Ako naučiť dieťa na cumeľ?

zuzana_ilkova
13. mar 2020

Dobry den
Chcela som sa opytat ci mi nebie niekto poradit ako naucit dieta na cumlik...nechce ziaden tvar ani druh, trosku potaha a vypluva, ked mu ho 4x vlozim do pusi napina ho z neho..ale vkuse si strka ruky do ust, nepokojny je a pyta tym padom stale flasu ,aby mal nieco na upokojenie a zaspanie...nepoznate nejaku fintu ako na deti a cumliky? 😂

brita7777
13. mar 2020

nam sa velmi osvedcili tieto 🙂 https://www.kociky.sk/tovar/bibs-cumliky-z-prir... su tam rozne velkosti 1, 2, 3 zavisi aky je vek..ale podobne mali aj v obycajnych drogerkach za 1e jeden velmi podobny cumlaci styl, tie zaberali vzdy

brita7777
13. mar 2020

tiez takyto podobny styl, Tesco alebo ine mini drogerie

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@brita7777 ano presne taky mam z drogerie, ale je mu velky asi do pusi tiez ho vypluva a ptm ho napina na vracanie z neho ... maly ma 10tyzdnov a do vybavicky som dostala vela cumlikov vyskusala som minimalne 8 roznych, ale ani jeden nechcel..dnes som kupila curaprox cumel ako poslednu nadej ,nenapina ho z neho ale nechce tahat lebo mu z neho neide mliecko...

brita7777
13. mar 2020

niektore su prave na bolave brusko ukludnujuce..nejaky sa mu isto zapaci 🙂 len mu ho skusaj davat naspät podrzat..my sme nasim davali asi od 1mesiaca..druhej dcere uz mozno po dvoch tyzdnoch.

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@brita7777 no ja som asi urobila chybu ze som nedavala castejsie cumel lebo teraz na mna pozera z vyrazom tvare “ze co mi to davas preco by som to mal chciet ked z toho neide mlieko???” Nas prcek je nepokojny a vkuse so sebou nieco potrebuje robit nepolezi kludne a dufala som ze cumel ho trosku zabavi aj by nepytal tak casto papat lebo niekedy je vidno ze sa len hraje na flasi ani netaha...

romanka_369
13. mar 2020

@zuzana_ilkova my mame taky isty problem😱😁.. Ziadny tvar nevyhovuje a chvilku podudle a vypluje..ked jej ho chcem dat späť vytlaca mi ho jazykom😁.. S dudlom nezaspi tvrdo vzdy ked ho vypluje uz ma oci ako sova a meta rucickami.. cize musi len tvrdo zaspat (co nastastie v noci spi) inak cez den je to horor.. Ma 7 tyzdnov..

0silvia0
13. mar 2020

@zuzana_ilkova naše deti nemali ani jedno cumel, aspoň odpadlo odúčanie od neho. Tiež som ich na cumel neučila, keď som videla, ako ich z toho napína na zvracanie. Ale na tvojom mieste by som asi nakúpila všetky druhy aké existujú a skúšala čo dieťaťu sadne...

evkakozickova
13. mar 2020

@zuzana_ilkova toto je presne môj prípad od mala nechcel cumlík až sa veľmi naučil na fľašu ani bez nej nezaspi a to ma už 22 mesiacov

sunflower000
13. mar 2020

Vsak jasne je to "siditko", kus gymy v ustach, uplne neprirodzene, ziadny cicavec v prirode cumel nepouziva...namiesto cumlu mu ponukajte prsnik a dojcite na poziadanie

elizuella
13. mar 2020

@zuzana_ilkova moju naucila na cumel mama. Trvalo to cca 2 tyzdne. Tiez vypluvala. Napinalo ju. Po case sa naucila. Mama jej ho troska pridrzala. Davam jej, ked je uz asi hladna, cca polhodky predtym ako ma zasa jest. Podudle, zaspi. Tiez sme kupili nove, zn. Avent, pre mini deti. Mama vravela, ze kedysi maksie cumle vyrabali, vraj ich deti radsej mali.. tak skusajte...drzim palce. Dajte vediet, ci to vyslo. 🙂

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@romanka_369 takze mas to rovnake ako ja 😂 v noci hana nastastie ale cez den 20minutive šlofiky 3x a hotovo... ja som nechcela ucit na cumel ale vidim ze bez neho je to boj ...lebo zaspavanie na flasi a vkuse len cucanie flase to tiez nie je dobre pre brusko, si ani neoddychne

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@evkakozickova aa nemas pocit niekedy ze jej vkuse davas len flasu ? Lebo ja si tak obcas pripadam ze vkuse papa...

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@sunflower000 zial ale nemam moznost maleho kojit takze tato alternativa je pre mna neprijatelna

anulienka26
13. mar 2020

@zuzana_ilkova buď rada, ze nechce cumel 🙂

deti95060810
13. mar 2020

nám sa to ani nepodarilo...po 6 mesiacoch sme to vzdali... Nikdy nechcela cumlík.
mali sme staršiu dcéru ktorú sme zas nemohli odnaučiť...mala asi 2 roky a bez cumlíka ani na krok...

lucindav
13. mar 2020

@zuzana_ilkova po týždni intenzívnej snahy a vyberania palca z úst a nahradzania cumlom sa na jeden chytil. Úplne obyčajný babylove z dm, kaucukovy, symetricky, najmenšia veľkosť.. musíš vyskúšať, mám doma asi 12 rôznych cumlov 😂😂

simoncik
13. mar 2020

Preco mas potrebu ucit dieta na cumel? Starsia ho mala do takmer 5 rokov. Bol velky problem oducit ju. Mladsia nenala vobec. A ziaden problem upokojit ju nebol. Nedavala by som ho dietatu nasilu

angelovka
13. mar 2020

Mne kamoska poradila z dm babylove taky s bocianikom, mala rovnaky problem ako vy a poskusala velke mnozstvo znaciek. No a nasej malej ,,sadol,, hned, iny ani nechce

zuzana_ilkova
autor
13. mar 2020

@simoncik bola som nazoru ze cumel nechcem aby mal ale nevie sa upokojit a zaspat inak ako na flasi teda vie ale hodinu a pol spievat uspavat na rukach je makacka uz... chce nieco cmulat a stale pyta flasu tympadom

dadus_ka
13. mar 2020

Niektoré deti jednoducho dudliky nechcú. Ja keď som bola malá, tiež má napínalo. Mamka hovorila že žiaden som nechcela že hneď ma naplo. Ale zase som si miesto toho objavila palec a ten som si cmulala 😂

yanni
13. mar 2020

@zuzana_ilkova A kolko ti ma dieta? Nasa najmladsia ma uz 14 mesiacov a mohla som sa aj na mihalnice postavit, kummel nechcela. Nijaky. Skusala som vela, lebo bola tiez taka nepokojne. Prvych 5 mesiacov cele dni len prevrieskala. Sme chodili kade tade, aj u osteopata sme boli, nic, to doeta zdrave ako ryba. Vsetci to uzavreli, ze je jednoducho urevana. Okolo 6 mesaicov sa trosku upokojila ale doteraz taka vselijaka. Ale ked je vyspata, najedena atd. je uplne slnieco. Pokusi s cumlom som po case vzdala, ju doslova z toho natahovalo. Ale ona ani flasu nikdy nemala. Doteraz kojim. Na prsniku nezaspava, aj ked ju pred spanim nakojim. Obcas zaspala ale to bola este velmi malicka. Terza sa napije, "odpoji", otoci hlavu. Dam ju do posteilky, pomrvi sa, najde svoju spaciu polohu a spi. Ja som jej dala raz do ruky taku tu velku latkovu plienku. Skor na hranie ale nejak si ju oblubila a ma ju na spanie.

nickpick
13. mar 2020

@zuzana_ilkova mame rovnaky problem, vyskusala som 5 druhov cumlov, nechcela ani jeden, ma uz 6 mesiacov a jednoducho som to uz vzdala, je kojena a proste ked z cumla nic netecie nenecha sa oblbnut 😀 aspon sa nemusime trapit s oducanim, niektore deticky sa v noci x-krat budia ked im vypadne, som v podstate rada ze to nemusim riesit, som inak presvedcena, ze este aj dnes je vela zien co ich namaca do medu, inak si totiz neviem vysvetlit ze s takou radostou potahuju umelu hmotu...

nikaeli
13. mar 2020

a preco ho chces silou mocou naucit cumel? moja starsia bola neskutocne cumlikova, mala som velky problem oducit ju (cca do 2,5 roka).. syn cumel absolutne nechcel.. tiez sme skusali vselijake mozne typy, znacky, az som po dvoch tyzdnoch pochopila, ze ho jednoducho nechce a nepotrebuje.. uz ma 25 mesiacov a za cely ten cas mu nechybal.. minule dokonca jeden nasiel v boxe medzi hrackami a odniesol ho plysovemu zajkovi do postielky 🙈 ani ho nedal do pusy 😉

jancejance
13. mar 2020

@zuzana_ilkova môj maly to iste, vypluval cumel od začiatku, nechcel ho, potom prišlo obdobie palčekov a prstov... No a potom cca v 4tom mesiaci sa začali zuby tlačiť či čo, proste nastal zlom a všetky cumlíky boli zrazu dobré. Takže moja rada- odlož si ich na neskôr 😉

kittykat22
13. mar 2020

@zuzana_ilkova musis skusat. Nam sa to nepodarilo - cumel nikdy nepresiel 🙄 zlate deti co si strcia cumel do pusy a su ticho

mirpet
13. mar 2020

Nase dieta sa chytilo az na cumel od curaprox,maju 3 velkosti

motyl88
13. mar 2020

Syn tiez nechcel prve mesiace cumel, ja som mu ho sem tam skusala dat, az jedneho dna ho zrazu nevyplul a odvtedy si dudka 🙂 to mal vtedy 4 mesiace ...ale len curaprox, ostatne vypluva...

rinsh
13. mar 2020

@zuzana_ilkova ak ho napína tak si asi nezvykne na žiaden. Ale hlavne aby si nezačal cmúľať prsty lebo sa už toho tak skoro nezbavíte.

sunflower000
13. mar 2020

@zuzana_ilkova ak nemate moznost dojcit, tak ale aspon mate moznost respektovat a nenutit ho predsa, urcite je dovod preco ho odmieta...nie vsetkym detom to musi byt prijemne, je to len ludsky vymysel, aby matky mali od dietata pokoj, na to treba prihliadat ako som uz spomenula je to neprirodzene a to nehovorim o kopu dalsich aj zdravotnych negativach aj v suvislosti s dalsim vyvinom podnebia a chrupu