Ako naučiť dieťa na cumlík?

krpcek
17. apr 2012

Ahojte, mozte mi poradit nejaky sposob ako naucit dieta na cumlik? Uz som vyskusala finticky, co zabrali pri dcere, ale pri synovi nejako nezaberaju, stale mi ho vypluva. Chcela by som aby mal cumlik, lebo len cumlanim sa vie pekne upokojit a zaspinkat, takto stale cumle moj prsnik (co sa nie vzdy da - napr. dnes pocas jazdy autom). Len mi prosim nepiste, ze mam byt rada, ze ho nechce a ze aspon nemusim oducat neskor.
Vdaka za kazdu radu. 🙂

katren
17. apr 2012

@krpcek najlepsie nijak, skus si precitat opacne problemy....ako odnaucit.....
pokial nemusis, nedavaj

minewka
17. apr 2012

@krpcek Skúsila si rôzne tvary? Ani jeden nechce? (napr. dcérka mojej kamošky chce len jeden tvar cumla - vsetky ostatne, hoc len s minimalnym rozdielom v tvare odmieta)...

krpcek
autor
17. apr 2012

@katren toto som nepotrebovala poradit - odnaucit viem. . . malu som odnaucila za dva dni.

krpcek
autor
17. apr 2012

@minewka skusila som uz 5 druhov - silikonove, latexove, okruhle, splostene . nic nechce. 😠

jedinecna
17. apr 2012

@krpcek ahoj... ja som malej dala dudlik na piaty den po narodeni - tiez chcela byt nonstop prisata.....mam dudlik od aventu - 0-6m - vytiahla som prsnik a vopchala dudlik - bolo to tak ze bola takmer napapana a hned tahala a dudlovala. Teraz ked ma 5mesiacov - tak bud dudku chce alebo nechce - resp uz aj my vieme kedy ju prijme a kedy nie.

zuzana_m
17. apr 2012

no ja ti neporadim,, tiež by som sa rada dozvedela ako naučiť, nie odučiť ☹ moja malá si zase cumle svoj palček,, kojila som rok a pol, cumel odmieta od narodenia,,ale ma štve ten palec, ma ho uplne scmulaný,,,,, syn mal cumel do dvoch rokov a odnaučila som ho behom dvoch dni tiež.....

krpcek
autor
17. apr 2012

@jedinecna ten cumlik mam aj ja. on v porodnici, este ako tak cumlal, ale potom som nejako polavila, lebo bol dobrucky a krasne zaspinkal aj bez cumlania, ale teraz je to des. dnes mi po ceste domov, reval 10 minut, kym sme prisli domov - no zastav niekde na dialnici. 😠

alicia28
17. apr 2012

kolko ma dietatko mesiacov ? moja tiez nechcela o dudliku ani pocut, naucila sa az od 6 mesiacov ked isli zubky, dala som jej calgel do pusinky aby zuby neboleli a dudlovala o sto6 🙂
niektore deti dudel nechcu ..........ale je to dobre na upokojenie a zaspavanie, nemusi to mat cely den zaslinene v ustach,,,,ja som davala len na noc a s oducanim sme nemali ziadny problem
v roku a pol som povedala ze uz dudlik nemame a bol pokoj, vymenili sme dudel za hracku na dobru noc čo si sama vybrala 🙂

miruss_013
17. apr 2012

@krpcek Tak asi ti neostáva nic iné len vydrzat.viem ako to je ked je stále dietatko len na tvojom prsniku.mne malá ties nechcela vobec cumlik a ani ho nemala a nemá do dnes.no ale musela som sa ja obetovat,malá má 21 mesiacov a stále dojcím a je vela takých noci ze je stále len na prsniku.a to este aj teras.uz som sa s tým zmierila.vela krát sme aj v aute dávali prsník.museli sme zastavit a tak ked uz sa inak nedalo.tak vela trpezlivosti ti prajem.drzte sa 😉

krpcek
autor
17. apr 2012

@zuzana_m no to je dalsi dovod, preco som volila cumlik aj pri starsej, aby si nedavala palceky, maly si tiez uz zacina cmulat prsty, tak to musim nejako poriesit.
moja sesternica ma 5 rokov a dodnes chodi s prstekom v puse, lebo nemala cumlik, tak si cmulala palcek. 😖

slivocka
17. apr 2012

Ja mam dvojicky mala ho chela hned , ma ho do teraz , maleho som do dnes nenaučila, proste ho nechce , nevie ho drzat a ani sa nim neupokoji ked zaspava, skôr sa znervoznuje,ze mu ho svokra dava a on sa s nim iba hraje ... 😉 nenut ho, pokial ho nechce tak ho to nenaucis, kazde dieta je ine 😉

krpcek
autor
17. apr 2012

@alicia28 ma tri mesiace. presne, tiez nechcem aby ho mal cely den v pusinke, len aby sa upokojil, zaspinkal, a potom ho moze aj zahodit pre mna, za mna. len nech ho nemusim stale na prse uspavat. . . . raz som uz aj z parku musela utekat domov, lebo mlady sa zobudil a nie a nie zaspat, vonku 0 stupnov, no koj, niekde na lavicke.

minewka
17. apr 2012

@krpcek fiiiha..vytvrvalec 😀 fakt tiez neviem ine, ako zmenu tvaru poradit...hádam len ešte to, že malá mi nechcela moc cumel, keĎ jej išli predné zúbky, bolelo ju to, nechcela hryzkať, ani lyžičkou papať, ani cumlík cmúľať (hoci inak v pohode cumlikovala)

ajca123
17. apr 2012

@krpcek ahoj ja mám troch chalanov a ani jeden nechcel cumel.. Ked som sa tiez snažila ich naučiť na cumel vždy sa im začal dvihal žalúdok... Tak som to vzdala a aj som rada...
Dnes som išla na poradnu tak som videla chlapca čo mohol mat tak 6r. a mal cumel 😖 😝
A ked niekam ides s autom tak chod ked má maly spat... Tak to tak riešim 🙂 a basta

jedinecna
17. apr 2012

@krpcek ale nasa ma aj dudlik a cumle si aj palcek - to je teraz prirodzene pre taketo male deti, ze si cumlu palceky, prstiky, pasticky....alebo skus doslova len tak - vydrzis plac s dudlom v ustach... mozno sa podari .... alebo skus mu este ten dudlik omocit v prevarenej vode alebo nakvapkaj mu da dudlik mlieko.

alicia28
17. apr 2012

@krpcek , no tak jemu zubky asi nejdu, ,,je malicky,,,mne vzdy zabral ten cal gel ,,,ked osm trochu potrela dasienka a dala dudlik tak dudlovala ako diva,,,ale inak dudel nechcela, nejaky vynalez musis najst,,,hlavne ide o to zaspavanie ,,ze sa nevie ukludnit...... to je na nervy ,,verim ti

krpcek
autor
17. apr 2012

@minewka malemu sa tiez uz nalievaju dasienka, rucky ma stale v pusinke, ale cumlik hryz nechce.
kamoska mi poradila, ze mu ho mam plienkou, oviazat okolo hlavicky - no to sa mi zda dost drasticke.
zaujimave, je, ze ked mu ho drzim, tak sa s nim hra, aj ho pocucka, ale ked ho nepridrziavam, tak ho pluje von.

klincek
17. apr 2012

problem je v tom, ze prsnik sa cumle inak nez cumlik, tak mu ten rozdiel asi nevyhovuje a nevie, co s cumlom robit. jedine ze by si prestala kojit a naucila ho papat z flase, aby nemal chaos..(to je blby vtip 😒 )
skusala si aj cumle od tommee tippee? mali by mat aj take, co vraj velmi pripominaju bradavku, aspon jedna kocka mi vravela. neviem ci naozaj, my sme mali ine, ale mozno by to stalo za pokus.
a ako si odnaucila dcerku? lebo u nasich dudlosov to bude asi tazke..

rybenka79
17. apr 2012

@krpcek ahoj, mam doma rovnaky problem ako TY so synom 🙂 4 druhy cumlov a nic, ani ked "nasilu" drzim. A co sa tyka auta, mam v taske vzdy 1 cumel a ked place sa "hrame" ze mu stale davam a on vypluva, presnejsie "zapasime" a neplace ... co zasa nie je bezpecne na ceste 😠

krpcek
autor
17. apr 2012

@ajca123 chodim tak, ked ma spat,ale ked sa mi v aute preberie, uz nevie spat zaspat.
@alicia28 idu mu zubky, viem to, aj prvej isli tak skoro, uz v 4,5 mesiacoch sme mali dva zuby.
@jedinecna skusala som mu tam dat mliecko, aj cajik, co pil, ale nic - on mi dokonca donedavna nechcel ani z flase pit. musela som ho oklamat, ze miesto papania, som mu strcila cajik, aby to vobec potiahol.

krpcek
autor
17. apr 2012

@klincek mam aj tomme tippee, ten ako tak chyti - to je jediny, ktory aspon prijme, ale dalej nic.
malu som odnaucila po dovolenke, jeden cumlik sme spolu hodili do kosa, (poobede prehrabavala kos 😀 ), a druhy som jej povedala,ze sme zabudli v lietadle. 😀 dnes ked vidi lietadlo, tak sama povie, ze tam ma cumlik a ze pojdeme pre neho. ale viem, ze uz by ho do pusinky nedala, lebo maleho cumle su volne pohodene na stole a j ked som ju provokovala, ci si neda, nechcela. 🙂
@rybenka79 to sa da len ked nie si sofer. ja som mu ho dnes pocas jazdy pridrzala, no bolo to dost o drzku, soferovat a aj cumel drzat - chvalabohu za automaticku prevodovku,lebo inak by som dalsie dve ruky potrebovala. 😠

jedinecna
17. apr 2012

@krpcek tak potom treba len vela trpezlivosti a skusat dalej .... prajem vela trpzlivosti

alicia28
17. apr 2012

tak skus nieco na zubky v lekarni.nam Calgel zabral a bolo po placi,,,ja caje neuznavam, je v nich vela cukru a detom to skodi, male deti nemaju prijimat cukor a v čajoch =granulkach je ho moc.... ostatne čaje sačkove= detske to je zase samy alergen a robi viac škody ako osohu...a deti su podla mna z čajov viac aktivne ..moja uz teraz 3 rocna pije len vodu a mlieko, ma krasne zuby, nie ako tie malinovkove a čajove deti, teraz sa mi narodi druhe dieta, a to zas bude,,cela rodina sa ide z čajov dosrať ,,je to pre nich ako biblia a pritom je to haluz,,,,nedovolim dat caj mojmu babetku ani za život 😀

klincek
17. apr 2012

@krpcek hm, tak uz neviem..ale musi to byt na draka, takto fungovat.. u nas je cumel prva pomoc. ale ja som nekojila, tak si baby zvykli hned. a nechcel by cumlat nieco ine? nejakeho handroveho tulka alebo hracku aspon..
a dakujem za tip🙂

lenkaa222
17. apr 2012

@krpcek aj ja som to riešila... najskôr som to brala tak, že ked nechce cumlik dobre, že nebudem musieť odnaúčať 🙂 ale ked si začal cmulať pršteky, po pár dnoch prešiel, iba na jeden stale ten isty tak som učila na cumel.. neskušala som vela druhov..davala som mu stale jeden.. chvilku som mu ho len tak podržala, vyplul znova som mu ho dala a takto dookola a nakoniec sa naučil aa ma ho len pri zaspinkavani...

krpcek
autor
17. apr 2012

@alicia28 calgel sa moze az o 5 mesiacov, moj ma len 3. 😖 my davame trosku cajika kvoli kakaniu, lebo ma velke problemy a musim ho rurkovat, tak pijeme kamilkovy cajik.
@klincek mozno je tam pes zakopany, ze je to umelina - ale zial prsniky este nepredavaju. 😠 😀
@lenkaa222 to robim stale. alebo ked spi na brusku, mu ho tam stale podstrcam a istim plienkou, ale to zas otaca hlavu, kym mu nevypadne.

alicia28
17. apr 2012

@krpcek , no to mas pravdu, ja som uz zabudla, tiez som davala od 6 mesiacov lebo skor nam nebolo treba, tak neviem poradit, asi len nosit na rukach do nemoty a upokojit plač, je to veru náročné

lenkaa222
17. apr 2012

@krpcek noo treba nato čas.. ja som už tiež bola zufala... lebo drobec stale pršteky v ustach .. aa nakoniec sa to podariloo

ajca123
17. apr 2012

@krpcek a hrkalky čo hrajú nepomahaju??? Nám áno ,ale iba jedna čo on miluje 🙂

krpcek
autor
17. apr 2012

@ajca123 nie. 😖