Ako naučiť dieťa na nočník?

alice24
18. jan 2022

Zdravím pekný deň začala som dcéru učiť na nočník pred cca 3 týždňami sadnúť si tam ide aj sama od seba pýta si dole plienku ale nikdy nikdy nevykoná potrebu zvyknem jej podať aj budú nechám ju tam zopár minút aby si zas ne zvykala na to že to je stolička na hranie dávam ju tam asi 4 alebo 5 krát denne ako ju mám naučiť

ladybug138
18. jan 2022

@alice24 dat dole plienku 🙂 davat iba na spanie...medzitym posadzovat na nocnik, prvy tyzden bude vsade nacikane, tak sa na to priprav, ale casom to dopne...dolezite je aj ako je dietatko stare, podla mna to chapu najskor asi 1.5-2 rocne

yanni
18. jan 2022

@alice24 zalezi ako stara je.

tramtada31
18. jan 2022

Dcéra sa odplienkovala v 26 mesiacov, mladší v 20. U oboch to slo prirodzene(dovtedy som neposadzala, kým sa nevypytali). Keď sa pýta, tak ju dávaj.

adulkas
18. jan 2022

naozaj to u nás zafungovalo.....

alexandra2468
18. jan 2022

Ja mam teoriu 😃 ze ak za 3 tyzdne nic nespravila, tak je este skoro.
Ja som svoju dceru skusala odplienkovat v lete (lebo ved leto-idealny cas), mala rok a pol. Tiez tam chodila sadnut si, precitat si knihu a nic nespravila 😃
Tak som to nesilila.
Potom som skusila znova, ked mala 2roky. Odplienkovala sa za 3dni.

Posadila som ju na nocnik (bez plienky samozrejme) oproti sebe na zachode, povedala som, ze ideme robit ciki. Upozornila som ju na ten “zvuk”, ked som sa ja vycikala. Tak sme sa s manzelom striedali a chodili s nou takto cikat kazdu cca hodinu. Velke pochvaly a mala odmena za kazde vycikanie prvy tyzden.

ailiba
18. jan 2022

@alice24 záleží na veku... Môj syn mal tiež toto štádium. Treba vydrzat, raz sa výcitka a pochopí. Najlepšie ráno hneď po zobudeni a po jedle. Tým by som začala. Môže to trvať aj dlhšie, to nevadí. Neodporúčala by som dat preč plienku a dávať len na noc, lebo ešte sa tam ani raz nevycikala a podla mňa ešte presne nechápe, čo tam má robiť a aký je to pocit vycikať sa do nocnika. Mohla by sa zlaknut a začať zdržiavať... Aby si to proste neznechutila.