Aj vaše dieťa nemá rado zimu a sneh?

lucretia7
9. feb 2015

Baby, neviem, ci niekto bude mat podobny problem ako my, ale nase ani nie 2-rocne dieta nechce chodit von v tejto zime. Ak ho zoberieme, pyta sa stale na ruky, inak narieka ako keby ho rezali. Ani sanky, boby, kocik, nic. Zobrali sme ho minule bobovat sa a po par minutach sme to museli otocit domov, lebo len plakal, pritom ostatne deti sa stastne spustali z kopca a hrali na snehu. Myslela som, ci to nemoze byt obuv, ale vymenili sme. Potom sa mi zdalo, ze nema rad overal, ale ani v inom obleceni to nie je lepsie. Moze to byt pripadne zubami? Idu mu trojky, ale je to este na dlho, ma len spuchnute dasna a biele z prednej strany, ale este sa nic nereze. Fakt neviem, co to je, ale nechodit von tiez nie je nic moc. Potom nie je unaveny, tak nechce ani poobede spat. Snazime sa ho brat do detskych centier a herniciek, ale neda sa dvakrat denne byt len niekde v herni. Poradte prosim.

lussy666
9. feb 2015

:D ale ved nemusi mat rad sneh len preto, ze je dieta 🙂

mickao
9. feb 2015

@lucretia7 my sme sa boli vcera s malym sankovat a po 10 minutach zacal fukat vietor, tak sa tak rozculil, ze sme museli ist domov. Zuril celou cestou. Celkovo teraz nerad
chodi von. Aj do obchodu ma problem ist.
a
Ani kamoskyn syn teraz nechce chodit von.

lucretia7
autor
9. feb 2015

Ja nehovorim, ze musi mat rad sneh. Len sa pytam, ci je to aj u inych deti tak, ze nechcu v zime vobec chodit von. To je rozdiel. Vies, sediet 4 mesiace doma alebo vymetat detske kutiky nie je nic moc. Niekedy by som ho rada zobrala na vychadzku...

traffic
9. feb 2015

@lucretia7 nasa najmladsia teiz nemusi chodit von v zime, najprv sa pyta podme von, ale po par minutach uz sa pyta ddomov, zase cez leto len von sedi, myslim, ze je to individualne, ale netreba roit z toho tragediu na parminut ked vyjde von tak to niekedy uplne staci

lucretia7
autor
9. feb 2015

Nie nie, nerobim tragediu, len sa pytam. 🙂
Lebo deti kamosiek to nemaju, tie behaju po vonku ako srnky. Iba my sa cely cas nosime na rukach a nariekame. 😉

ivanakal
9. feb 2015

ja priam neznasam zimu a sneh, najradsej by som doma sedela. A vidim aj na mojom 3,5 rocnom synatorovi, ze tiez nerad chodi von v zime, alebo na sanky, moc ho to nebavi. Ale. chodime von kazdy den, nie kvoli mne, ale kvoli tomu aby sme boli vonku, aby sme stale vnutri nesedeli. Nejako sa premozem a vzdy sa nejako zabavime, aj ked napr. prehadzujeme s lopatkou sneh z 1 kopky na druhu, alebo robime stopy 🙂 🙂 ale na chvilu aby sa zabavil a nadychal cerstveho vzduchu 🙂

mirreckall
9. feb 2015

Nase su zase pravy opak revu, ked mame ist dnu :D

jana_eyre
9. feb 2015

moja mladsia - ta ma ale iba jeden rok, zo zaciatku zimu neznasala.. neznasa sanky, kocik, chodit nevie na rukach stale.. a tak sme chodili asi mesiac - von len na rukach aj hodinu, lebo starsieho to bavi....

ale ak deckam dovolim valat sa v snehu - to jej nic nevadi, miluje to..

a co vsetko si uz skusala? vymysliet nejaku hru, zobrat detsku kosacku, robit stopy v snehu, najst kamienky a ukladat ich do obrazku v snehu, postavit snehuliaka?

bettynka222
9. feb 2015

@lucretia7 nas bol do roka a pol vkuse vonku - cele doobedie aj poobedie. Ked mal rok a pol, bola velmi tuhá zima - mínus 10 stupňov a veľa snehu. Od teda znenávidel chodenie von. Plakaval tak, az sa z toho povracala (a to on neplakával nikdy). Mali sme koľkokrát problem aj v lete ho dostať von. Zlepšilo sa to az skolkou. Teraz sa mu páci lyžovanie, ale este vzdy zvádzame niekoľkominútový (často aj niekoľkohodinový) boj ked ho chceme dostať z domu...
Inak moja sestra bola vzdy domased a ja som cele dni behala po vonku. Ktovie, mozno je po nej 😁

pikino
9. feb 2015

moja tiež nechcela chodievať, nemá rada zimu a ked bola malá vrešťala ked mala na čižmách sneh. 😀

katrinka8
9. feb 2015

Nášho 14-mesačného to baví, ale tiež zo začiatku ho to nebavilo, najmä asi to obliekanie. Prvýkrát na sánkach tiež plakal - resp. jedoval sa, keď stáli. Keď išli, tak sa to dalo. Dnes sme boli vonku, snežilo a fúkal mu sneh do tváre, tak to sa mu moc nepáčilo, ale tak musel chvíľu vydržať. Najviac sa mu páčilo spúšťanie z kopca na sánkach. To sa smial riadne, tiež keď videl iné deti sa spúšťať.
A v kočíku by Ti nespal vonku? Náš spáva od narodenia ten 1 spánok vonku, aj teraz, v zime. Čiže aj keď nejdeme von vyslovene na prechádzku, každý deň aspoň spáva vonku - aspoň na balkóne. Tiež sa niekedy jeduje, keď ho súkam do toho fusaku, ale vždy zaspí do 5 minút 🙂 Ešte som si všimla susedovie dievčatko, tiež asi už bude mať tak ako Tvoj synček, chodí vonku s vedierkom a lopatkou. Tak by si ho nemotivovala? 😉

herminka44
9. feb 2015

nasa ma 2,5roka tiez nechce chodit von ked ju nasilu natrepem do sanok tak chvilu vydrzi.v sobotu sme sa boli sankovat ona v kociku spala a ked sa zobudila ledva vydrzala pol hodinu a von z kocika ani nahodou to by som ju musela nosit lebo ty vrestala jak tur...

danieli
9. feb 2015

narodil sa v lete? my mame takeho letneho drobca, obliekanie v zime je hodne Nobelovej ceny a vydrzat vonku to je Oscarovy vykon, ano su deticky co nemaju radi zimu sneh vietor, ja by som v zavejoch aj spala, zialbohu musim respektovat, ze moj syn vyjde spokojne von len ked nesnezi, nefuka a je teplejsie ako -5, inak je neznesitelny, reve vresti ziape je mrzuty, je to uz nasa 4-ta zima a len maloco sa zmenilo, sneh moze, ale nemusi, o detoch co sa smykaju a santia radsej pomlcim - ticho totiz zavidim ich rodicom 😀

katarinam85
9. feb 2015

Náš malý je taký istý..má 26 mesiacov a vonku teraz nechce byť, tiež len na ruky sa pýta, keď ho chcem položiť na zem, tak len jednou nohou stúpa a plače, že chce ísť na ruky 😀 ..tiež sme sa tešíli, že sa budeme spolu sánkovať a stavať snehuliaka 😒 keď je už trošku menej snehu a odhrnutý chodník tak sa trošku prejde a ako náhle sa šmykne náhodou na ľade, tak na ruky 😀
Už len treba počkať na koniec zimy a snáď ďalšiu zimu budeme mať radi 🙂

zebra41
9. feb 2015

@lucretia7 u nas presne to iste. a to sme minuly tyzden boli na lyzovacke a starsi nechcel dnu....takze si to odrevala celkom slusne. jedine co ju bavilo, bolo,ked sme postavili iglu a mohla dnu a von. inak len na ruky a ked mala doooobru naladu,co nebolo casto,tak vydrzala chvilu na boboch

julietta246
9. feb 2015

@danieli Toto ako keby si mna opisovala 🙂 Tiez som sa narodila v lete a najspokojnejsia som, ak je aspon plus desat 🙂

velkacica
9. feb 2015

že decko "má 26 mesiacov"... 😀

danieli
9. feb 2015

@julietta246 ja som zimna-decembrova, ozivam s kazdou napadnutou vlockou, dnes spravil manzel malemu iglu zo snehu, ale uz tusim, ze ja sa tam budem hrat dlhsie ako syn 😀

luvika
9. feb 2015

Ani moj nemusi zimu...sice si to odtrpi, ale cela prechadzka je o tom, ze chce ist na ruky...snazim sa ho zaujat tym, ze aha tu bude havo, alebo ze nahanaj mamku atd.a tym sa mi to ako tak dari. Ale rozhodne na nom radost zo zimy fakt nevidim. Na sankach sedi, ale ten pohlad "kedy toto skonci" na nom vidiet snad z tisicky kilometrov. Uz nech je jar.

lucianakoniku
11. feb 2015

@lucretia7 ani nas skoro 2rocny syn nema velke potesenie zo snehu a ladu. ja som sa tesila ze teraz ked uz si zacne sneh uvedomovat, ako nam bude vonku paradne ale sekla som sa.
vadi mu ze sa mu nohy zabaraju do snehu, ze sa mu smyka, ked sme boli na lade tak sa jedoval ze nemoze poriadne chodit, tak sme sa cez vianoce vybrali von s bobami ze ho povozime a trochu pospustame z kopceka ale po troch minutach uz chcel ist von...este vozenie na sankach ako tak akceptoval, pripadne ked je malo snehu tak ho chvilu bavi robit stopy v snehu ale inac je to bieda.
ja myslim ze si budeme musiet na tu ich radost zo zimy ale hlavne zo snehu este minimalne rok pockat a skusat vymyslat iny program...nasho bavi chodit akurat na ihrisko tak ak je dobre pocasie, chodime na chvilu aspon tam.

asocial
11. feb 2015

@lucretia7 mame rovnake dieta..a to som si myslela, ze je jedine...! ma dva roky a tri mesiace...Len plac, na ruky, na ruky, sankovat ani za svet (asi tak 3 minuty) ..cirkusy humberto...potom neviem co, lebo si myslim, ze musi byt na vzduchu..a nie je to topankami, ani overalom.. ani snehuliaka stavar..NIC
zacalo to teraz asi pred dvoma tyzdnami, predtym ako tak vonku vydrzal..teraz nic..

lucretia7
autor
11. feb 2015

@jana_eyre Skusat mozem hocico. Staci, ze ho polozim na zem z ruk a uz je taky rev, ze snehuliak ani ine aktivity nehrozia. Navyse ho to vobec nezaujima. Ani spustanie na boboch z kopca, netesi sa, ale chce ist domov alebo sa nosit. Pritom v detskom svete su boby na takej specialnej drahe a to ho bavilo. Este v kociku vonku vydrzi celkom, ale na zem ani za svet. 😉

ivca88
11. feb 2015

Moja neterka z aneriky prvy krat u nas videla sneh ked mala 2.5 roka .... no a nebola nadsená 😀 😀
pri kazdej vločke co jej padla do oka vravela : Teťa ..auuu 😀 😀 😀 😀 😀
Potom sme ju dali na sánky... tam "odpadla " od trucu 😀 😀 😀 cela zdurdená 😀 jediné co sa jej pacilo bolo pochodovanie a skakanie....no ked ju muž trochu ohrnul snehom tak sa zas zdula 😀 😀 😀

No po cca dvoch týždnoch si zvykla ... 😀 potom sla aj stavat snehuliaka a dokonca sa hrala s kýblikom a hrackami do priesku - formicky 😀

jana_eyre
12. feb 2015

@lucretia7 tak kym vydrzi aspon chvilu v kociku tak svoju dennu "davku" cerstveho vzduchu ma zabezpecenu 😀 a vybeha sa v kutiku..

ja ho celkom chapem, ja zimu neznasam a na jar cakam ako na vyplatu.. nejako tu zimu musime vsetci prezit.. 😀