Ako odučiť 2-mesačné bábo od zavinutia?

monikapd1
19. júl 2010

Mam dvojmesacnu dcerku NAtalku a neviem ju odnaucit spinkavat bez perinky, musi byt v nej napevno zviazana a aj s ruckami. Ked je navolno, cize bez perinky stale placka a boji sa a ked zaspi a sa pomyka je hned s velkym placom hore, poradte ako ju odnaucit od toho.

dioliana1
19. júl 2010

to mykanie časom prestane...

bambusko
19. júl 2010

@monikapd1 a preco ju to chces odnaucovat? ved ked sa jej tak dobre spi, co riesis? neboj, navzdy to nebude, je este velmi malicka, pevne zavnutie jej dava pocit bezpecia. ak takto nie je 24h denne, nema to zdravotne rizika. mozes este vyskusat nosenie v satke, babetka maju velku potrebu telesnej blizkosti, pevne zavinutie im to pripomina 😉

traktor
20. júl 2010

este je malicka, tak to potrebuje, ma pocit bezpecia, teplucka 😉 ..ono to prejde neboj a zaspinka ti aj inak 😉 ..nas matko zas nechcel byt vobec v perinke ale zaspaval vyhradne na boku, a prikryty perinou..a preslo to 😉

janulabj
20. júl 2010

ano ako píšu baby,načo odnaučať,moj oliver tak spal dlho,už mu aj nožky z dola z perinky trčali,ale citil sa bezpečne,dobre sa mu tak spinkalo,tak to chcel,tak som ho nechala.

desszi
20. júl 2010

@monikapd1 vobec sa s tym neponahlaj, babatka sa zavinute citia bezpecne, nas maly bol zavinuty cca do 4 mesiacov a spinkal ovela kludnejsie, ako pise janulabj aj jemu uz nozky trcali, ale vobec som to neriesila. okrem toho, ked bol zavinuty, tak nemykal natolko rucickami a spinkal pokojnejsie - odbaleny sam seba stale zobudil, ked si brnkol ruckou do licka alebo do nosteka. ono tom pride same 🙂

catalin
20. júl 2010

@monikapd1 ahoj, aj ja som odnaucala moju dceru od perinky, do 5. mesiacov bola v nej, aj ked uz jej trcali nohy von, v podstate len rucky uz mala pevne pri tele. ked nebola zavinuta stale sa budila ruckami. potom zacinalo byt teplo, tak sme sa rozhodli dat ju spat bez nej. tri noci sme nespali, lebo sa stale budila ale potom uz to bolo v pohode a teraz uz bez problemu..

latvia
20. júl 2010

@monikapd1 ja som maleho zabalila stale do tenkej deky, ako husenciku v kukle ,kym zaspal bol na rukach, potom som ho aj s dekou polozila na postel a kym spal tak sa z nej pomaly vymotal ale nezobudil sa

maggie2
20. júl 2010

Zaujímavé, prepáč že neporadím, lebo moja dcéra mala od narodenia práve opačný "problém". Teda vlastne nemala, lebo to sme rýchlo zistili, že potrebuje svoj vlastný priestor. Ak bola niečím v postieľke obmedzovaná v pohybe, dala to najavo. Jediné čo vyžadovala boli rukavičky na rukách. A to jej dodnes zostalo. Hoci má už štyri roky (a z tých rukavičiek pre batoľatá dávno vyrástla) pred spaním si sama navlečie na ruky ponožky a v kľude zaspí. Snažili sme sa ju to odnaučiť , ale nakoniec sme to nechali. Veď snáď kým sa vydá ju to prejde 😉

maryanna
21. júl 2010

@monikapd1 a prečo ju chceš odnaučiť? deti sa zaviazané cítia bezpečne, cítia istotu ako v mamkinom brušku, prečo jej to chceš odoprieť?........neboj ona ti potom sama dá vedieť že už nechce v nej byť

blumka
24. júl 2010

starsia dcera bola v zavinovacke do pol roka, mladsia ma momentalne 5 mesiacov a na denne spanie je v zavinovacke, na nocne sa uspava zavinuta ale ked tvrdo zaspi rozviazujem ju...2 mesiace je este zavcasu..a zvlaste ked sama vidis ze jej nevyhovuje ze je bez nej. Mykanie ruckami sa odnaucit neda, to musi prejst same 😉 ona ti da najavo ked jej to uz bude neprijemne alebo niekey vyskusaj ci uz dokaze spinkat bez nej..ak ano je cas zavinovacku odlozit ak nie, nechaj dokym bude chciet

ivanka85
24. júl 2010

my sme boli v perinke ale len prve dva-tri tyzdne, lebo potom nastali tieto horucavy a maly bol aj stastny ze uz nemusi byt v perinke, ale moze si kopkat v bodyckach, rucickami sermujeme aj my, vraj to prejde same..

briketa
25. júl 2010

Dvoj mesacne dieta je este stale iba o instinktoch a prirodzenych potrebach. Tam este nie je nejake ucenie a odvykanie. Vona mamy, vona mliecka, pocit bezpecia a pocit maleho priestoru ako v brusku.

naty
26. júl 2010

malý se to odnaučil sám asi ve 3 měsících...stylem, že jsem ho nejdřív nezavinula, ale když začal brečet a nešel utišit, tak sem ho zavinula...někdy brečet nezačal a spal jen tak a to se stávalo pořád častěji, až už to nevyžadoval vůbec....mimi se tak cítí v bezpečí, nevidím důvod mu tu jistotu brát, je ještě moc maličká a zjevně to potřebuje, tak proč to odnaučovat? Vždycky si u takovýhle věcí říkám - Omezuje nebo ohrožuje to vývoj mimi? Omezuje to mě? Tak proč to nedělat?? Proč jí to chceš odnaučit? Aby z toho nebyl "zlozvyk"? Neboj, věčně to dělat nebude...

janula.k
26. júl 2010

hehe aj mojmu trcali uz nozky von z perinky, vsak mal uz 5 mesiacov a stale chcel byt zavinuty ako babatko 😵 vobec by som sa neponahlala s niecim takym ako odnaucit babatko od perinky...a vlastne sa to ani odnaucit neda, babatko sa v perinke citi bezpecne, ako v maminom brusku. Keby neprisli tie horucavy,tak podla mna je moj maly v perinke este stale 😀

zuzkat1
27. júl 2010

ja som perinku pouzivala lebo sa to "ma" aj ked podla mna na klbiky to nie je dobre... odnaucila sa pomerne rychlo a to tak ze som ju uz len ovinula a nohy nechala volne, postupne som ju tak uz len uspala a ked spala tak som perinku rozviazala ani si to nevsimla a nejak to prislo same ze uz som ju mohla aj bez perinky uspat... ked mala horsi den tak som ju zavinula do deky ktoru som nasledne tiez uvolnila ked uz spala...podotykam ze ruky mala volne od zaciatku🙂

stvura
27. júl 2010

Podla mna je to este skoro, v literature sa tiez pise ze do tretieho mesiaca by malo mat dietatko rovnake podmienky ako v maternici. Ked bude dietatko na to pripravene ti da urcite vediet, je to ako so serblikom, netreba to nejako ponahlat. Kamaratkina mala spavala v perinke a neskor aj v zavinovacke asi do pol roka, nema ziadne problemi s klbikami - to je nejaka blbost. Moj maly spal v perinke do tych 3-4 mesiacov pevne zavinuty, lebo sibrinkoval rucickami a budil sa tiez na to.

jespera
27. júl 2010

@monikapd1 a aky mas dovod na to aby si ju od perinky v dvoch mesiacoch odnaucila???co je to za blbost, a hlavne ked vidis ze je jej v nej dobre, a ked ju rozbalis je zle..??nerozumiem.verim tomu ze ti tvoja slecinka sama napovie, kedy ma perinky uz dost.

katarina822
27. júl 2010

ahoj mas cas tak ako pisu baby dieta prve tri mes.sa potrebuje citit ako v brusku. ono to samo pride da ti najovo ze uz nechce spinkat v perinke.