenej polohy na spinkanie. Nasa mala zasadne spinkala len na rukach, inak bola nepokojna a nekludna a nevyspal sa nikto. Neskor spinkala v satke alebo ergonosici 🙂 Zelam vela sil 😉

eveenka
autor
1. jún 2012

katrin a len kojis? ja kojim teda usilujem sa o to a tiez pri nej nic nestiham to sa neda ked podchvilou je hore ale ma aj take intervaly ze mi na brusku spinka aj 4 hodinky ale nie vzdy tak 1-2 krat cez den, inak je aj po hodinke hore aj skor a este aj grackame k tomu...
Asi to bude aj tymi kolikami, ona to ma skoro stale cez den ked sa napapa tak aj by spinkala ale neda sa jej bo podchvilou trepe rucickami a nozickami...ja len pocitam dni aby mala 3 mesiace a snad ju to prejde a bude aj spokojna 🙂

eveenka
autor
1. jún 2012

@meliska to sa velmi podoba tej nasej, tiez sa jej paci velmi na rukach :D ....a prosim ta ako dlho to u vas trvalo?

kikushka2386
1. jún 2012

babzy skusali ste cumlik?viem ze nieje najvhodnejsi.druhu som kojila do roku a 3 mesiacov.cumluk nemala tak mi stale len papala bola nonstop na ciciku.nestihala som nic.teraz pri tretej som si povedala dost dame cumlik a dost mi pomohol.nastastie nieje na nom nejak zavisla ma ho iba ked ide spinkat aj to iba chvilkuale jednoznacne ak tak krasne prospieva hladna nebude len ta potrebuje citit vedla seba 🙂

wieruss
1. jún 2012

@eveenka to ma krasnu vahu 🙂 a nas maly bol tiez taky, prve mesiace spal najradsej na rukach, alebo ked som lezala pri nom, alebo ked bol u mna na brusku. Skus si odychnut aj ty tak ak sa ti da. Lazkajte si do postele, vyzlec seba i maleho a daj si ho na brusko, aby sa vedel aj pricucnut ak bude chciet a pospite si spolu 🙂 bude spat dlhsie ked bude pri tebe 😉 alebo si kup babyvak ci satku a aj si budes vediet doma porobit

eveenka
autor
1. jún 2012

@kikushka2386 ona by tiez bola nostop na ciciku :D a cumel az s odporom vypluva :D

eveenka
autor
1. jún 2012

@wieruss uz som nad tym rozmyslala nad tou satkou asi si to budem musiet zaobstarat, no a na brusku sa jej spinka veru dobre to sme uz skusali, len tym ze grcka casto to nemozem robit bo som furt potom ogrckana :D

meliska
1. jún 2012

@eveenka trvalo to dlhoooo.... no este to obcas trva a to ma 2,5 roka... 😀 To najhorsie kolikove obdobie bolo 4 mesiace, potom to uz bolo lepsie... ale moja mala je celkovo neposedna, vsetko ju zaujme, vyrusi, Dr. mi povedala ze ma velmi citlivy nervovy system 🙂 keby som nemala satku a neskor nosic, tak sa ani nenajem. takto sme boli spokojnejsie obidve. Teraz uz chapem, ze ma len potrebovala citit a vnimat. 😉

monyccka
1. jún 2012

@eveenka pises, ze je nepokojna, casto pije a aj grcka - ja by som povedala, ze reflux :-/ Aj u nas bol. Zabralo nam nosenie na rukach, spinkanie vo zvysenej polohe (postielka podlozena na jednej strane) a cas.. Spala takmer vzdy na mne, na brusku, ja len v pololahu a tak bolo dobre..vtedy pospinkala..inak tak po pol hodke max a to som si ja nestihla poriadne ani lahnut (kedze som prve dva mesiace odsavala ako blazon :D). Takze odporucam satku a nosit sa, inak sa pri takomto babatku domacnost stihnut velmi neda. Ja som az neskoro objavila manducu (asi v dvoch-troch mesiacoch) a odvtedy to bolo o niecom uuuuplne inom. Aj som si nieco porobila, mala spala ako dudok a reflux ustupil takmer celkom. A o bolestiach chrbta, tkore postupne zmizli ani nepisem (nas "drobcek mal v troch mesiacoch 7kg ;) ). Prajem vela sily na zvladnutie toho krasneho no narocneho zaciatku 🙂

lesia456
24. okt 2012

Ahojte.Mozete mi poradit?Moja 4mesacna dcerka casto pocas noci hybe nozkami a potom chce kricat a ja neviem ci to je v poriadku,tak sa nato kazde dve hodiny sa budim a ju krmim a potom sa utisi.Nemoze este mat problemy s bruchom?Alebo z nozickami daco ma?