Ako mám 3,5 mesačnú dcérku polohovať?

bubinecko
26. jan 2012

prosim poradte mi niekto mam 3,5 mesacnu dcerku vcera sme boli v poradnia pani doktorka nam povedala ze mam malu viacej polohovat aby nemala zalezanu hlavicku vacsinou spinka na chrbatiku ale ja ju davam aj na brusko ale ona nevydrzi viac ako 10 minut v noci som ju davala aj na bok ale ked som sa zobudila bola znova na chrbte ak mozte dajte daky typ ako na to budem velmi vdacna.Nechcem aby mala krivu hlavicku

li_la
26. jan 2012

Je na to špeciálna zábrana, alebo ako to nazvať... Ako keby vankúšik, špeciálneho tvaru, ktorý zabráni tomu, aby sa dieťatko prevrátilo. Vo veku 3,5 mesiaca by som dieťa ešte asi nedávala spávať na brucho, nám sa v tom čase pravidelne vygrckávalo... Ale vďaka tomuto vankúšiku ju budeš môcť uložiť na jeden aj na druhý bok...

Nazýva sa to konkrétne polohovací vankúšik a vyzerá to takto - http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

vulka
26. jan 2012

Syna som polohovala tak, že v noci spával v perinke opretý o kraj postielky. Raz na ľavom boku a raz na pravom. Tiež mi nevydržal na brušku.

gabinecka_
26. jan 2012

Presne ako píše vulka, treba polohovať na bok. Je to najbezpečnejšia poloha, keď si aj bábätko vygrcne. Na bruško by sa malo dať bábätko spinkať až vtedy, keď sa vie samo pretočiť.

sisaha
26. jan 2012

tiez som polohovala tak, ze bola opreta o kraj postielky, asi v 120 stupnovom uhle. Jednu noc spala tam kde sa dava vankus, druhu noc tiez na boku tam, kde sa davaju nohy..

cmulinko
26. jan 2012

viem,ze je to proti vsetkym mudrym kniham,ale ja som svoje deti davala hned od narodenia len na bok...striedavo....a nikdy som nemala problem,ze sa mi obracali na chrbatik..to prislo az okolo 7-8 mesiaca,ale do tej doby sme mali krasne vyformovanu hlavicku....na chrbatiku mi ani jeden nezaspi dodnes....a ten specialny vankusik moze byt celkom dobra pomocka....i ked si myslim,ze ak chces usporit,tak si nieco podobne ''vypolohujes '' aj zo starej deky ci z velkeho uteraka.

xenia23
26. jan 2012

ja som to tiez robila presne ako tu pisala vulka a cmulinko

andreaka11
26. jan 2012

my sme nasli toto pre nase deti. thomas bol velmi aktivny a zo vsadial sa vedel dostat, ale toto nam velmi pomohlo a aj rano sme ho nasli v spravnej polohe.

janad2010
26. jan 2012

Ahojte. Ja som svoju malu nepolohovala a ma jednu cast hlavicky trosku zlezanu, Ale to jej ani nieje vidno. Maja kamaratka ma 5mes. malu a od sameho zaciatku ju polohuje tak, ze si kupila taky maly vankusik pre babetka t.j orginal na polohovanie a velmi si to chvali. Ja som take vankusiky videla aj na modrom koniku v potrebach pre kojencoch. Malu som davala na brusko len cez den. V noci som sa ju bala dat, aby sa nezadusila. 🙂 🙂

lutia
26. jan 2012

ja som malého nepolohovala a zatial mi mudr. nepovedal ze by mal nejaku "zlu" hlavicku....ale musim priznat ze maly na boku spat nechcel tak som sa viac nepokusala....ked spava na chrbatiku tak hlavicku ma vzdy otocenu doprava a niekedy velmi malo do lava.....
clovek co sa este nedozvie...

jespera
26. jan 2012

ahoj, ja by som to vobec neriesila - pri prvom som sa tiez snazilal polohovat, podopierat perinku pllienkou..atd....ale stale ked som sa zobudila na kojenie - bolo babattko v polohe v akej chcelo....tomu sa neda zabranit...ved babatko sa hybe, a zase nasilu ho nejako uzemnovat - asi nie....
Skor sa snaz k nemu nepristupovat iba z jednej strany - ale raz tak raz tak, aby sa mu rovnomerne rozvijala prava a lava hemisfera...