Ako odplienkovať 9,5 mesačné dieťa?

usmevprosim
13. jún 2017

Dobry den,
chcela by som vediet kedy a ako ste zacali z odplienkovanim. A aky to malo uspech?
Totizto mam 9,5mesacnu dcerku na nocnik som ju davala posadit od cca 8mesiaca takze si krasne zvykla. Cika bez problem a dvakrat sa mi uz aj vykakala akurat ze teraz neviem ako dalej. Ci jej uplne prestat davat plienky a potom ako casto ju davat na nocnik?

hettinka
14. jún 2017

Dávala som až okolo 2 rokov. Úspech u syna do 4 dni bol odplienkovany aj na noc. U dcéry cikanie vyriešené za týždeň a veľká potreba za 2 mesiace, samozrejme tiež aj cez noc bez plienky.

emi16
14. jún 2017

Ja som odplienkovavala postupne obe baby rovnako
Starsia bola super mladsej to trvalo dlhsie.
Od 8 mesiaca na nocnik, vzdy ked tam nieco bolo dostala odmenu.
Ked uz vedeli na co nocnik je tak som ich nechala po byte chodit v gatkach a nocnik na jednom mieste aby ho nasli ked potrebuju. Samozrejme, ze drobne nehody boli
Neskor a schovavacky pri kakani
Na von dostavali treningove gatky plienkove az pokial sa nezacali pytat
Ked dme sli len na ihrisko, alebo prechadzku tak len gatky
Ked do obchodu, vybavovat, alebo autom tak treningove gatky.
Ako casto je otazka tazka
Mna mama oducala v hodinovych intervaloch a zhruba tak aj chodim curat dodnes
Ja som ich dala curat po zobudeni
Pred odchodom z domu doobedny program
Ked sme prisli
Pred obednym spankom
Po spanku
Po prichode z vonku a zas pred kupanim a spanim
Nie vzdy cikli
Popritom sa vypytali vonku
Zalezi aj co a kolko pije ci papa melon a polievku
Zhruba v 15 mesiacoch uz mohli ficat bez nehody, ale stale mali poistku na dlhe cesty a obchod plienkove nohavicky
A v noci tiez
Ale skor sa vyhodili po 3 dnoch znicene ako pouzite
Po 2 rokoch zmizla nocna plienka a len na velmi dlhe cestovanie dostavala treningove gatky
Hlavne dialnica, vlak, lietadlo

emilia25
14. jún 2017

Vzdy ked som zacala uz veru plienka nebola ani na noc.treba vydrzat a dietatko sa nauci ze je lepsie sa vycikat do nocnika ako byt mokry to plati aj cez noc.preto je lepsie cez leto aj pradlo rychlejsie vonku uschne.ja zacinam od 1.7 uz uplne na tvrdo mala uz vie povedat kakat chyti si ritku tak toto chape ma rok aj 4 mesiace bude mat.a ako prve zoznamenie len tak sedenie na nocniku s plienkou teraz aj bez plienky.no uz od prazdnin ziadne plienky.uz to robim po 4krat.

janickacrazy
14. jún 2017

@usmevprosim 9,5mesačné dieťa je ešte príliš malé na úplné odplienkovanie, proste ju stále dávaj na nočník ako ju dávaš doteraz. Vačšina detí sa odplienkuje medzi 1,5 až 3 rokmi, takže zase sa nemusíš ponáhľať. Moj malý má 19mesiacov a plánujem skúsiť odplienkovať teraz cez leto. Vy máte ešte čas, moj názor.

miso1111
14. jún 2017

Súhlas @janickacrazy až 18 mesačne dieťa si uvedomuje potrebu ísť na WC. Dovtedy je to len o zvyku a navyku. U chlapcov nám to išlo v pohode a dcérka 19m sa tiež už začína pýtať. Takže ak vám to nepôjde takto skoro kľud ona za to nemôže len v hlavičke si to začne uvedomovať až neskôr 😘

somavi
14. jún 2017

No ja neporadím , lebo som z toho zúfalá , len počkám asi este nejaký čas . My mame dva roky a nočník nechce ani vidieť . Vie , ze sa tam cika , ale nesadne na nho ani za svet , akoby mala nejaký blok . Bude zadržiavať , len aby nemusela cikat .

janickacrazy
14. jún 2017

@somavi Asi ešte nie je pripravená, hlavne ju nenúť, daj jej čas. Nestresuj, počkaj pár týždnov a skúste znovu začať s nočníkom.

usmevprosim
autor
14. jún 2017

@somavi a iny nocnik ste neskusali? Alebo rovno zachod mozno

somavi
15. jún 2017

@usmevprosim ani na záchod si v žiadnom prípade nesadne .. dokonca ked jej dám dole plienku a nechám jej len gate bez plienky tak sa nechce vycikat a len zadržiava a mrnci , ze chce plienku .

strelko
15. jún 2017

@somavi tak toto iste mame s Tomaskom a ma 2 roky aj 3 mesiace,Na nocnik sadne aj sa vycika,ale ako nahle ma behat bez plienky,alebo v slipoch,tak ani za svet😥

somavi
15. jún 2017

@strelko och to máte este fajn , ze si na nočník sadne a vycika sa .. časom si este zvykne behať bez plienočky 😊

yanni
15. jún 2017

@somavi nechaj ju. Mozno je fyzicky pripravena ale dieta musi byt na tento velky milnik v jeho zivote pripravene aj po psychickej stranke. Ved ma len dva roky. ma este cas. Niektore deti su rychlejsie, niektore pomalsie. A to plati nie len o jedeni, rozpravani, chodeni ale aj o odplienkovani sa.
Ja som nikdy "netrenovala". Nas dnes uz 7 rocny mal tiez taku averziu. Nocnik, WC, no ako keby to bol nejaky monster. Tak co, mal plienku do 3. rokov. Mesiac po 3. narodeninach si sam od seba sadol na WC (bez redukcie) a odvtedy nemal plienku. O mesiac na to bo bez aj v noci.
Nasa najmladsia, teraz 22 mesacna, je uplne z ineho sudka. Zacala tak nejak sama. V jej 14tich mesiacoch sme kupili nocnik, len tak stal pred zachodom. Ani pohladom on nezavadila. Ja som ju nikdy neposadzala. v 17.mesiacoch ho objavila, posadila sa tam sama, oblecena. Mala ho na hranie. v 19. mesiacoch uz bola bez plienky. Dokazala si aj sama stiahnut gate. Vsetko sama od seba.
Ono je to o dietati, nie o tom, co my chceme. Darmo budes dieta nutit. Toto nie je umyvanie ruk ci zubov.

miso1111
15. jún 2017

@somavi toto robil môj prvý synator nočník vôbec musel ísť na záchod alebo radšej ocikaval kvietky. Nenutila som a potom to prišlo samé bez toho aby som sa musela každú chvíľku pýtať ci chce cikat 🙂 každé dieťatko je iné niektoré potrebuje viac času ale určiť s plienok vyrastie 😝

strelko
15. jún 2017

@somavi no on je tazky oriesok,radsej bude zadrziavat,tak skusim zas neskor

renata1973
15. jún 2017

Cez den bola 1 rocna odplienkovana a v noci ked mala 1,5. Od 6 mesiacov nocnik, od 8 mesiacov po byte v gatkach a ja som ju davala cikat od 11 mesiacov ked chodila uz chodila sama pomaly sama. Mala ho na jednom mieste. Starsia 1.5 a noc 2 roky.

momoqui
16. jún 2017

Mamicky, ked pisete, ze ste zacali davat na nocnik, tak ste aj prestali davat plienku? Chcem za chvilu skusit odplienkovat a chcela by som to nejak prakticky. Ale neviem si predstavit ze jedneho dna malej nedam plienku, este doma ano, ale ked sa ide mimo domu...(?) alebo prve dni posadit na nocnik a cakat cakat a davat plienku? Z toho co tu pisete mi to nie je uplne jasne 😀 A postupy ze odplienkovanie za 7 dni sa mi nechce citat na webe lebo sa mi to zda velmi nalinajkovane a ja skor verim skusenostiam matkam a mojmu instinktu, dakujem

emi16
16. jún 2017

Viem, ze niekt. nedavaju plienku
Ja som zacala tak, ze obe mi mali plienky a skusala som ci cikne, kakne
Ked uz vedeli na co je nocnik na doma som plienku nedavala ale von treningove plienkove gatky
A potom to zalezalo ako daleko ideme a ako sa pytaju
Uce ie na nocnik bol od 8 mesiaca a okolo roku a pol uz boli bez plienok
Len na dlhe cesty a na noc dostavali plienku
Nemala som chut utekat v hypaci cez celu predajnu aj s kocikom a nakupnym kosikom nahanat WC
Oni sice podrzali, ale istota je istota

emi16
16. jún 2017

@momoqui
Viem, ze niekt. nedavaju plienku
Ja som zacala tak, ze obe mi mali plienky a skusala som ci cikne, kakne
Ked uz vedeli na co je nocnik na doma som plienku nedavala ale von treningove plienkove gatky
A potom to zalezalo ako daleko ideme a ako sa pytaju
Uce ie na nocnik bol od 8 mesiaca a okolo roku a pol uz boli bez plienok
Len na dlhe cesty a na noc dostavali plienku
Nemala som chut utekat v hypaci cez celu predajnu aj s kocikom a nakupnym kosikom nahanat WC
Oni sice podrzali, ale istota je istota