Ako na zapareniny pod krkom?

chrumen
9. jún 2011

Ahojte mamičky - nechcem aby sa niektorá urazila ale určite sa tu nájde pár , ktorých detičky majú " 2 brady" 🙂 naša je riadna bacuľka a v tomto teple sa jej na krku, pod tými bradami zacali objavovat potničky 😒 zatiaľ jej to len pár krát denne umývam čistou vodou ale stále sa jej to tam zaparuje, potničky má aj vzadu na krku ☹ viete poradiť nejaký dobrý krém alebo inú radu ako jej v tomto pomôcť? Ďakujem 🙂

luciferkax
14. okt 2012

Ja zas nedám dopustiť na Bepanthen, natierali sme sa ním obaja, ja aj bábo

ssussie
14. okt 2012

hocico - ja davam toto od Nivei a v pohode - zabera

kristinaanna
14. okt 2012

ahoj, nám na to dala lekárka robený roztok "solutio jarisch", tým obkladať, vysušiť a potom natrieť "fungicidin" masť a keď to nie je také hrozné tak stačí sudocremom

sachmetttt
14. okt 2012

Skus umývat krk čistou vodou..A napr sudocream ten sa nám osvečil držím palce 😉

svetlusa12
14. okt 2012

ja som malinkej nasej vzdy pretrela miesta alkoholom.....da sa kupit v lekarnach, doteraz ho kupujem

adelajda2012
16. okt 2012

mne sa na vsetky vyrazocky a zacervenania veeeelmi osvedcila SOS Nivea. Moc sa o nej asi nevie, ale mne ju odporucila kolegyna {oznacila ju za zazrak 🙂 }, tak som skusila a max. spokojnost.

slaavka
17. okt 2012

umyt mydlom a vodou a dat SUDOCREM.. tak ako hovoria aj ine baby,pomaha 🙂

saranata
17. okt 2012

určite sudocrem , ale ked je horšie alebo sa to opakovane vytvara tak Imazol a je pokoj 🙂

libad
17. okt 2012

ahoj.my sme pouzivali sudocrem hned na druhy den nam to aj zmizlo.

silvilengyelova
31. máj 2013

moja mala dvoj tyzdnova dcerka ma od vcera skaredo vypareny krcik. aKOBY PLUZGIERIKY ALE ZOSUCHNUTE. Poradte prosim co sa stym da robyt,? Ona ani neplace zrejme to neboli,ale mna stoho boli srdce. Ak mozte pomozte prosim ☹

linda81
31. máj 2013

sudokrem ...ja som davala nasej pred 2 dnami, mala skoro az do krvi pod krkom , co jej mlieko zateka obcas a neda si to poriadne umyt a je to O za 2 dni...

zuj
31. máj 2013

sudocrem, ak nezaberie treba skusit imazol

katarinka32
3. jún 2013

nam pomohol kupel v hypermangane, to nam doporucila lekarka a aj krem sudokrem, vyskusaj urcite pomoze

liviatn
3. jún 2013

aj ja som mala malu baculka,,,, vzdy ked sme sa kupali tak sme dobre osusili a pekne zasypala AVIRILom.... dala som si to kozmeticky tampon a pekne pod pazušky, krčok, jednoducho všade kde mala záhyby. A Aj ked nic nemala tak som to preventívne dávala.

ivuska6
3. jún 2013

ja natieram vsetko sudokremom este aj teraz a aj samej mne a pomoze vzdy 🙂

lucymk
3. jún 2013

ahoj.Ja si pamätam ,ze moja mala mala potnicku na krku.Davala som jej hocIake kremi,ale nepomahalo.Jedna znama mi poradila obycajny puder co sa dava na zadocek.pekne jej to vysusilo a zahojilo sa.Este ked môzem poradit,tak na zapareniny zadocka ked mi mala hnackovala hned pomohla ta fialova vodicka co sa cisti pusinka.Akurat, ze mala trosku plakala ked som jej ju dala,lebo chladi,ale tiez pekne vysusi a zahoji sa.a nas sudokrem a pytiol nepomahali.

simi906
10. jún 2013

Baby a presne toto som sa chcela spytat... Ci na zapareninky je dobry ten Bepantem a Sudocream.Nam to kazala doktorka liehovat ale ked vidim ako to malicku stipe ☹ neni mi vsetko jedno

petula8
11. júl 2013

vyskúšaj sudocrem, ja ho používam aj na zadok mojej malej

monique26
12. júl 2013

Aj my sme to mali :( Malá mala zaparený celý krk a ešte aj podpazuškami mala....Skúšali sme všelijaké mastičky a nič nepomohlo :( Nám zabral obyčajný detský Aviril púder...Krásne jej to vysušil a zahojilo sa nám to ....

nerilka
12. júl 2013

nám pomohol imazol krempasta ..

minnie55
12. júl 2013

Nám pomohol tekutý púder, sudocrem a často som to utierala čistou vodou a sušila.

m_ij_ka
14. júl 2013

natieram zadok len sudocremom 🙂

svetlusska
14. júl 2013

ahoj my sme mali podobny problem minuly rok v juli, len my sme to mali aj pod pazuskami...boli sme s tym aj u lekarky ale tak dala nam dva kremy ale tak pri takom malom dietati som to realizovat nevedela kedze bolo treba omotat okolo krku obvaz...tak som to nakoniec riesila tak ze som ho kupkala kazdy den vecer a mazala olejcekom aviril aj cez den ked som videla ze to ma suche aj po okupani..a nejako to pomohlo.citala som sice ze s olejcekom sa na zapareniny nema ale tak bola som zufala a vyskusala som aj tento. tot moja rada.

moon1979
14. júl 2013

@m_ij_ka reč je o krku nie zadku 😀

čistá prevarená voda je najlepšia a vždy vysušiť poriadne

saan
14. júl 2013

Malý to mal, keď bol malinký, nevedela som si stým rady. Kamarátka mi poradila tu fialovú vodičku čo sa dáva do pusinky na "žabu" vraj to dáva na všetko čo sa malému zaparí, lebo to vraj dobre vysušuje. Ja som to ale neskúšala, lebo potom mu to ustúpilo.

janalv
25. júl 2013

My sme s tým tiež boli u kožnej, dala nám bórovú vodičku na umývanie, potom riadne osušiť gázou a natrieť zarábaným krémikom, v ktorom bol imazol. za týždeň nám to prešlo. ked sú veľké horúčavy, tak preventívne jej to vždy prepúdrujem detským púdrom, pod krkom, pazuškami a v slabinách.

djamilia
25. sep 2013

Baby poradte mi prosim. Mala ma zaparene trosku v zahyboch na krku a strasne place ked jej to otvaram. cistila som s Hypermanganom rozpustenim vo vode a potom natierala Sudocremom. Teraz pouzivam cistu vodu na cistenie a idem vyskusat aj repik. Ale mam velky problem s tym ze mala velmi place ked jej tie zahyby na krku iba otvaram, a potom co jej ich umyjem, jej ten zahyb nasilu este drzim otvoreny aby sa vysusil, fukam na to vzduch a natieram jej to sudocremom (tak ako pisu, uplne rozotriem aby neostalo biele) - ale malinka to neznasa, strasne pri tom place. Ako casto ste cistili a natierali zapareniny vy, a ako ste to detom vysusali. Aj oni pri tom tak plakali? Dakujem krasne za odpovede.

hemka
9. jan 2014

Môj malý má tiež "dve brady" a bojujeme s týmto problémom - zapareným krkom už pár dní, pod bradou aj vzadu na krku a zdá sa mi, že sa mu to rozširuje aj k uškám. Nepáči sa mu to, lebo dosť hýbe hlavičkou, akoby si to šúchal. Umývam mu krk prevarenou vodou, osuším. Lekár nám poradil nejaký kvalitný púder, no v lekárni mi zas poradili krém na zapareniny - bepanthen alebo sudocrem. Vyskúšala som mu na to natrieť sebamed - krém na zapareniny, ale nezdá sa mi, že by to pomohlo. Stále to má začervenané a na niektorým miestach má malé červené vyrážtičky. Poraďte, čo je lepšie, krém alebo púder, a aký? Ďakujem

zvedavamt
20. jan 2014

umyjem cistou vodou, osusim papierovou vreckovkou a streknem trosku koloidneho striebra

milota164
22. máj 2014

ja som na zapareniny aj potnicky pouzivala Bepanthen a zatial nam vzdy pomohol