Aká má byť váha pri výške 164 cm?

silviafulercikova
8. máj 2016

Ahojte dievčata chcem sa opýtat ,kolko by som mala pri výške 164 vážit ? 🙂 🙂 🙂

nice202
8. máj 2016

cca 54 kil

silviafulercikova
autor
8. máj 2016

@nice202 preboha to mám čo robit ,ale ako 40 ročnej mi to pojde tažko ☹

katka1981
8. máj 2016

@silviafulercikova, a to ta zacala vaha trapit az teraz? Doteraz si neriesila kolko mas vazit?

jana_eyre
8. máj 2016

http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/

ja mam 163 a pred tehotenstvami bola moja normalna vaha okolo 60kg v dospelosti - myslim, ze som mala uplne normalnu postavu.. ked som bola mladsia, mala som 50 a menej a vyzerala som dost chudo..

silviafulercikova
autor
8. máj 2016

@katka1981 nie ja som pol roka po porode ,tak preto sa pýtam. 😉

silviafulercikova
autor
8. máj 2016

@jana_eyre ja som mala pred otehotnenim 68 a vaha sa ku koncu vyšplhala na 80 kil ,ale mám už dole 12 ,ale idem sa v lete vydavat ,tak chcem schudnut :D 😉 😉 😉

sardinka335
8. máj 2016

Ja si myslím, že na tuto otazku ti nikto nemoze dat presnú odpoved. Ideálna vaha, je podla mna pre kazdeho niečo ine. Pri mojej vyške je idealna vaha cca 70 kg....no, asi by som umrela od hladu a nervov aby som si tuto vahu udržala, okrem toho viem, ze viem, ze viem, ze nikdy nebudem Twiggy, ale skor baba krv a mlieko a tak sa tým uz voooobec ale vooobec netrapim. Dokonca čím menej riešim vahu a jedlo tým skor zistim ze som schudla. ja som si to vypočítala podla tohoto vzorca a celkom mi to sedelo, prišiel mi to asi taky nejpresnejší odhad ten Creffov vzorec http://www.mojalinia.sk/vasa-idealna-vaha.php

silviafulercikova
autor
8. máj 2016

@sardinka335 dakujem. 😉

sugarfree999
8. máj 2016

Riaď sa BMI. Podľa BMI máš hornú hranicu 67 kg. Od 68 kg u teba začína mierna nadváha. Môžeš si to skontrolovať tu v BMI kalkulačke. http://www.zdravie.sk/kalkulacka/27250/bmi-kalk...

99jane99
8. máj 2016

@silviafulercikova
54kg ako pise nice202 je velmi malo.
Suhlasim s jana_eyre, ale aj ked mas o par kg viac BMI je stale ok.

silviafulercikova
autor
8. máj 2016

@sugarfree999 diky 🙂

silviafulercikova
autor
8. máj 2016

Dakujem dievčata určite sa mi podarí dačo do svadby zhodit , 😉 😉 😉 😉 😉

0silvia0
8. máj 2016

@silviafulercikova no a kde máš tie svoje kilá schované? Na fotke vyzeráš akoby si mala 50 kg 😉

katka1981
9. máj 2016

@silviafulercikova, moje nervy, teraz som si pozrela tvoje fotky v albume, to si ty co si riesila tu ofinu, kokos sak jaka si pekna, ake mas velke deti, vyzeras jak mladucha, co sa ide vydavat za slobodna, bezdetna. Kolko schudnes tolko schudnes, vobec sa tym netrap, krasna si dost. Rozhodne sa netyraj, len nech si v pohode, naozaj sa nemas preco stresovat. Ja mam osvedcene, ze najlepsie chudnem, ked nejem po 16. hodine, ale pri detoch sa to neda. Zaciatok je velmi tazky, lebo si hladna jak vlk, ale ked si zvyknes, vaha ide krasne dole, ja som tak vzdy schudla a ajked som uz potom jedla normalne, ale nie po nociach v pohode som si vahu aj rok udrzala, len som nesmela nabehnut na prejedacky a nocne vyziarecky 🙂 Proste zmensi si porcie, ale jedz vsetko na co mas chut, aby si nebola nervozna a nemala abstaky. Doporucujem caj Puerh, ja mam najradsej Klember limentka alebo pomaranc, novinka je grep, ale neskusala som. Drz sa 🙂

dominika6
9. máj 2016
qwertxy
9. máj 2016

zalezi od rozlozenia vahy, mnozstva svalstva, ja mam 161cm 61 kg a teda este chuda nie som, mam aj brucho (hlavne) a aj stehna sirsie... a co sa tyka schudnutia do svadby - ono dobre saty vedia urobit dobru postavu... ja som s mojimi nie idelanymi mierami mala take saty ze sa mi vela ludi povedalo, ci som schudla, aka som stihla v drieku a podobne... dobre to padlo ;)

kakatulik
9. máj 2016

ono fakt zalezi od postavy,proporcii a hlavne pri akej vahe sa dobre citis´.Ja meriam 160 cm a najlepsie sa citim pri vahe okolo52kg.Uz so vazila aj menej,ale kedze som do pasa skor kostnata nevyzeralo to fakt dobre.Nad 55 sa uz naopak az tak sobre necitim.

beabelisova
9. máj 2016

@silviafulercikova Mala by si toľko vážiť aby si sa v prvom rade ty dobre cítila, je jedno koľko máš kilov keď sa budeš dobre cítiť aj keď budeš 60 kilov tak ich môžeš mať

silviafulercikova
autor
9. máj 2016

@katka1981 diky.

kakatulik
9. máj 2016

@katka1981 presne,vecerne a nocne vyzieracky su zabijak aj pre mna....

mobilbabie
9. máj 2016

ja mám taku istu vysku a vazim 56kg a som tehotna , predtym sa mi vaha nemenila stale som mala rovnu 50tku 🙂

katka1981
9. máj 2016

@kakatulik, vsak to...

krystofkal
9. máj 2016

@silviafulercikova A koľko máš teraz?

silviafulercikova
autor
9. máj 2016
6mia6
9. máj 2016

Ja mam 164 a som aktivna sportovkyna, moja normálna vaha je 60kg a to mi este hovoria ze som vychudnuta a mam sa najesť. Doslova zeriem ale aj to vybeham. No teraz som tehotna a mam menej ako 60 byva mi hrozne zle a to som uz fakt vyzla

volavka4
9. máj 2016

@silviafulercikova ono sa to neda takto povedat 🙂 nie je 60kg ako 60kg.. na kazdej zene tie kila inak ukazu. Cize neda sa striktne povedat ze tak tolkoto by si mala mat. Aj ked obcas by bolo fajn kuknut podla bmi ;)

h2
9. máj 2016

@sardinka335 Vyskúšala som ten vzorec a teda čumím, ako puk, lebo mám rovnakú výšku, ako autorka (164cm) a podľa toho vzorca mi vyšla ideálna váha 64 kg. Čiže, reálne mám 61 a cítim sa tučná, lebo ako bezdetná som dlhodobo mávala tak 55-56, čo by som rada opäť dosiahla. A tu zrazu, že 3 kg pribrať??? 😀 😀 😀

katyt
9. máj 2016

Podľa mňa sa to nedá povedať aká má byť ideálna váha. Taká aby Ti hlavne nevadila a aby si sa cítila dobre. Ja mám pri výške 164 váhu 53 kg a keď už mám 55 tak sa cítim pribratá a snažím sa schudnúť, takže asi tak.

sardinka335
9. máj 2016

@h2 je to tiez jeden zo vzorcov ako to vypočitat.To sa nemoze brat striktne - je to orientačne, nikto nepozna napr. stavbu kostry dotyčneho, alebo jeho problémové partie, hustotu kosti.......a mne to napr. sedí, pri vyške 175 by mi uuuplne krááásne stačilo mat 75kg. Jednoducho ja viem, ze toto je moja idealna vaha 75 kg...pri ktorej si nebudem od nervov hrýzť nechty, ze kedy bude obed..alebo dalšie jedlo. Ja sa potrebujem cítiť fajn a dobre, vedieť sa zohnut, byt ohybna a zdrava. Ja nepotrebujem byt za kazdu cenu chuda.Dokonca si dovolím tvrdit, ze výdrž je dolezitejšia ako chudost. Kolko báb čo poznám sa schovaju za kábel od zehličky lebo tu vahu maju vydiétovanu a fajčia. Ale chodte s nimi na turu alebo na tenis alebo neviem na nejake cvičko kde sa maka s vlastnou vahou a su hotove, skapinaju. Ja nemám velku nadvahu takze nestresujem. A odmietam sa vzdat nedelneho kolača.
Dokonca mierna nadvaha je skor prinos a vyhoda...
http://www.behame.sk/bezecka-skola/mierna-obezi...

kakatulik
9. máj 2016

Tiez si myslim,ze je to individualne.A inak,svaly vazia viac ako tuk.