Ako naučiť dcéru na nočník?

26. feb 2024

Ako naučím dceru na nočník keď ju dám vycika sa ale keď je bez plienky tak sa pocika a aj hovorím ze keď bude cikat tak do nocnika ale aj tak sa pocika už neviem ako ju to mam naučiť

anjelicek26
26. feb 2024

Tak velmi zalezi na veku.

simona_11
26. feb 2024

Z deťmi to chce trpezlivosť m ono to príde. Najlepšie je učiť na nočník záchod v lete . Kedy dieťa môže behať holé. Ono na začiatku bude všetko ocikane, okakane ale nakoniec to bude fajn. A skúste dieťa motivovať. Napríklad keď sa vykakas do nocnika dostaneš čokoládku a podobne. A taktiež u náš pomohlo keď som jej stále hovorila že ona je šikovne dievčatko a šikovne dievčatko chodí čurať na zachodik a keď sa pocurala niekde inde tak som začala fuuuj to nieje pekné, čurať sa chodí na zachodik. Ty si šikovná ty to vieš . A podobne. Pomohlo ... Ale na každé dieťa platí iné

darina746
26. feb 2024

Hlavne trpezlivost. U nas to fungovalo tak ze sme pockali na leto- das len satocky bez gatiek a ides :D Ako stara je mala? Skuste mozno ten hraci nocnik alebo formou odmeny ci nalepenia si nalepky.

mimikarol
26. feb 2024

Ja som počkala do leta. Mala si išla sama vybrať nočník do obchodu a každú chvíľu na ňom sedela a samozrejme som ju vždy vychvalila do nebies keď sa podarilo to čo sa malo

viestta
26. feb 2024

Este si neuvedomuje, ze treba ist na nocnik. Pockaj s odplienkovanim kym jej dozreje nervova sustava, potom to bude bez nehod za par dni

pralinka86
26. feb 2024

A kolko trenujete? Aky je vek? Je uZ pripravena?
Keď sa raz rozhodnete odplienkovat, tak naj je len vydrzat. Nedat plienku (len na spanok) a utierat, prezliekat. Niekto to vie za 3 dni, iny za 2 týždne.. to neovplyvnis

autor
26. feb 2024

@anjelicek26 dcéra má 2 roky 4 mesiace

autor
26. feb 2024

@pralinka86 asi 2tyzdne bez úspechu

pralinka86
26. feb 2024

Tak este pockajte. Zjavne nie je pripravená. Mozno o 2 mesiace to pojde ovela rýchlejšie

autor
26. feb 2024

@darina746 dcéra má 2 roly 4 mesiace

slavomira236
26. feb 2024

Ja som sobrala dcerke plienku ma den presne na druhe narodeniny. V zime. Predtym uz som ju s nocnikom odoznamovala cca od roka a pol. Pochopila hned. Mala 2nocniky na ociach jeden na poschodi na chodbe jeden dolu v kuchyni. Vysvetlila som jej co od nej chcem. Parkrat som sa jej opytala ci jej netreba cikat. Ked povedals ze ano ukazala som jej ze tam ma nocnik sla a cikala. Raz mala nehodu prvy den nestihla dat dolu teplaky. Potom uz vsetko ok. Ked sme isli von vzdy sa vycikala az tak sme dali overal a sli von . 2dodky vydrzala v pohode vonku.