Ako často a ako dlho polohovať na brušku?

petramalek
14. okt 2008

viete mi prosim niekto poradit ako casto a na ako dlho mam polohovat na brusku mojho maleho drobca, zajtra ma 3mesiace, od narodenia som sa snazila ho davat na brusko aby posilnil svalstvo, ale dlho nevydrzi a strasne krici, dakujem

3558
18. okt 2008

cerstvamama tak zmen doktorku. moj je potom tiez po zadu. co si to taka detska lekarka moze dovolit. kazde babetko je individualne. a ona ako odbornik ta ma povzbudit, nie povedat ti toto. 😝

cerstvamama
18. okt 2008

zuzana29
To nebyla naše dětská, byly jsme u doktorky, která je na bazénu kam chodíme plavat. Já vím, že to Adélka dožene. 😉

3558
18. okt 2008

tak prepac. 😉

zevina
18. okt 2008

já bych to naopak brala jako pozitivum, že mě doktorka upozorní na co se mám zaměřit, ona rozpozná líp než já jako laik, že psychomotorický vývoj není úplně ideální a vím že si to pak budu hlídat 🙂 jestli se jedná jen o lehké zpoždění, které si dítě dožene svým vlastním tempem, či je to závažnější problém, který by se měl řešit rehabilitacema, protože pokud se něco zanedbá, následky se obvykle neprojeví hned, ale až za spoustu let, často v pubertě nebo až později v dospělosti, problémy se zády, klouby, skolioza, migrény apod

zuzac
19. okt 2008

Nám pomohla gymnastická lopta,pár krát sme na nej pocvičili a malý už tak nereval, ked bol na brušku. Taktiež zabralo, ako tu už tiež bolo písané, dat si ho na hrudník, ked ležíš. Nášmu malému sa viac páčilo na tatinkovom hrudníku.Dnes už pekne pase, hlavičku zdvíha vysoko, chytá hračky pred sebou a dáva ich do úst a vydrží docela dlho.

petramalek
autor
19. okt 2008

zuzac, mozem sa opytat ako ste cvicili na gymnastickej lopte? kolko mate teraz tyzdnov? dakujem

zuzac
19. okt 2008

petramalek, položíš ho, pevne chytíš a pomaly som kotúlala dopredu, dozadu a na bok.Ja som ho držala za zadoček.Stačí troška, najlepšie to zabralo, ked som ho naklánala dopredu, tam sa snažil, hlavičku dvíhat. Začínali sme s plačom, ale pri pravidelnom cvičení si zvykne.Stačilo chvílu,kolkokrát to bolo len pár sekúnd ale niekolkokrát za den. V piatok mu budú 4mesiace.

cerstvamama
19. okt 2008

zuzana29
Nic se neděje, jen jsem to upřesňovala.

Bylo to jak říká zevina, doktorka nás upozornila a doporučila co dělat. Přece nebude říkat jak je všechno úžasný, když není. Proto jsem tam šla, abych se dozvěděla jak na tom Adélka je. Časté pokládání na bříško je v pohodě, mohly jsme dopadnou hůř. Chodíme i cvičit do mateřského centra a tam mimo jiné taky koulíme na míči 🙂

petramalek
autor
19. okt 2008

zuzac, dufam, ze nevadi, ze sa tolko vypytujem, ale za ako dlho si videla pokrok, kedy zacal pekne past ovecky odvtedy co si ho davala na loptu?dakujem

zuzac
19. okt 2008

No ja som ho začala dávat asi tak ked mal niečo cez mesiac. Poradila nám to dr. Už po týždni to bolo lepšie.Predtým nevydržal vobec,ostal až červený od jedu a od toho ako plakal. Ale vedel od narodenia otočit hlavičku z jednej strany na druhú.Je jasné, že nevydrží hned niekolko minút,zo začiatku to bolo tak minutka až dve a potom to už zvyšoval aj na 5. Dnes som mu to stopla a vydržal niečo cez pol hodiny.Ale niekedy nevydrží ani 10 min. Záleží ako sa cíti. A skúšala si si ho pokladat na ten hrudník?Vydrží ti aspon chvílu?Ono každé mimi je iné. Kamarátka má 3ročného syna a ked videla ako malý pase koníky,tak bola prekvapená, že jej to nedokázal 5mesiacoch, ale potom sa to rozbehlo.

petramalek
autor
19. okt 2008

najlepšie je to doobeda, to je čulý, má dobrú náladu a aj vládze, dávam ho aj na hrudník, to sa mu páči, ale vydrží tak maximálne 5minút, teraz má 3mesiace, kojím ho každé 2hodiny, a pokladám ho na bruško vždy pred kŕmením, tak dúfam, že sa to čoskoro zlepší

zuzac
19. okt 2008

petramalek určite sa to zlepší.Vyskúšajte ešte tú loptu, možno to zabere.Viem, že je to tažko, ked ho každé 2hod. kojíš, ale skús ho dat aj pred krmením, ked nebude hladný.ja som ho dávala zo začiatku tiež pred kojením,ale to plakal aj od hladu.Držíme Vám palčeky a uvidíš, že zachvílu príde na to, že z polohy na brušku má lepší rozhald.

iskricka55
12. nov 2014

Nas polrocny je skori od narodenia na brusku spinka takto stale ci vnoci ci cez den na chrbate mi nezaspi mozno tak max v kociari, kedze mal koliky bola to jeho ulavova poloha aj hra sa na brusku, myslite zeje to ok ked je vkuse na brusku? Iba tak vie pekne celu noc spinkat