Koľko priberá kojené 3 týždňové miminko?

radka007
18. sep 2012

mam 3 tt dcéru, ked sa narodila mala 3250 g, na 4 deň pri prepustení vážila 2900g , pred 11 dňami pribrala 370 g za 8 dní a teraz za 11 dní len 230 nie je to nejako málo? kojím cez deň skoro každé 3 hodiny, niekedy spí 4 hod, v noci spí od 21 do 3. nakojím ju, a spí do 6tej ... a potom už každé 3 hod, neplačka, spinka, ale nie je to akosi málo? teraz ako 3 týzdnova ma 3500 g

monhla
18. sep 2012

@radka007 Ak je spokojná a priberá /je jedno koľko - na to nie sú presné tabulky/ tak nestresuj. Moja malá priberala tiež rôzne hodnoty a doktorka na poradni bola vždy spokojná. Pekne sa kojte a užívaj si dcérenku. Veľa šťastia s malinkou a obom prajem zdravíčko. P.S. Závidím taký nočný spánok - dúfam, že aj my sa tam prepracujeme. 🙂

dabon
18. sep 2012

@radka007 ...určite je to individuálne, takže žiaden stres 🙂 moja malá sa narodila s pôrodnou váhou 3300g, pri prepustení mala 3200g a po troch týždňoch na poradni mi vážila 4280g (je tiež plne kojená). Ako je uvedené v príspevku vyššie, ak je spokojna, neplačká, je jedno kolko priberie 🙂 dôležité je, že nejde s váhou dolu ale nahor 🙂

aduskatt
18. sep 2012

tiez sa priklanam k nazoru, ze je to uuuuuplne jedno, pokial je spokojna.kazdy sme predsa iny.neozme pozerat na to, kolko priberaju mesacne a dvojmesacne atd.to by potom vsetci 18 rocni mali rovnaku hmotnost a to ako iste vieme nie je tak..........🙂 prajem spokojne babo

keziah
18. sep 2012

@radka007 dojcenie je to najlepsie, co mozes babatku dat. na vahove prirastky nepozeraj, kazde babo je ine a napapa sa presne tolko, kolko mu pasuje do bruska. mam dojem, ze som niekde citala, ze cele tie percentilove grafy vymysleli vyrobcovia umelych mliek, aby mohli doktori zneistovat dojciace matky- ale za tuto info nerucim, mozno si to nepamatam spravne, hoci celkom by to sedelo. vazenim dietatka sa nestresuj.

radka007
autor
19. sep 2012

ďakujem vám za reakcie, jasne ze ako mlada mamička prvého dieťatka mam strach, aby som niečo nezanedbala... chvalabohu, maličká pekne spinka a aj po kojení si odgrgne koľkokrát aj mliečko tak ho má snad dost, ....ale viete .... no sa mi zdalo ze predsa len predtým pribrala 370a teraz za takú dobu len 230 tak o dost menej..tak som sa len lakla, ze keď ju nebudím na kojenie, ci jej to stací alebo co... ale nebudem na to myslieť... o 3 týždne idem na poradňu, tak dúfam ze bude všetko ok🙂)))

lillian85
19. sep 2012

radka, v prve dni po porode je 10% vahovy ubytok ok, za tyzden by malo babatko pribrat okolo 150 g tyzdenne. jeden tyzden priberie viac, inokedy menej, dolezite je, aby postupne priberalo, nie chudlo. takze sa netrap, nebude ti priberat vzdy rovnake mnozstvo, ono nepozna tabulky. my sme mali opacny problem, moj maly priberal az prilis, musela som ho krotit v jedeni 🙂 ale skor preto, lebo sa mu neustale zatazoval zaludok, kedze si vobec neoddychhol, lebo papal kazdu hodinu. zavidim ti kazde tri, my sme predlzili interval na kazde dve a to sa radujem, ze mi tak dlho vydrzi 🙂