Ako malú odnaučiť spávať na rukách?

tomas1981
6. jan 2011

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu, keďže sme neskúsení "prvorodičia" malej jeden a pol týždňovej Paulínky. Pomerne často sa stáva, že po kojení malá vydrží v postielke 5 minút a potom začne mrnčať, očividne je nespokojná, ale najedená. Pokiaľ ju s manželkou zoberieme na ruky, tak sa upokojí, len často sa stáva, že takto k nej stávame aj vyše hodiny, kým konečne zaspí. Je možné, že sa také malé bábo už naučilo zaspávať na rukách? A je nejaký osvedčený spôsob ako to malú odnaučiť? Známi nám radia, že ju máme nechať plačkať a že to ustane, ale po piatich minútach malú vždy nakoniec aj tak zoberieme na ruky. Ďakujeme za rady...

monuska342
6. jan 2011

@tomas1981 take malinke babo si este nemohlo priviknut spat na rukach zlozvyky sa vytvaraju az od 4 mesiaca je este strasne malinka v ziadnom pripade ju nenechavajte plakat potrebuje co najviac lasky a nosenia na rukach

dermakova
6. jan 2011

ja som mala podobny problem, ale nakolko som mala male dovjicky, tak nebolo mozne, aby som ich uspavala na rukach a som velmi rada, ze som ich k tomu nenaucila.
Najprv pomrnkavali, ale oni si postupne zvykli, ze jednoducho su nakrmeni, prebaleni, tak mozu spokojne spat. 😉
Musite si vymedzit hranice, pretoze ono to nejde, aby ste boli na nohach nonstop. Je to sice tazke, ale sem-tam treba aj spat. 🙂

didiana333
6. jan 2011

@tomas1981 plakať určite nenechávajte,také mále bábo len vie,že mu je pri rodičoch dobre a preto si to užíva 😵
ja som syna pestovala vždy ked plakal,lebo kontakt s maminkou je to najlepšie,čo mu možete dať...ak nezaspí sama,skuste radšej kočík,ja som to tiež tak robila a nemali sme problém...neskor si sám zvykol spinkať v postielke,ked cítil,že kočík pre neho nebol pohodlný. Nosením na rukách určite nič nepokazíte,drobček potrebuje dotyky a nosenie,v brušku sa nosila stále,tak jej to chýba... 😉 vela zdaru.... 😵

mykky
6. jan 2011

@tomas1981 Aj u nás to bolo podobne. Malú sme vozili po izbe v kočiary, nosili po rukách, v noci po kojení zaspávala pri mne v posteli a potom som ju prekladala do postieľky a tak to išlo dookola asi do jej troch mesiacov. Potom nastal zlom, ani neviem ako. Myslím, že som ju dávala do postieľky tak v polospánku. Tak si postupne navykla. No teraz, keď jej začali ísť zúbky robí šou a znova mi zaspáva na rukách, no preúčam ju. Zatiaľ sa mi to podarí, iba ak je veľmi unavená.

virivka
6. jan 2011

Take malicke babetko by som nenechavala plakat. Aj ja som sa spociatku bala, ci si mala nezvykne. Zatial nezvykla, vecsinou zaspinka sama v postielke. Babetko potrebuje citit niekoho blizkeho, ved bolo 9 mesiacov s maminkou nonstop a zrazu je same v postielke. Isto by som ju vzala na ruky, polaskala a mozno si potrebuje iba odgrgnut, alebo ju nieco zaboli.

dahra
6. jan 2011

My sme to mali od zaciatku rozdelene - cez den bol v kociku, ked plakal, tak sme ho hojdali. V noci vzdy v postielke, ked plakal, tak som mu davala cumlik. Bolo mu ho treba davat opakovane (zvycajne taku polhodku, raz sa nam stalo, ze to trvalo takmer 2), niekedy som mu musela dlhsie pridrzat, aby ho drzal, nakoniec si ho vzal a zaspal. Nosenie na rukach som pri placi pocas uspavania nepouzivala. Som rada, teraz je presne nauceny, ze v postielke znamena spat celu noc - akonahle ho tam polozim, zaspi do par minut. Na rukach nikdy nezaspi, ked je unaveny, pyta sa lezat.

olivova
6. jan 2011

@tomas1981 - dietatko nevie, co je to "naucit sa na ruky", ani 1 rocne, ani 2-rocne.....najskor potrebuje pritomnost, potom potrebuje rodicov namiesto svojich noh a ruk - aby ho nosili tam, kde sa chce rozhliadnut, co chce vidiet a kam ist - bohuzial, take 1/2 rocne babo sa nemoze dostat kam by chcelo a dieta je velmi zvedavy tvor.
No ja neviem - ja som svoje deti ani jedno nenechala vyplakat a to podotknem, ze mladsia mi nechcela ani v kocari - to bolo dost vycerpavajuce, ale kupili sme si nosic a mala som aj satku, takze ja som ju mala na rukach takmer stale - aj pri zaspavani aj cez den - v noci som ju mala a mam 😀 stale u seba. Ak som sa chcela vyspat a nevstavat kazdu 1/2 hodinu, tak spi s nami (teraz v noci tiez kontroluje, ci je pri mne)......Onedlho tieto mesiace prejdu a budete spominat s usmevom....
- inak tych tem je tu o zaspavani a nespavosti habadej a su tu naozaj rozne nazory 😀 takze si vybrat....
a na znamych som ja nedala....niekde som napisala - ja som sa bala, ze si to dietatko "zlomim" a ja nemam srdce nechat ju plakat

olifcek
6. jan 2011

@olivova palec hore! u nas to funguje presne tak isto. chcem kojit minimalne este rok, takze minimalne dovterdy este bude hajat s nami, a tiez u nas kociar nefunguje, uz asi od maja? takze sa nosime v ergo nosici manduca, tam sa i kojime x;o) ved... foto v albume 😵 😵 😵 ja osm tiez Oliv nikdy nenechala vyplakat a ani tak neurobim... tesim sa, ze ma vo mna doveru, lebo vie, ze pipne a som pri nej 😵 😵

althejka
14. dec 2012

Ja mam dvojmesacneho syna a tiez mi najradsej zaspi na rukach, co neriesim, pretoze si hovorim,ze o chvilku budem iba spominat 😀 takze ked zaspi, potom ho supnem kam treba 🙂 nenechavam ho plakat, pretoze on by plakal aj dva dni. a ta jeho tvaricka cela cervena uslzena,to proste nepusti .v kociku zaspi este vo vytahu,cize si nemyslim,ze tu je rec o nejakom zlozvyku ci nauceni . proste chce byt pri mne,co je jasne,som jeho mama 😀

dedenini
14. dec 2012

@tomas1981 dietatko potrebuje mamickne teplo a lasku..takze urcite je dobre aby si si ju davala na ruky... neskor to nebude take.... 🙂