Ako na zapareniny pod krkom?

chrumen
9. jún 2011

Ahojte mamičky - nechcem aby sa niektorá urazila ale určite sa tu nájde pár , ktorých detičky majú " 2 brady" 🙂 naša je riadna bacuľka a v tomto teple sa jej na krku, pod tými bradami zacali objavovat potničky 😒 zatiaľ jej to len pár krát denne umývam čistou vodou ale stále sa jej to tam zaparuje, potničky má aj vzadu na krku ☹ viete poradiť nejaký dobrý krém alebo inú radu ako jej v tomto pomôcť? Ďakujem 🙂

mireag
9. jún 2011

Preco by sa niekto urazal? 😀 Kym sa dostanem k maleho krku, musim mu to poriadne poodhrnat. 😀 Manzel ho zabava, aby sa pozeral hore, poumyvam, vysusim a natriem bepanthenom. Zaparenina je dorana prec. 😉 Takisto mu natieram aj "zarezy" na vnutornej strane stehien. 😉

tosomja
9. jún 2011

ahoj, my nemáme "dve brady" a predsa máme na krku a aj vzadu a na miestach, kde jej zapínam plienku 😖 tiež máme problém, neviem, ako s tým bojovať, nestíham jej umývať vodou, lebo tak veľmi sa potí...nám zásyp veľmi nezabral, lebo sa jej robia "linky" na brade a potí sa stále...
@mireag môže byť aj sudocream? neskúšala som zatiaľ.

droby
9. jún 2011

aj my mame zahybcekom pod bradov ajajaj, umyvat to je umenie 😀 a hlavne dokladne vysusit ked sa mu to uz nepaci to je umenie.
vraj je na to dobry lieh, normalne tamponikom vyutierat.

tami_tami
9. jún 2011

ahojte moj maly bol taka grulka pred rokom v máji neviem ci to bola zaprenina ci co to bolo no mal to velmi skarede... vystriedali sme vela vela masti, nepomohl nic ani caste umyvanie ani prekryvanie latkou aby sa mu tam na toho miesta nic nedotykalo ani nic proste az nam zabral Bepathen mast na zapareniny a bradavky ((pre kojace matky)... tuto masticku sme dalej pouzivali aj na ritku a pouzivame ju v pripade potreby aj teraz - vzdy nam pekne pomoze behom jedneho dna 😉 a este foto ako to u nas vyzeralo - mali sme to také asi mesiac ked nie viac:

sirinka
9. jún 2011

ja natriem natenucko obycajnou rybacou mastickou a mame pokoj...

renatka100
9. jún 2011

ja som si myslela tiez ze su to zapareniny a nakoniec mame atopicky ekzem, urcite to netreba podcenit

crazybabenka
9. jún 2011

mne akurát včera kázala dať na to dokyna sudokrém.....včera sme natreli....a dnes sme už nemali skoro nič....ale dobrá je aj nivea sos

kaja73
9. jún 2011

Ak to ma cervene,tak nedavaj mastne kremy,ale kremy so zinkom-ci už sudokrem,alebo hocaky krem na zapareniny co ho obsahuje.Až ked cerven zmizne možes kožu premastit-ak je sucha-,inak to len zhoršiš.Maly je ekzematik a tiež potničkar,tak toho mame dost odskakaneho a toto je pravidlo,ktore som si zapamatala ako jedno z najdoležitejsich.

miska31
9. jún 2011

mo ja by som odporucala jednoznacne Tanno-hermal lotio, nemusi sa natierat kazdy den, ale obden. ten problem mame aj my a pomaha to...
😉

pimpulienka
9. jún 2011

Nam pomáha sudocreme ( je nielen na zadoček ) 🙂

annaopialova
9. jún 2011

ahoj dobra je aj calciova mast

emia
9. jún 2011

ja som maličkej tiež natrela sudocremom a prešlo to, ale skúšala som aj detský puder, tiež dobrý.

amandamath
10. jún 2011

Imazol

ducci
10. jún 2011

ja malej umyvam prevarenou vodou zaparene miesta a natrem bepanthenom. je super aj ako prevencia 🙂). a nasla som na stranke ze je aj na atopicky ekzem.

dyba
10. jún 2011

ahoj. odhrniem bradu / niekedy problém/ umyjem vodou,osuším a rybacia pasta,tá čo sa používa na zadoček 🙂

lucia20
12. jún 2011

my sme mali tiez tento problem, lebo mame zopar speckov navyse na krku, ja som ju umyla, osusila, a potom zaprasila pudrom. perfektne to fungovalo. v teple by sa pod kremom potila a takto uplne v pohodicke, uz vecer to mala ovela krajsie.

martuska75
12. jún 2011

nám pomáha umyť, pretrieť gázou s liehom a natrieť sudokrémom alebo rybacou masťou. Asi je to tu všeobecná rada.

majamat
17. jún 2011

@droby lieh by som na to nedavala. riadne to stipe a este viac rozpali uz aj tak podrazdenu pokozku.
ja davam Imazol crempastu. ked to natriwm, je to dobre, ale pokial bude mat dve brady a bude slintat a grckat, tak sa to bude opakovat. a hlavne cez leto. ako naschval, ked malu okupem, vzdy nez ju stihnem natriet, tak sa mi znovu ogrcka a samozrejme, ze to ide hned na krk.

pe
29. jún 2011

nam pomohol krem bepanthen, osvedcil sa hlavne preto, ze malu nestipal, nedrazdil, rychlo sa rozotrel a vstrebal, nazaspinil oblecenie a velmi rychlo zabral, co je teda najdolezitejsie, je jemny, neskodny pre babatka a bezne dostupny v lekarnach, odporucam aj na zaparenu ritku 🙂

lea123321
29. jún 2011

Ja som tie miesta vždy malej opláchla čistou vodičkou a usušila ,zasypala zásypom ,je jedno aký ale čím menej parfumovaný tým lepšie ,v lekárni máš kvalitnejšie prípravky ...A nikdy sa nám z toho nespravili pľuzgieriky ani nič horšie,prešlo to behom pár hodím.Moja malá mala potničky na krku keď bola maličká a mala tie ,,faldíky´´ ,najma z toho že sa pogrckala a mala to tam vlhké preto určite nie krémy ,tým sa podľa mňa tá pokožka len viac ,,dusí´´ 🙂 🙂 🙂

erika1111
16. mar 2012

baby skusila som SUDOKREM lebo vcera mala zapareninu na krku a dnes je to ovela ovela lepsie.dik

bobkaa
16. mar 2012

my pouzivame krem na zapareniny Change od Biodermy. Obsahuje zinok a je perfektny.

denisa2214
16. mar 2012

Nám pomôže vždy Sudrocrem alebo Imazol krempasta.

alexis617
16. mar 2012

klasika púder awiril ,alebo krém awiril
prepáčte za preklepy malí mi polial kláesniu niektoré písmenká mi nejdu 😀

lencika
5. okt 2012

my sme vyskusali vselijake kremy na zapareniny, ale naozaj nam pomohol bepanthen a je univerzalny aj na ritku a je neparfumovany, co je u mna velke plus a hlavne neminala som peniaze na kopec kremov a takto mame jeden a mam pokoj

31majka12
5. okt 2012

nam dr poradila imazol a zabral

majcika
14. okt 2012

my mame aj tri brady a vysusovani po kupani sa ani nejdem rozpisovat 😀 hotove umenie. raz sa malej urobila dost nepekna cervena dlha zapareninka ihned som natrela Bepanthenom pre kojace matky a ritku babatka zaroven a do pol dna to zacalo miznut vecer bola ok. Cize preventivne mam Bepanthen doma ale nastastie so zapareninkami nemame problem 😵

betty26
14. okt 2012

nám pomohol Sudrocrem 🙂

misela12
14. okt 2012

zásyp babylove z dm-drogerie, v zelenej nádobke. tvrdili, že iný ani nemajú. do hodiny je po červených zapareninách. nám pomáha na 100%.