Spánok na brušku 3,5 mesačného dieťatka

vevapeto
18. nov 2012

Dobry den, ziadam vas o radu mile maminy. Moja 3,5 mesacna dcerka uz 2 noci protestuje so spankom na chrbatiku. Ked na nom lezi je nervozna, nemoze zaspinkat a mrnci. Akonahle ju pretocim na brusko tak do 5 minut spi. Ked som ju spiacu pretocila opät na chrbatik, hned sa zobudila a zacala plakat. Tak znova som ju otocila na brusko a hned zaspala. Tak buvala celu noc, dnes dokonca potiahla nonstop 9 hodin! 😉 tomu som sice rada, ale nechcem aby spala na brusku, kedze to lekari neodporucaju z dovodu syndromu nahleho umrtia. Dcerka sa este sama neotoci poriadne ani na bok, tak sa bojim aby sa jej nieco nestalo. Doteraz spinkavala aj na chrbatiku, ale uz sa jej to nepaci. Neviem, ci je to spravne nechat ju takto spinkavat.

kmkke
18. nov 2012

@vevapeto Nechala by som, ale len s monitorom, bez neho by som neriskovala 😀

slaviq81
18. nov 2012

@vevapeto moje dievcata obe zacali spavat na brusku len co vyrastli z perinky. Vyspali mi tak ovela dlhsie, nebudili sa tak casto. Ak nie je tvoja dcerka predcasniatko, tak preco nie?

bubelko
18. nov 2012

@vevapeto aj moj mladsi spal cca. od 4 mesiacov na brusku skoro vsetky spanky. prvy krat som sice v noci skoro nespalo, co som ho kontrolovala, ale potom sa naucil sam pretacat a bolo to ok 😉

vevapeto
autor
18. nov 2012

@slaviq81 ved prave to, ked spala na chrbatiku tak sa mi zobudila 1-2 x za noc, takto sa zobudi uz o tej 5-6.00 hod, takze jej to robi asi 8 az 9 hodin neprerusovaneho spanku. Starsie kamaratky mi vraveli, ze ich deti kedysi bezne spavali ako babatka na brusku a nemali monitory....a nikdy sa nic zle nestalo. Ale aj tak asi 3x za noc vstanem, skontrolujem ju. Aj sa lepsie vyprdka 😀 keby nas len ti odbornici tolko nestrasili s tym syndromom nahleho umrtia, niekedy si myslim, ze az prehanaju...

anjelicek26
18. nov 2012

@vevapeto - bud podlozku, alebo spat na chrbatiku... moji spavali na brusku, ale skutocne dovolila som im to az ked sa vedeli pretocit nazad v spanku... teda dcerke v 4 a malemu az v 6 mesiacoch...

nana
18. nov 2012

kamoške malý nespával inak ako na brušku, ale v postieľke mali monitor. ešte aj v kočári spal na brušku, preto museli kúpiť nový športová, aby mal polohovanie až na ležato, lebo korýtko odmietal... 🙂

vevapeto
autor
18. nov 2012

@anjelicek26 moja sa este nepretoci, ale krasne zdvihne hlavicku aj v spanku a pretoci na druhu stranu, myslim, ze udusenie jej nehrozi. Ona sice prespi noc, ale ja zas nemam taky kludny spanok 😨

magic08
18. nov 2012

@vevapeto tiez som za to, aby si dcerku nechala spinkat ako jej je dobre, ale na brusku odporucam monitor... aj ty budes kludnejsie spat... tu na bazare mas velky vyber za dobre ceny... 😀

anjelicek26
18. nov 2012

@vevapeto - ono ide o fazu hlbokeho spanku, kedy sa znizi hlbka dychania a ak je hrudnicek pritlaceny - teda je dieta v autosedacke alebo spi na brusko, riziko, ze prestane dychat uplne stupa. Preto fakt monitor. Udusenie nehrozi by som povedala hovorila - kazda zena, ktorej dieta umrelo na SIDS. Rozumiem ti, ze ked chce spat na brusku ju neukecas, ale proste bez podlozky nie.

vevapeto
autor
18. nov 2012

Jaaaj zeny, dufam ze dnes sa mi podari na chrbatiku uspat kym nezozenem monitor 😉 dakujem za vase nazory

iviatko
18. nov 2012

moj maly inak nezaspi ako pri kojeni /nemozem sa ani pohnut/ na mne, ked polosedim...a lezi mi na hrudniku, alebo na brusku... na chrbte proste zacne sibrinkovat nohami, rukami a dovi dopo...otocim ho na brusko a spi. Monitor nemame, sledujem ho kazdu chvilu 🙂

lubinkas
18. nov 2012

Dobry vecer, mne dcerka spinkavala na brusku od 2 tyzdnov. Inak spinkat nechcela a na brusku spinkala bez probemov. Mala som pod nou monitor dychu pre moj klud. Ja by som dietatko tak nechala. Pytala som sa na to aj lekarky a sama mi povedala, ze ked tak chce spinkat, nech ju necham.

sissy27
18. nov 2012

@vevapeto od príchodu z pôrodnice domov mi malá spala na brušku a bez monitora... pravdepodobne sa teraz väčšina z vás prežehnala alebo aspoň chytila za hlavu, čo som to za nezodpovednú matku, že som takto hazardovala... ale moja dcéra sa narodila v dobe, keď internet nebol bežnou súčasťou každej domácnosti (aj takej, kde pomaly na chleba nie je, ale surfovať sa bude) a teda aj "zaručených" informácií a štatistík bolo výrazne menej - a som za to vďačná... malá pekne spinkala, nikdy sme nemali problémy so zaspávaním a spaním... a nemám pocit, že by si nejako v polohe na brušku tlačila na hrudník, keďže ju výrazne nadvihla plienka... a nie som jediná, komu sa nedá spať na chrbte dodnes, jednoducho sa mi tak zle dýcha...

layla06
18. nov 2012

Ona vie najlepsie ako jej je dobre🙂 aj moji chalani tak spavali a pohoda...

emka1
18. nov 2012

@vevapeto .... moja mala od narodenia vie zaspat v noci len na brusku, na chrbatiku zaspat vobec nevedela ani doteraz nevie. Tak ju na noc vzdy davam spinkat len na brusko, prespi mi od malicka takto celu noc, len hlavicku si otaca, na ktoru stranu chce. Velmi som sa tej polohy bala, kvoli SIDS, ale aj ja ako babatko som spavala len na brusku. Cez den spava na boku, teraz uz zacina byt pohyblivejsia, takze cim bude vacsia, tym si potom vyberie polohu na spinkanie, ktora sa jej bude pacit, mozno nakoniec si oblubi aj chrbatik a zaspi konecne aj na nom 🙂. Od malicka mala reflux, a polohy na chrbatiku som sa aj obavala, aby sa mi neudusila zvratkami, takto na brusku je to z pohladu refluxu zase bezpecnejsie, ze vzdy jej mliecko vytecie z pusinky von.