Ako naučiť 18-mesačného syna trpezlivosti?

11. okt 2022

Ahojte, ako ucit postupne synceka trpezlivosti? 😅 Ma 18 mesiacov... Ano ano viem. Malinky. ALE!!! Nechcem porovnavat samozrejme, ale niekedy to nejde. Moj syn sa zahra oekne sam, ked sa nu chce, teda s autickami, tlaci ich pred sebou, listuje knizky a robi ako keby si cital, plysovym hrackam da jest a hovori mnam mnam alebo ich obijme a povie moja moja, mame aj take jablko kde su dierky a treba do nich dat cervika, este aj s tym sa pohra. Hlavne u neho idu knizky a hracky s kolesami, aby si mohol pred sebou tlacit. Pracka, metla, smetny kos. Dookola tieto.
No a preco sem pisem.... Vkladacky,puzzle, kuzele, kocky... Nic. Teda, kocky vysype na stred izby, max mi da 1 kocku na druhu. Snazim sa s nim hrat tieto hracky, akonahle mu nieco nejde, teda nevie dat vkladacku na miesto, koniec. Odhodi a nechce sa k nemu vratit. Nema o tieto hracky zaujem proste. Ale kamoskin syncek tak pekne sa hral sam s tymi vkladackami a kuzelom, ze som pozerala, ako puk. 😏

Inak syncek je podla mna velmi sikovny, ukaze v knizke hocico, po novom aj farebne stvorce, kruhy, nielen zvieratka... Napodobnuje asi 17 zvieratiek, pekne zacina nam hovorit slova, na vsetko ukazuje vsetko chce vediet, skumat. Este co mu nejde, tak to je papanie sam, takisti, ked mu to nejde, odhodi lyzicku a dovi. Ale inak je aj pokojny, mily, priatelsky.

Mam nanho tlacit tieto hracky, ci ho mam nechat? 😏

viestta
11. okt 2022

Podľa nadpisu som sa nazdávala, že ide o nejakého druhostupniaka a ty riešiš trpezlivist u rok a pol starého dieťaťa. Také malé dieťa udrží pozornosť par minút. Raz sa naučí aj to co teraz nevie. Alebo sa aj nenaučí ale naučí sa niečo úplne ine, v com bude vyniká.

oli18
11. okt 2022

Zase porovnavas s kamoskinym? Tvoj je iny, na svoj vek sikovny. Nechaj ho hrat sa sameho, tym ho ucis samostatnosti. Nevnucuj mu kocky, ak ich nechce. Od par mesiacov zahrnujete deti vsetkym moznym, len aby napredovali. Aj deti maju svoj vyvoj a ak nie je chory, skor, ci neskor dobehne svojho kamosa. Co myslis, aj svetovym velikanom sa takto venovali rodicia? 😉

autor
11. okt 2022

@viestta
@oli18 to porovnavanie je mojim zlozvykom. 🤦🏻‍♀️

marianarem
11. okt 2022

No nebavia ho take hracky. Je to ako s dospelymi, ani teba urcite nebavi uplne vsetko. Podla mna treba detom ukazovat, ake maju moznosti, aby mali ako zistit, co ich bavi. A tym to hasne, potom nech si uz vyberaju same. Mojho napriklad skoro vobec nebavia pohybove aktivity, ziadne odrazadlo, kolobezka, bicykel, ani skakat nevie a nelaka ho to (a ma skoro 3r). No ale neriesim to, moznost vyskusat pravidelne dostava a ked nie, tak nie.

denden77
11. okt 2022

moja ma 2 a je rovnaka 🤷‍♀️😁

lili929
11. okt 2022

Mna len tak napadlo, ze je jeho otec trpezlivy? 😄 Lebo ja to vidim na svojom 2,5 rocnom, ze je presne ako ocko. Nieco sa mu neda alebo to nevie, ponervaci si, skusi to silou, nejde to, tak potom to odhodi. A manzel to iste, nieco sa mu niekde zasekne alebo to nejde, tak nie akoze aby s kludom popozeral, kde je chyba, preco to nejde, on chyti nervy a rovno to vytrhne 🤣

gladys_07
11. okt 2022

„Napodobnuje 17 zvieratiek“ ma rozsekalo 😂😂 Zajtra pocitam ale tipujem ze ani na dvojciferne cislo to nedotiahneme. Kokos ja neviem ci z fleku dam 17 zvieratiek

janka_266
11. okt 2022

Ani môjho nebavia vkladacky, pokial nie je všetko okrúhle a nepasuje to do kruhu 🤣 ale zas teraz ho začalo baviť presýpanie a pri tom vydrží aj keď nie vždy trafí do pohárika 😃 tak skuste to.

anjelicek26
11. okt 2022

Tie zvieratka rozsekali aj mna 😂 Ja len, ze moj syn vo veku tvojho len reval za vsetko, nerozpraval absolutne nic, knizky ani nepozrel, nie to nieco stavat, nieco tvorit ci sa niecomu "normalnemu" venovat... on proste isiel ako torpedo vsade vliezt, vyliezt zburat... dnes je to sikovny tretiak, ktory plava, hra hadzanu, skace na profi trampolinach a chodi na gymnastiku na sutaznej urovni... v skole patri k dvojke najlepsich v triede...sustredenie a pozornost ma stale kulove, nastastie to vyrovnava prirodzenou inteligenciou a zaujmom o vsetko okolo neho, ale ucil sa to nie z knih, ale vsetko ochytat, preskumat, vyskusat, ano boli sme z neho sedivy...

Kazde dieta je ine - vynimocne. To porovnavanie je zloba... keby vidis mojho syna vo veku tvojho, tak povies, ze nie je normalny a nevie "nic"..to, ze stvornozkoval v 4roch mesiacoch a pretacal sa na oba smery od narodenia je totiz irelevantne pre "tabulky"... kazdy svoje tempo, svoj zivot, ono sa to v skolke-skole zrovna... a nie, niektore veci nie - v tych bude tvoje dieta vynimocne - alebo naopak horsie - a oboje bude v poriadku! Nepotrebujeme deti cez kopirak, potrebujeme individuality, co budu mat logicke a strategicke myslenie, vedia presadit (a hlavne obhajit) svoj nazor...

oli18
11. okt 2022

Este som ti zabudla napisat, ze nas v 1,5 vedel povedat tRaktoR. Mam video,mozem ti poslat 🤣. Podotykam, ze ho nikto vyslovene R neucil.

autor
11. okt 2022

@lili929 😲 presne v tomto poradi to robi aj moj muz aj moj syn. 🤣😅 No.. Po kom to dite je.. 😅🤦🏻‍♀️

autor
11. okt 2022

@anjelicek26 ❤️

kukulienka999
11. okt 2022

Len ho teraz tie hracky nebavia, to príde. Možno ich odlož na nejaký čas a vytiahni na skúšku zas. U nas sa s drevenými hračkami len buchalo, trieskalo, tak som to jeden deň schovala do skrine, aby sa neničili. Po nejakom čase, keď bola doma nuda skúsila som vytiahnuť vláčik a kocky…teraz ich má ako najobľúbenejšie hracky 😊 má 20mesiacov

miadi
11. okt 2022

Kazde dieta je ine . Moja dcera v tom veku nahradne tancovala vedela naratat do 20 a celu abecedu ; co ale neskor zahadne zabudla 😃) skladacky puzzle kocky ju nezaujimali hrat sa zacala tak v 2.5r..,syn zas staval z mega blocks dinosaurou od 112m a puzzle 🧩 velke od roka a pol miloval . Trpezlivosti sa musis naucit ty viac ako tvoj syn 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autumm
12. okt 2022

Ja mam 28 rokov a furt nemám trpezlivosť 🤣 bojujem s tým ale proste to nejde..mam takú povahu

amelie2017
12. okt 2022

@autumm isla som napisat, ze ja mam 33 a tiez sa nastvem, ked nieco neviem 😀 sice to budem skusat, ale najradsej sama.

stannkal
12. okt 2022

Nemyslím si ze tvoj syn má problémy s trpezlivosťou, ved sa vie zahrať sám. Jednoducho ho tie iné hry nebavia, nemá o ne záujem. Najlepšie spravíš keď ho do toho nebudeš tlačiť a budeš sa s ním hrať to co baví jeho a nie teba.

autor
13. okt 2022

@stannkal
@amelie2017
@autumm
@elizabet173
@miadi
@kukulienka999
@oli18
@anjelicek26
@janka_266
@gladys_07
@viestta kocky, este som zabudla, ze zvykne tocit aj kolesami na autickach, a vsade, co ma koleso, ale mam pocit ako keby ich kontroloval a potom tlaci pred sebou a napodobnuje ako robi auto. To nevadi? Neukamenujte ma, len som citala kadeco o tom toceni.

kikusha2212
13. okt 2022

Mam prvorodeneho mentalne postihnuteho syna, co sa v tomto veku nevedel ani sam napis, mam druhorodenu dceru, co v tomto roku pocitala, skladala jednoduche vety, pouzivala nocnik, a mam dvojicky v tomto veku a som nesmierne rada, ze maju ocny kontakt, vnimaju mna a svet a aj ked su tvrdohlavi a idu si svojim tempom, dakujem, ze su zdravi ❤️ neporovnavaj prosim ta a nechaj dietatu aj vlastny priestor.

autor
13. okt 2022

@kikusha2212 ❤️

anjelicek26
13. okt 2022

Nie to je uplne v poriadku, to patri do kategorie objavovania sveta...

autor
13. okt 2022

@anjelicek26 super, dakujem Ti krasne. ❤️