Ako naučiť chlapčeka na iný cumlík?

evuliceeek
7. feb 2014

maminy poraďte mi, ako naučím svojho drobca na iný cumlík? teraz má taký veľký guľatý ukľudňujúci, už v pôrodnici pil z takého na fľašu a od vtedy sa to ťahá, kvôli zúbkom ho musíme zmeniť, aby sa nekrivili. ešte mu idú iba prvé, ale už teraz by som bola rada, aby mal taký, aký má byť. Ten na fľaši som už zmenila a nabehol naň dobre, naučil sa ho uchopiť a ťahá ako má. Cumlík sa mi však nedarí, zoberie ho do úst, poťahá ho 2-3 krát a vypľuje, skúšam to už dlhšie a nič, vyskúšala som rôzne druhy a stále chce len ten svoj.

bajana
7. feb 2014

a co takto nedat mu ho a davat mu len ten novy? neviem, co sa da ine vymysliet... 😉

marcelatje
7. feb 2014

@evuliceeek aj my sme mali najskôr ten veľký guľatý cumel, tiež z pôrodnice, iný mi malá nechcela. A časom už nechcela ani ten takže už dlhšie sme úplne bez neho. Keď jej ho aj náhodou chcem dať, letí z kočíka na 5 metrov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Takže poradiť neviem 😅 snáď len že skús využiť že iný nechce a vyhneš sa odúčaniu neskôr 😉 aj keď sú situácie kedy by som bola rada ak by u nás cumel zaberal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evuliceeek
autor
8. feb 2014

@bajana skúšala som - nevyšlo 🙂

bajana
8. feb 2014

@evuliceeek tak ho zahod 😉 ... alebo mu do neho urob dierku alebo inak poskod, aby novy cumlik bol lepsou volbou

evuliceeek
autor
9. feb 2014

@bajana vyskúšam 🙂 dobrý nápad, ďakujem 😉

0silvia0
9. feb 2014

@evuliceeek nerozumiem prečo chceš silou-mocou nútiť dieťa do cumlíka, keď ho vyplúva. Ja by som to brala ako signál že dieťa končí s cumlom. Deti nemusia nutne používať cumlíky. Moje deti cumle nikdy nemali, neučila som ich na cumle. Keď som synovi dávala cumeľ a s revom ho vypľul ako párdnňové bábo, cumeľ som vyhodila a viac som žiadny nekúpila. Potom sú problémy, že pomaly 3-ročné deti nosia cumle aj do škôlky. Ak nechce iný, skús nedať žiadny.

evuliceeek
autor
9. feb 2014

@0silvia0 môj je závislý na jednom cumlíku, od narodenia, na jednom konkrétnom type, skúšala som nedať žiadny - plač ako keby ho rezali, nezaspí bez neho, je to temperamentné dieťa, veľmi živé a upokojí sa jedine s cumlíkom, ja nekojím takže cumeľ je u nás hlavne na upokojenie. Nechcem, aby mu ten čo má, krivil zúbky, to je hlavný dôvod prečo by som ho chcela naučiť na iný typ cumlíka

0silvia0
9. feb 2014

@evuliceeek aha, no keď ťa môžem utešiť, moje deti cumle nemali, jedno dieťa bolo kojené 1,5 roka a druhé 3 roky, a keby si vedela aké majú krivé zuby 😀 😀 😀 Investujeme teraz do fixných strojčekov. Takže možno to nebude také kritické s krivením zúbkov, ale nevyznám sa v tejto problematike, keďže som to nikdy nemusela riešiť 🙂

evuliceeek
autor
10. feb 2014

@0silvia0 🙂

nufficek
10. feb 2014

U nas pomohol dudel ocislo vacsi 🙂 perkne od narodenia mala ten o cislo vacsi, tusim 2-4 mes. Alebo 3-6 co ja viem ake je to cislo, no skratka tie mensie jej nesedeli vypadavali jej vypluvala ich, a vacsieho mala plnu pusu a takaaaa bola spokojnaaa 😀