Ako naučiť dieťa pýtať sa na nočník?

ntmj
12. jan 2015

Syn ma uz 2 roky 9 mesiacov a stále sa nepyta na nocnik, skusali sme uz vsetko mozne ale nic nezabera, pri slove nocnik chyti hystericky zachvat, na zachod tiez nechce. Vyhovara sa na braceka, ktory je o rok mladsi, ze aj on ma plienku a aj on kaka do plienky. Nedokaze pochopit, ze bracek je mladsi a plienku ma opravnene a preco musí cikat do nocnika ked bracek nemusi. Skusame teraz naucit na nocnik mladsieho syna ak by to zabralo ako motivacia ale zatial nic. Poradte prosim co robit, uz som zufala.

adula12
9. júl 2016

@zuzka1905 ahoj. no pisala som este v januari minuleho roka 😀 u nas to nakoniec dobre dopadlo. ked to nechapal, cikal mimo alebo do gati, tak som to nechala tak a skusila o tyzden. a stal sa zazrak... akoby utalo a hned v prvy den bez nehody. proste mu to docvaklo. odvtedy sa nam nestalo, ze by sa pocikal. ale s kakanim sme mali problem, to chcel vzdy plienku, trvalo to az do 3r kedy mu muz povedal, ze ma prekvapia, ukazu kako a odvtedy kaka aj do serbla. islo to same... proste tie decka musia na to dozriet. je to zo dna na den....

anulienkalenka
28. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

trochu staršia tema, ale znovu otvorim. ked sme dcerku učili čurat do WC , pomohlo nám toto blikanie do zachodovej misy. https://www.darcekyvychytavkychudnutie.sk/POHYBOM-AKTIVOVANE-SVETLO-NA-WC-d1577.htm

beky1813
28. sep 2018
mirien22
28. sep 2018

Nijako, príde to zo dňa na deň, ja som sa mohla snažiť, ukazovať, vysvetľovať, odmeňovať, nič... on došiel pred pár dňami za mnou, že plienku nechce, a tak sme ju dali dole a on sa pýta na nočník sám. Denný aj nočný spánok bez nehody, akurát kakanie mu ešte nejde. Ma 2 roky 3 mesiace. Ak si chcete ušetriť nervy a dieťaťu trápenie, tak stačí počkať, kým si samé povie 😊 Tiež som neverila, že to takto funguje, ale je to tak naozaj 🙈